Véletlen ​könyv 15 csillagozás

Avagy a véletlennek megélt valóság
Pergel Attila: Véletlen könyv Pergel Attila: Véletlen könyv

A ​kínos kérdések könyve.
Nem ígér könnyed kikapcsolódást, de ígér olyan szintű megértést, amit az iskolapadban nem értünk el soha.

Létezik múlt, jelen és jövő?
Milyen összetevői vannak a csodának?
Miért nem tudja egyik tudományág sem megfogalmazni, mi is az az idő?
Tényleg könnyen megérthető a végtelen fogalma?

Logikai levezetések, gondolatkísérletek tömkelegét kapjuk ebben a könyvben. Felismerjük, milyen elképesztően csodálatos a valóságunk. Ez a könyv meg akarja érteni a világmindenséget. Az idő és a tér fogalmát, a dimenziókat, a végtelent és a véletlent, mert ez alkotja azt, amit megélünk.

Véletlen lenne a világegyetem és benne az ember létezése? Vagy létezik a teremtő erő? Erre a választ az olvasó fogja megadni. A könyv felvet még egy sor másik kérdést is, amelyeket szintén az olvasó válaszol meg, a szöveg csak elindítja a gondolkodást és rámutat a logikátlanságokra. Nem győzködi az olvasót, nem nyomja le a torkán a szerző… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2020

glcMEDIA, Göd, 2020
228 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150074863 · Illusztrálta: Somogyi Klára

KNW I>!

Pergel Attila: Véletlen könyv Avagy a véletlennek megélt valóság

Ez az a könyv, amit (mondjuk 14-től felfelé) szerintem mindenkinek olvasnia kellene. Mert eszünkbe juttatja, milyen a valóság.
Kb. háromévesen óvodába kerülünk, s innentől fogva életünk fő célja a rutinba való beletanulás: hogy megy az élet ebben a közösségben? Mik a szabályok, hogyan viselkedjem, hogy minél többen kedveljenek? Ebbe a csapdába mind beleesünk, márpedig az idomulás fő szempontja mind az iskolában, mind a munkahelyen – de gyakran még a házasságban és a gyereknevelésben is – az lesz: NE KÉRDEZZ! Fogadd el, amit mondanak neked, ne gondolkodj rajta, és ha különvéleményed van, tartsd meg magadnak.
PA fogta magát és megette ezt az egészet, megrágta és kiköpte.
Elővette a laptopját és teleírta kérdésekkel, összerendezte őket, keresett ugyan magyarázatokat, de kimondta, hogy szerinte nincsenek, szerinte csak kérdések vannak – és ez az igazán bámulatos ebben a könyvben. Felnyitja a szemünket a saját kérdéseinkre, a saját válaszainkra, a saját világunkra. Lefogadom, hogy mindenkinek lesz olyan élménye e könyv kapcsán, ami csak és kizárólag az ő egyéni felismerése, még csak nyomokban sem emlékeztet majd a könyv tartalmára. Nekem is van ilyenem. Majd elmondom a szerzőnek, ha találkozunk, mert szerintem érdekli…

Pergel Attila: Véletlen könyv Avagy a véletlennek megélt valóság

Pár hónapja kaptam kézhez ezt az érdekes könyvet. Igen érdekes olvasmány volt. Egy kicsit meglepett, mert valami önismereti, lelki utazásos könyvet fogok olvasni. De végül egész mást kaptam. Ezt jó értelemben mondom. És ki is léptem jócskán a komfortzónámból. Ilyet sosem olvastam, egész élvezetes olvasmány volt.

Nem mondom, hogy tökéletes volt, hiszen laikus szemmel voltak olyan részek, amiket nem értettem. Ami nem is baj. Mert később utána fogok nézni.Ami legérdekesebb volt azaz, hogy mai szemmel milyen állítások születnek, és vetik el a több száz évvel ezelőtti dolgokat. Döbbenet, hogy ennyi idő alatt mennyi minden változhat.

Bővebben itt olvashatod:

Kun_Gergely I>!

Pergel Attila: Véletlen könyv Avagy a véletlennek megélt valóság

Hát… nem egy könnyen olvasható könyv, legalábbis számomra. Sokszor nehezen értettem az okfejtést, néha elvesztem a gondolatok, kísérletek, bizonyítások szövevényében. Nekem másképp működik az agyam. :D
Mindenesetre volt benne néhány mondat, ami HEURÉKA élményt adott, ezért már megérte elolvasni. Ez biztosan nem véletlen!
Gratulálok a szerzőnek, és ajánlom másoknak.

Lázár_András>!

Pergel Attila: Véletlen könyv Avagy a véletlennek megélt valóság

Sajnos nem olyan gondolatébresztő, mint amennyire szeretne lenni. Érdekes gondolatkísérletek vannak benne, de az újdonság varázsával valamiért nem szolgálnak – mintha az egész könyv egy gyorstalpaló lenne abból, mi a fizika jelenlegi állása, ami által ugyan rámutat arra, mennyi minden pontatlanságot fogadunk el törvényszerűnek mindennapi életünk során, de ezekből rendre nem következik semmi. Furcsán hatottak a hivatkozások, amik nagyrészt Wikipédia cikkek voltak az adott fogalomról, ilyet szakdolgozatban sem illik csinálni, nemhogy tudományos igényességgel íródott könyvben. Illetve több helyen zavaróak a szerkesztési hibák – néhol egy összetett mondat közé csúszott a következő, vagy bekezdésnek a vége kétszer ugyanaz a mondat.

Rózsaszín_zokni>!

Érdekes szellemi kaland

peklaci>!

Összetett olvasmány.
Inspirált a leírtak körbejárására. Valóban kellemetlen szembesülni azzal, hogy pár száz éve vagy akár néhány évtizede is, miket állítottunk és most miket tartunk helyesnek a „nagy dolgokról”. Ez utóbbi törvényszerűen előre vetíti a nem túl vidám jövőképet is. Van ebben a könyvben egyfajta irónia önmagunkkal és a világgal szemben (már a címe is az). Értem, hogy az író szeretne eljutni arra a pontra, ahol a nagy válaszokat megkapjuk és mint megvilágosodott lények már másnap életet keverhetünk a petri-csészében, de egyszerűen még nem tartunk ott. A gyógyszerekkel kapcsolatos rész elgondolkodtató, pont most és pont ezekben az időkben. A könyv stílusát tekintve kicsit kalandozó, érthetően összefűzi a nehezebb részeket. Várom a könyv folytatását, mert több kérdést megnyitott, mint amennyit megválaszolt!
Ajánlom azoknak, akik a látókörüket tágítani szeretnék.

rekettyevirág P>!

Paradox a helyzet, csakúgy, mint Thészeusz hajója: ha a hajó minden elemét már legalább egyszer kicserélték, akkor vajon még mindig ugyanaz a hajó-e?

73. oldal, 1.3 fejezet

rekettyevirág P>!

A végtelen egyik alkotórésze az idő teljes hiánya.

rekettyevirág P>!

…minél bonyolultabb egy rendszer, annál egyszerűbb a megjelenési formája. A fényre ez különösen igaz. Ahogy kvantumi szintekre lépünk, teljesen megváltozik az általunk ismert világ. Eltűnik belőle a múlt és a jövő fogalma. Csak a most van, minden most történik – ráadásul minden a nem létező egy időben.

74. oldal, 1.3 fejezet

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!

…azt tapasztalom, hogy minél idősebb vagyok, annál gyorsabban telnek a napok, hetek, hónapok és évek.

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!

Az elmúlt időszakról, évekről vagy évtizedekről még csak-csak tudunk valamilyen megtapasztalt érzést felidézni, bár ezek is pontatlanok, a jövőben ránk váró időről viszont csak fogalmi szinten van tudomásunk, nem vagyunk képesek pontosan kiértékelni az előttünk álló évek hosszúságát, így készülni sem tudunk rá.

Magyar_Szerzők_Könyvei_Blog P>!

Tehát a világon minden viszonylagos, nem létezik állandó igaz vagy állandó hamis. Minden attól lesz igazi vagy hamis, hogy a térben és időben, azaz téridőben hol vizsgáljuk a kölcsönhatásokat és az állításokat. Az igazság képes paradoxon előállítására, így az igazság fogalmával óvatosan kell bánni.