Trón ​vagy szerelem? (A Parenti-dinasztia 2.) 10 csillagozás

Penny Jordan: Trón vagy szerelem? Penny Jordan: Trón vagy szerelem?

Egy tragikus esemény folytán Stefano Parenti kénytelen elfoglalni a festői hercegség, Arezzio trónját. Emiatt fel kell adnia korábbi terveit és elképzeléseit, sőt az új helyzet drámai következményekkel jár alig egy éve kötött házasságára nézve is. A fiatal párnak ugyanis kötelessége gondoskodni trónörökösről, Giselle azonban, akit még mindig kísértenek a múlt árnyai, elzárkózik az anyaságtól. Stefano nehéz döntés előtt áll…

Eredeti megjelenés éve: 2010

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Júlia

Harlequin Magyarország, Budapest, 2015
96 oldal · ISBN: 9789634074977 · Fordította: Somló Katalin
Harlequin Magyarország, Budapest, 2013
96 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635386079 · Fordította: Somló Katalin

sarahangel>!
Penny Jordan: Trón vagy szerelem?

Folytatódik Giselle és Stefano története, szokatlan módon ez most egy 2 részes Harlequin-történet.

Az első rész végén hőseink látszólag révbe értek, azonban kaptunk rá egy kis utalást, hogy Giselle titkának csak egy részét fedte fel, ezért kíváncsian vártam, mi lehet a még súlyosabb titok, ami nyomasztotta őt. Szegény Giselle, ezek után teljesen érthetővé vált, spoiler. Nem emlékszem, hogy ilyen kis füzetecskében olvastam már volna ilyen komolyabb témáról is. Míg az első rész a megismerkedésükről szólt és hogy hogyan talált egymásra két megtört lélek, a második részben már boldogan él(né)nek, ha nem szólna közbe a kifürkészhetetlen sors, és olyan események történnek, aminek a bekövetkezésétől tartottak, vagy éppen nem is számítottak rá. Ebben a helyzetben újra próbára kell tenni a szerelmüket, ami nagyon erős ugyan, de úgy tűnik, meg kell küzdeniük a múlttal ahhoz, hogy ez örökre így is maradjon. A történet egyúttal aranyos is, és úgy alakult, ahogy azt szerettem volna spoiler. :))

A könyv angol nyelvű adatlapját böngészve döbbentem rá, hogy Stefano eredetileg Saul, de valójában ezeken a névváltoztatásokon már nem kellene meglepődnöm. Azt viszont hozzá kell tennem, amit az első résznél elfelejtettem, hogy a fordítás szerintem jól sikerült. :)

Ancsúr>!
Penny Jordan: Trón vagy szerelem?

Ez… ez… ez… MÉGIS MI VOLT!!! Eláll a szókincsem! A cím és a fülszöveg után nem ezt vártam.
Ugyan kit érdekel ennyi oldalon keresztül Giselle hisztije, és kisebb korából gyökerező gondjai??!! Az egész történet másról sem szólt, mint, hogy szegény, szegény Giselle, és ennyi. Arezzio sorsáról meg szinte nem is tudtunk meg semmit. Se a gyerekfaluról, se az újjá építésről, se az ország felvirágoztatásáról. Pedig ez sokkal jobban érdekelt volna, mint drága főhősnőnk kiborulása. Stefanonak meg alig jutott szerep ebben a részben.
Ne tudjátok meg, hogy milyen volt szembesülni a történet utolsó mondatával, hogy ennyi, vége a második résznek. Egyszerűen képtelen voltam elhinni, hogy ennél jobban nem lehetett volna más irányba terelni a történetet, és máshogy befejezni. Bleh! Bár ne olvastam volna el ezt a részt! Meg kellett volna állnom az első kötetnél.