Csábító ​évek (Lázas évek 3.) 17 csillagozás

Penny Vincenzi: Csábító évek

A ​második világháború évei után kezdődő Csábító évek a záró kötete annak a magával ragadó sorozatnak, amely a Lytton-dinasztia szenvedélyes életét, hatalmi játszmáit és viharos családi viszonyait követi nyomon.

Celia Lytton csaknem fél évszázadon át gazdagította a társasági és az irodalmi életet. Ám hosszú élete során rengeteg olyan titkot gyűjtött össze lelkiismeretesen vezetett naplóiban, amelyek kimondhatatlan károkat okozhatnak a családjának. A naplókban szól Adele tragikus múltjáról, leírja a kegyetlen valóságot fia, Kit származásáról, és ír Barty Miller szomorú életéről is, akit annak idején a nyomornegyedből mentett ki. Ráadásul Celia saját életének árnyai is tovább kísértenek…
Celia mindig is elszántan védelmezte ezeket a titkokat. Tudta, ha egyszer napvilágra kerülnek, egyre gyorsabban terjednek, és egyre veszélyesebbé válnak majd. Ám úgy tűnik, minden erőfeszítése hasztalan volt. A naplók rossz kezekbe kerülnek. Ha fény derül a titkokra, az végleg… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2002

Alexandra, Pécs, 2011
720 oldal · ISBN: 9789632977331 · Fordította: Palásthy Ágnes

rita_kalydine P>!
Penny Vincenzi: Csábító évek

A nyálas borító és a szörnyű cím dacára, ez egy remek sorozat! Csak ajánlani tudom, annak, aki szereti a családregényt, némi romantikával fűszerezve. Semmi bujaság, semmi csöpögés…klassz könyv! és szeretem az írónő többi könyvét is! :-)

gszandi >!
Penny Vincenzi: Csábító évek

Kicsit szomorúan fogtam a 3., befejező részéhez a könyvnek. Tudtam, hogy ürességet fog hagyni, hisz hetekig részese voltam a Lytton család életének :D Élveztem, hogy hosszabb időszakot ölel fel az egész regény. Szerettem, hogy nem szerettem minden szereplőt, szerettem, hogy váratlanul is történtek dolgok, sajnáltam, hogy nem feltétlen teljesültek be úgy a szerelmek, ahogy illett volna. Tele volt a könyv szomorúsággal, de ugyanakkor ezt mégis ki tudták vetíteni boldogságra is. Hiányzik a család :)

ksztitanilla>!
Penny Vincenzi: Csábító évek

Nagyon tetszett mind a három kötet. Letehetetlen kategória volt!

gszandi >!

Nicole_Kinney I>!

– És idézni fog a kritikákból, a jókból és rosszakból egyaránt. El sem hinné, mennyi jó dolgot lehet kiszedni egy rossz kritikából.
– Például?
– Mondjuk, egy okos fickó azt írja az irodalmi lapokban, hogy ez meg ez a regény tökéletes olvasmány a szűklátókörű boltos lányoknak. Vagy hogy a jellemábrázolás hihetetlenül lapos. Ilyenkor az ember kiemeli azt, hogy „tökéletes” és „hihetetlen jellemábrázolás”, és hozzáteszi a kritikus nevét. Higgye el nekem, nincs az a rossz kritika, amiből ne lehetne egy jó reklámszöveget írni!

176

Nicole_Kinney I>!

– Charlie – vágott közbe Barty, és a szomorúság mellett hirtelen elfogta a harag –, Charlie, egyszerűen meg kell értenie! Én egy nyomornegyedben születtem. Van arról fogalma, hogy ez mit jelent? Nem, természetesen, nincs. Majd elmondom. Először is azt jelenti, hogy ott nagyok a családok. Nálunk én voltam az ötödik gyerek. Egy alagsori helyiségben laktunk, nedves falak között. Azt jelenti, hogy négy gyereknek együtt kell aludnia fejtől-lábtól, a kisbabáknak, mint amilyen én voltam, egy ládában, a totyogós kisgyerekeket pedig egész napra a székbe kötözték, nehogy kárt tegyenek magukban, ahogy csúsznak-másznak a padlón. Azt jelenti, hogy a nők egész nap robotolnak, sőt gyakran éjszaka is, és közben alig esznek, mert az étel a gyerekeknek meg a férfiaknak kell. A szobában állandóan mosott ruhák lógnak a kötélről, és amikor az apa hazajön részegen, megveri a feleségét. Aztán az anya megveri a gyerekét, mert kimerült és kétségbeesett. Azt jelenti, hogy nem várják a kisbabákat, sőt rettegnek attól, hogy újabb gyerekük legyen. A kisbabák pedig gyakran rettenetes deformációkkal születnek az alultápláltság miatt, és – kis habozás után folytatta – aztán rögtön meg is halnak. Az emberek pedig rettegnek a csecsemőhalálozástól, de nem a gyász, hanem a temetési költségek miatt. Egy nyomornegyedbe születni azt jelenti, hogy reménytelen a jövő, az iskoláztatás, és semmi remény a kitörésre.

185

hangya68 P>!

– Azt mondta, az apám sok mindenben csodálatos volt, de nem volt tökéletes, senki sem tökéletes. És aztán megjegyezte: „Erről szól a szeretet. Hogy annak ellenére szeretünk valakit, hogy ismerjük a hibáit is.” És hozzátette, hogy ezt ne felejtsem el soha. És tudom, hogy nem is fogom. Soha. Amíg csak élek.