Az ​aranyhal és a díszponty 5 csillagozás

Pénzes Bethen – Tölg István: Az aranyhal és a díszponty

Az ​aranyhallal – kis gond vállalása mellett – megnyugtató, apró tavaszkát hozhatunk környezetünkbe, a szobai növények és berendezési tárgyak közé.
Ha továbbfejlesztjük ezt a hobbit és kis kerti tavat létesítünk, az aranyhal tenyésztőivé válhatunk. Közben sok élményt ad az aranyhal, és észre sem vesszük, hogy a vállalt munka mennyire pihentet újszerűségével. És ez minden hobbi lényege.
A nagyobb díszmedencék, dísztavak tulajdonosaira gondoltak a szerzők, amikor könyvük új kiadását a díszpontytartás ismereteivel bővítették. A díszponty története nem olyan rangos, mint az aranyhalé, népszerűsége azonban vetekszik kis testű rokonaiéval, mert olyan gyorsan növekszik, és a medencében új, mozgó, jól látható színfolt.
Hogyan jutunk el a tartástól a komolyabb biológiai felkészültséget kívánó tenyésztésig? Hogyan kezdjük az egyszerű díszítési célra való tartást? Milyen módon tarthatók igényesebb fajták? Milyen eszközök szükségesek az aranyhal- és díszpontytartáshoz? Hogyan… (tovább)

>!
Mezőgazdasági, Budapest, 1986
210 oldal · puhatáblás · ISBN: 9632320999

Kedvencelte 1

Várólistára tette 1


Kiemelt értékelések

Ikarosz>!
Pénzes Bethen – Tölg István: Az aranyhal és a díszponty

Egy igen érdekes és korrekt leírás az aranyhalakról és a koiról. Bár már elég régi, és van benn egykét elavult dolog.
Azoknak, akik hozzám hasonlóan az abszolút nulláról indulva akarnak halat tartani, azoknak a lehető legjobb segítség.

Zoltán70>!
Pénzes Bethen – Tölg István: Az aranyhal és a díszponty

Az aranyhal legősibb díszhal, amely a szabad természetben nem is létezett, hanem az ember alkotta meg kizárólag a maga kedvtelésére, környezete díszítésére. Szinte hihetetlen, hogy a szürke, jelentéktelen kis ezüstkárászból a kínaiak (majd később a japánok) hosszú, fáradságos szelektív munkával kitenyésztették a sok, egymástól igen nagy mértékben eltérő aranyhalfajtát. Létrejött a teleszkópszemű, fátyofarkú, égrenéző, pávafarkú, gomba- és oroszlánfejű, pirossapkás, rizsszemes, hólyagszemű és még ki tudja hány formaváltozat, és ezeken beül számos színváltozat, a piros, fekete, fehér, tarka változataiban.
Az aranyhal egyszerűen tartható, a hagyományos formája nem is az akvárium, hanem tálban vagy kis kerti tavacskában, de persze tartható normál szobaakváriumban is. A sok trópusi díszhal idővel már kiszorította, de azért ma is vannak, akiket megfognak az érdekes fajták.
Ez a könyv elsősorban az aranyhalkedvelőknek szól, melyet a szerzők kibővítettek a díszponytról szóló résszel is. Sok fotóval, jó minőségű rajzokkal, ábrákkal mutatják be az aranyhalváltozatokat, a tartásuk fortélyait, sőt a tenyésztést is részletesen ismertetik. Messze ez a legátfogóbb magyarul megjelent könyv erről a halfajról, akit érdekel, csak ajánlani tudom.


Hasonló könyvek címkék alapján

Nagy Tamás – Tóth Csaba: A Tanganyika-tavi sügérek 1.
Horn Péter – Zsilinszky Sándor: Akvarisztika
Lányi György: Elevenszülő fogaspontyok
Behyna Miklós: Az Akvárium
Behyna Miklós: Az akvárium berendezése és gondozása
Lányi György – Wiesinger Márton: Akvarisztika
Wiesinger Márton: Akvarisztika
Horn Péter – Zsilinszky Sándor: Új akvarisztika
Lányi György: Korszerű akvarisztika
Katona István – Hankovszky Dezső – Rosconi Győző – Szombath László: Akvarizálni kezdek …