Különös ​játékszabályok 9 csillagozás

Penny Jordan: Különös játékszabályok

A csinos fényképésznővel még soha nem esett meg, hogy ilyen kínos helyzetbe kerüljön. Fivére műtermében összetéveszti Jay Cortland sikeres üzletembert egy aktmodellel, s felszólítja, hogy vetkőzzön le. A pompás férfitest elbűvöli, de amikor egy telefonbeszélgetés után visszatér, a különös idegennek már hűlt helyét találja. Christinát a fivére világosítja fel tévedéséről, s a lány azonnal fölkeresi Jayt, hogy bocsánatot kérjen. A férfinak azonban furcsa elképzelései vannak a kiengesztelés módjáról…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Júlia

Harlequin Magyarország, Budapest, 1993
96 oldal · ISBN: 963804926X · Fordította: Molnár Márta

sarahangel>!
Penny Jordan: Különös játékszabályok

Christina egy fényképésznő, Jay egy híres exfocista. A lány véletlenül összekeveri őt a modellel, akit fotózásra vár. Jay pedig azt hiszi, hogy Christina a híres modell, Nadia, aki valójában a lány unokatestvére, csak külsőleg nagyon hasonlítanak egymásra.

Csupa félreértéssel indul tehát az ismeretségük, és bár a lány tévedése gyorsan tisztázódik, az öccse, Gavin kérésére – aki épp egy jövedelmező szerződést készül kötni Jay-jel – spoiler.

A vonzalom gyorsan kialakul köztük, de persze a spoiler is fény derül. Jay viselkedése innentől kezdve megváltozik, és durva sértéseket vág a lány fejéhez.

Christina egész gyerekkorában el volt nyomva az elkényeztetett és pökhendi unokatestvére miatt, kisebbségi érzése volt, ezért különösen fájdalmas neki, mikor a férfi úgy viselkedik, mintha Nadia-t többre tartaná, mint őt.
***
Ha nem szenvedtem volna időhiányban, biztos, hogy nem tettem volna félre a könyvet, mert nagyon érdekelt, hogy mi lesz belőle. Amiért végül levontam fél csillagot, a férfi főhős viselkedése, elég tapló tudott lenni. Túl sokszor sértette meg a lányt, aki úgy érzem, spoiler. Na meg Jay Nadia-val is spoiler. Persze nem őt akarta, de spoiler.

Christina, bár írták, hogy megváltozott spoiler, mégis úgy éreztem, hogy nem tűnt el teljesen az önbizalomhiánya. Jól vissza kellett volna szólnia Nadia-nak! Bár ezeket hiányoltam a könyvből, az biztos, hogy nagyon olvasmányos volt ez is, mint minden történet az írónő tollából. Penny Jordan nekem még mindig a műfaj királynője.

Eva_Pussova>!
Penny Jordan: Különös játékszabályok

Tetszett, de olyan kettős érzésem van. Christina és Nadia unokatestvérek, hasonlítanak egymásra. De csak külsőleg. Míg Nadia híres modell , Christina fényképész. Joy is összekeveri őket. Hogy megmentsék a fotó stúdiójukat, Gavin rábeszéli Christinát, hogy hagyja meg Joy abban a hitben, hogy ő Nadia. Persze hamar kiderül az igazság. Joy durván viselkedik Christinaval. Nem egyszer megsérti. Aztán minden jó, ha vége jó. Romantikus történet, ezért jól végződik, de minden sértés megbocsájtható?

virginbergh I>!
Penny Jordan: Különös játékszabályok

Huh, nem is tudom mit mondjak.
A történetet inkább Christina viszi a vállán, és ha Jay nem lett volna ennyire arrogáns, akkor talán még működött is volna és talán más is kikerekedhetett volna belőle.
De így ennek nem tudom, hol volt értelme.
Christina egy természetes szépség, de van egy fotomodell unokatestvére, aki általában a lapoknak is levetkőzik, és vele téveszti össze Jay, aki meg is állapodna végre, és nem is. Egyrészt nagy házat vesz, foglalkozik vele, hogy a régi pompájában tündököljön és szereti a kis erdőt mellette, ahogy a lány is… szóval alakulna a romantikus szál, de aztán spoiler
Amiket Jay csinált én azok miatt simán megharagudtam volna rá, sőt el is felejtettem volna. Annyira nem hiányzott Christina életéből, aki amúgy is alapvetően okos volt, céltudatos, tényleg egy jó élete volt, de aztán felkavarta ez a férfi és ráébredt, hogy ő is lehet szép, és erősebb is lett általa spoiler

Jacqueline Baird: Családegyesítés
Jacqueline Baird: Sorsdöntő éjszaka
Jennifer Taylor: Vigyázat, mély víz!
Jacqueline Baird – Melanie Milburne – Leanne Banks – Lori Handeland: A villa titka / Bepótolt nászéjszaka / Nyári románc / Sarki könyvesbolt
Fiona Harper – Kim Lawrence – Kay Thorpe: Az első szerelem
Vanessa Grant – Lindsay Armstrong – Helen Brooks: Furcsa fogadás / Vágyra programozva / Csókolj meg újra!
Jessica Marchant – Catherine George – Jennifer Taylor: Ki jön a váramba? / Vénusz álruhában / A pártfogó
Jacqueline Baird: Egy Penny foglaló
Susan Carlisle – Scarlet Wilson – Jennifer Taylor: Első a szerelem / Csókolj meg, doki! / Versenyfutás az idővel
Helen Brooks – Jane Porter – Liz Fielding: Afrika csillaga / Esküvő a Níluson / Afrikai esküvő