A ​döntés 18 csillagozás

Szerelem…
Az önerőből ingatlanmágnássá lett Matt Shaw és a ragyogó divatszerkesztő, Eliza Clark története a hatvanas évek Londonjától a fényűző Milánóig és az elegáns New Yorkig ível.
Házasság…
Eliza és Matt házassága szenvedélyes és bonyolult. Kérdés, hogy képesek-e megmenteni, vagy útjaik végérvényesen elválnak.
Gyermek…
Emmie, rajongva szeretett, koravén kislányuk együtt tartja és el is választja őket.
És végül egy fájdalmas döntés, amelyet a bíróságon hoznak meg, ott, ahol fény derül az igazságra, és ahol feltárulnak a titkok…

Eredeti megjelenés éve: 2011

Alexandra, Pécs, 2014
720 oldal · ISBN: 9789633573129 · Fordította: Palásthy Ágnes
Alexandra, Pécs, 2013
720 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633570890 · Fordította: Palásthy Ágnes

Mariann_ P>!
Penny Vincenzi: A döntés

Kicsit megrekedtem ezzel a könyvvel úgy a közepe táján, de 2 másik könyv elolvasása után folytattam. 720 oldal egy házasság történéseiről, a nagy létszámú baráti kör életének alakulásáról.
A családunk egy koraszülött baba elvesztése után megváltozik, a szülők nem igazán tudnak túllépni rajta. Kislányuk meg tipikus egyes gyerek, aki amit lehet kikövetel magának.
Aztán ahogy csordogál a történet, rájövünk , hogy talán ennek a házasságnak nincs is már jövője , lassan elkopik az ezernyi éles szótól, milliónyi félreértéstől, a bocsánatkérésre való képtelenségtől és a bosszúállás iránti hajlamtól. Amikor gyakoribb a csalódottság, mint az öröm.
Hogy ne legyen olyan lehangoló, a vége kissé cukormázas.
Igazán jó könyveket olvastam az írónőtől, a LÁZAS ÉVEK , VIHAROS ÉVEK, CSÁBÍTÓ ÉVEK igazi letehetetlen könyvek, azok után ez kicsit laposabb.

Bur3sz>!
Penny Vincenzi: A döntés

Élvezetes, olvasmányos regény. Nagyon életszerű történettel. Kedvenceltem is volna, ha a vége nem egy negédes, csöpögős sziruppá válik. Kár volt az utolsó fejezetet bele tenni szerintem. Mindezek ellenére nagyon tetszik az író stílusa. Jó op asni. Igazi kikapcsolódás.

kzsuzsu>!
Penny Vincenzi: A döntés

Olvasmányosan megírt, a XX. század második felében játszódó családregény. Hiba volt azonban az eseményeket ennyire elnyújtani, tömörebben, velősebben élvezhetőbb lett volna.

judienn>!
Penny Vincenzi: A döntés

Meglepett ez a könyv. Pár oldal után azon agyaltam,h ez egy kissé túl-túl bűbájos (nyálas). Nem is tudom miért folytattam. De jól tettem! Nagyon jól! ..bár a legvége olyanra sikerült,mint az eleje,de nem baj.

bokrichard>!
Penny Vincenzi: A döntés

Jó lenne a sztori, csak túlírt a mű. Vannak benne olyan részek, amit ha az ember átlapoz, nem marad ki semmiből. Így tettem jómagam is olvasás közben, amin nagyon kiakadtam volna, ha a történet nem lett volna olyan amilyen. Sokszor ismertem fel a könyvben bizonyos ismerőseim életét, ami igen elgondolkodtatott. Ha a többi várólistás könyvemet elolvastam, biztos visszatérek az írónőhöz.

Málnika P>!

A félelem volt a legrosszabb. A félelem, hogy továbblépjen, tovább, a jelenből, amelyet legalább ismert, bármilyen gyötrelmes volt is, egy jövőbe, amelyet még csak elképzelni sem tudott. Kapaszkodott abba, amit birtokolt, amit ismert, ostobán, kétségbeesve, hosszú ideig. De eljutott addig a pontig, amikor rájött, a jelen már nem tartogat neki semmit, nincs mire várnia.

511. oldal, 54. fejezet (Alexandra, 2013)

Constance>!

Nagyon erősen hatott rá a mozi. Scarlettet Scarlett O'Hara után nevezte el. Sandra a terhessége alatt olvasta az Elfújta a szélt, és csak Peter Shaw határozott fellépése akadályozta meg abban, hogy elsőszülött fiukat Rhettnek nevezze.
– De pont úgy néz ki, mint ő – lelkesedett az asszony, a baba összehúzott szemét és sötét haját bámulva. – Nagyon jóképű lesz.
Peter kijelentette, hogy az ő fiának nem lesz olyan nyámnyila neve, mint a Rhett, és Matt, amikor ezt megtudta, mérhetetlenül hálás volt érte az apjának.

Málnika P>!

De lennie kell egy katalizátornak, egy végső lökésnek, amely végül lerombolja az egész építményt. Ami lehetetlenné teszi a megbocsátást, és elérhetetlen álommá a boldogságot. De így is a mélyben meghúzódó rothadás az, ami miatt az építmény végül összeomlik.

494. oldal, 52. fejezet (Alexandra, 2013)

Constance>!

– Csodálatosan hangzik – válaszolt óvatosan scarlett.
– És megmutatom magának Atlantát, ahol a névadója egész életét töltötte, és persze Rhett Butler meg Charlestonba való.