Namíbia ​sivatagjai és szavannái 2 csillagozás

Pénzes Tímea: Namíbia sivatagjai és szavannái

A kötet könnyed stílusú útinapló egy namíbiai nászútról, melyet Kádár István szép képei illusztrálnak.

AB-ART, Pozsony, 2011

Gregöria_Hill>!
Pénzes Tímea: Namíbia sivatagjai és szavannái

Nagyon szép könyv, keménytáblás, szép nagyon a borítófotó, a belső fotók is nagyon szépek és hálisten jó minőségű papíron is vannak, teljesen élvezhető minőségben. Ez egy útinapló, de nagyon informatív különben, de azért szépen átjön az utazó házaspár egyéni útiélménye, és humoros is, élvezetes volt olvasni a szöveget. Szerintem nagyon jól szerkesztett is, egy majdnem egy hónapos namíbiai utazásról szól 70 oldalban, nem volt hiányérzetem, kivéve a vadállatokat, amiket nem volt alkalmuk megfigyelni, rendes sajnáltam. És hát Namíbia. Én eddig konkrétan nem tudtam róla semmit, most meg van vagy 7-8 dolog, ami nélkül nem kéne meghalni, izgalmas, szép, kalandos, másmilyen. Ha az volt a cél, hogy felkeltsék az olvasók érdeklődését, akkor nyert, mert oda szeretnék menni.

Azért a szövegben volt néhány javítás nélkül maradt hiba, mint a 750 mm-es sör meg ilyesmi, nem zavart különösebben, de tény.

XX73>!
Pénzes Tímea: Namíbia sivatagjai és szavannái

Kedves nász/úti/beszámoló. Az ifjú pár három hetet tölt Namíbiában. alaposan bejárják a „nagy semmit.” Útközben megelevenednek a Sivatagi show jelenetei: látnak varacskos disznót, elefántot, zsiráfot és oroszlánt. Végveszélybe kerül egy óriás szövőmadár-fészek, morzéznak a kopogtatóbogarak. Végül új értelmezést nyer a kapuzárási pánik fogalma is.