Biológiai ​témavázlatok 0 csillagozás

Irány az egyetem!
Perendy Mária: Biológiai témavázlatok

Irány ​az egyetem! című könyvsorozatunk olyan segédanyagot kínál a biológiából érettségiző és felvételiző tanulóknak, amely a középiskolás biológia tankönyvek ismeretanyagát bővíti az érettségi és felvételi követelményeknek megfelelő részletekkel.
A sorozat tagja a Biológiai diáklexikon, a már jól ismert BDL, amelyben mintegy 1500 szócikk segít a biológiai fogalmak és folyamatok egzakt értelmezésében. Már elkészült és megjelent a sorozat új Biológiai feladatgyűjteménye középiskolásoknak, ez a BFK. A gyűjtemény 122 feladatsorban több, mint 2000 feladatot tartalmaz, így elegendő ismeretet kínál a biológiaoktatásban megszerzett ismeretek gyakorlásához és új szempontú átgondolásához. A könyv Megoldási útmutatója is komoly segítség a tanuláshoz.
Legújabb kiadványunk a Biológiai témavázlatok, a BTV. A biológia tantárgy valamennyi területére kidolgozott részletes és tömör megfogalmazású témavázlatok különösen azért szükségesek, mert a tankönyvek különböző részletességgel… (tovább)

Nemzeti Tankönyvkiadó, Budapest, 2000
344 oldal · ISBN: 9631910199

Szerényi Gábor: Biológia érettségi 1.
Juhász Katalin – Vargáné Lengyel Adrien: Színes érettségi tételek biológiából – középszint – szóbeli
Juhász Katalin – Vargáné Lengyel Adrien: 130 tétel biológiából
Mándics Dezső – Molnár Katalin: Biológia
Kleininger Tamás: 99 témakör az emelt szintű szóbeli érettségihez biológiából
Kleininger Tamás: Témavázlatok a biológia tanulásához
Bán Sándor – Barta Ágnes: 8 próbaérettségi biológiából – emelt szint
Kropog Erzsébet – Mándics Dezső – Molnár Katalin – Szászné Heszlényi Judit: Biológia feladatgyűjtemény középiskolásoknak, érettségizőknek
Sebőkné Orosz Katalin: Biológia érettségi 3.
Gál Béla – Gál Viktória: Biológia