Szamárpad 2 csillagozás

Pepe Canalejo: Szamárpad

A Flamenkór szereplőinek története folytatódik. Betekinthetünk Almería cigánynegyedébe, a La Chancába és a bevándorlónegyedbe, El Puchébe. Nem maradhat ki a muzsika és persze a macska sem, amely abszurd helyzetek egész sorozatába hajszolja hőseinket.

Aposztróf, Budapest, 2019

Nikolett0907 P
Pepe Canalejo: Szamárpad

Újabb kaland, újabb fergeteges mulatság. Egyszerűen képtelen vagyok komolyan venni a karaktereket, de pont ettől olyan egyedi a számomra.
A legjobb, hogy itt is előjött olvasás közben az a bizonyos érzés, mintha filmen látnám az eseményeket.
Szeretem ahogy ír az írónő, mert tele van élettel, és nem cicomázza túl az eseményeket.
Összességében elégedett vagyok ezzel a kötettel is és remélem lesz folytatása.

Mivel utazókönyvként került hozzám, szeretném itt is megköszönni a lehetőséget.
Köszönöm, egy élmény volt.

Borka_V_Szabó IP
Pepe Canalejo: Szamárpad

A Macska-yyaaayy folytatódik! Nagyon jól szórakoztam ismét. Ez még jópofább volt, mint az első rész. Fenomenális ötlet volt riporter kezébe adni a gyeplőt! ^^ Sajnos túl hamar vége lett, de reménykedem benne, hogy jól emlékszem: folytatásos lesz, ugye? Várom a következő részt olthatatlan kíváncsisággal! ^^

Sandra_Pilizota

Goromba kezek szedtek szét minket. A rendőrautó farára kentek, mint a taknyot. A csuklóinkat hátracsavarták és a lábaikat szét kellett tenni.
– Kéjelegtek a kis pisztolyaitokkal, fiúkák? Letartóztatunk titeket tiltott fegyverviselésért is. Jogotok van kussolni és ügyvédet fogadni. Minden makogásotok felhasználható ellenetek.
– Biztos úr, minket kiraboltak – tiltakoztan sírós hangon. – Elvitték az autót, lelopták rólam az Armani-szerkót. A mama életére esküszöm, hogy nem stricheltünk!

Sandra_Pilizota

Ramón bevonulása átütő vó't, mint a mocsok a melegítőalsóján. Zsíros séróját valami pántféle gyűrte hátra. Háromnapos borostáján sárgás izé kenődött széjjel. A lábszára többször a bevásárlókocsihoz ütődött. Abban húszkodta maga után a pájszereit.

(Húszkodta, szándékoltan írtam így, a fiúk nagypapája mesél, akinek a beszédje olykor pongyola.)

Sandra_Pilizota

– Krisztus haragja lesújt rátok, mert megsütöttétek a kicsikémet!
– Csináltá' volna sámlit a hülyegyerek helyett! – nézett össze anyu és apu megrökönyödve.
– Anamarí, drágám, Angelo a kettőnk remekműve.
– Cicakannibálok!
– Tonjo! Menj, és józanítsd ki! Mert ha én teszem, az nagyon fog fájni neki… – bökte meg a hátamat a nagymami.