Jake ​Understood – Jake kitárulkozik (Jake 2.) 157 csillagozás

Penelope Ward: Jake Understood – Jake kitárulkozik

Csak ​annyit mondtak, hogy új lakótársunk lesz.

Ennyiben is maradtunk… míg be nem lépett az ajtón. A keze remegett a markomban, és rettegő szemmel végigmért. Az egész világom a feje tetejére állt.

Nina…

Az ellentétek vonzzák egymást: a külvárosi lány beköltözik egy tetovált, piercinges, semmirekellő mérnökhöz. Fogadást ajánlottam: felzárkóztatom matekból, és kikúrálom a fóbiáiból. De azzal nem számoltam, hogy ráfüggök.

Ám hétvégenként kettős életet éltem, és amint rájött, faképnél hagyott. Meg kellett védenem magam, aminek megvolt az egyetlen feltétele: nem eshettem szerelembe.

Szerzői megjegyzés: Ez NEM a Jake megadja magát teljes újramesélése. Noha bizonyos kulcsjeleneteit újraélhetjük Jake szemszögéből, a Jake kitárulkozik önálló történet, benne VADONATÚJ részekkel a múltból és a Jake megadja magát utáni időkből. ÖNÁLLÓAN is olvasható, de a két könyv együttes elolvasása adja a teljes élményt.

Kendőzetlen szexuális jelenetek és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2015

Jake Green · Nina Kennedy · Ballsworthy néni

piac

Klodette>!
Penelope Ward: Jake Understood – Jake kitárulkozik

A Jake megadja magát című kötetet még évekkel ezelőtt olvastam, de most az E. K. Blair féle Bang után/mellett kellett valami ismerősen jó, egy olyan könyv, amit egyszer már szerettem és amiben sem most, sem pedig akkor nem csalódtam.
A romantika és az erotika kellően jó elegyeben volt, picit humoros, picit drámai. Egyszerűen felüdített és kikapcsolt. Jó volt megismerni Jake gondolatait és az ő szemén át látni Ninát, valamint az eseményeket. :)
Akadtak benne bőven új dolgok, események, folytatás.

kellyolvas P>!
Penelope Ward: Jake Understood – Jake kitárulkozik

Jake most is cuki volt, de ez a folytatás nem sokat tett hozzá az első részhez. A fordulat 3/4-nél történik, amikor a jelenben haladunk tovább és itt kaptam egy kis izgulnivalót, de nekem ez a vég túl rózsaszínre sikerült. Némely pontban fura is. spoiler Mondjuk, akinek volt már egy-két szülése, azért másként éli meg ezt a liftes leírást. Az utolsó fejezet elég szirupos lett, de hát Jake ilyen és kész, Ninának nem lehet oka panaszra semmilyen téren.

Penelope Ward: Jake Understood – Jake kitárulkozik

Őszintén megmondom nem hittem, hogy bármi újat tud adni ez a rész. Az elsőt szerettem, méghozzá nagyon! Egyik kedvencem. Ezért kicsit félve kezdtem neki ennek a résznek az olvasásának…. pedig nem kellett volna! Jake! Ez a pasi még mindig imádnivaló! ♡ Az ő szemszögéből a történet, valahogy más…mégis ugyanaz… (na ezt jól megmondtad Mariann…) Fájdalmas…és azt a bizonyos terhet spoiler nagyon de nagyon átlehet érezni. Hogy mennyit szenvedett Jake a döntései vagy éppen a döntésképtellensége miatt.
Ami megdöbbentő volt számomra az Ryan. Azért az első részben nem „ilyennek” ismertük meg. Persze már akkor is tudtuk róla, hogy óvja/óvná Nina-t, de ami itt kitudódott róla az azért nem volt semmi!
Jake és Nina szerelme még mindig nagy lánggal ég. Jó volt ismét róluk olvasni. Én személy szerint imádtam, hogy spoiler

Deliriium>!
Penelope Ward: Jake Understood – Jake kitárulkozik

A Jake megadja magát nekem egy basic, egyszer olvasós történetként maradt meg a tudatomban.
3,5 csillagot adtam rá, és pár nap múlva már el is felejtettem, hogy mi történt benne.

Hónapokkal később, szembe jött velem a Drága Skylar, és nem tudván, hogy az előbb említett történettel van összeköttetésben, elkezdtem olvasni Skylar és Mitch könyvét, majd idő közben rájöttem, hogy mellettük Jake és Nina is viszonylag nagy szerepet kapnak, és ekkor esett le kik is ők.

A Drága Skylar ugyan sokkal jobban tetszett, mint a Jake megadja magát, de úgy gondoltam, elolvasom a Jake kitárulkozik-ot is, hiszen nem emlékeztem már Nináék történetére, pedig újra felkeltették a figyelmemet így, mellékszereplőkként.

Kicsit aggódtam, hogy nem fogom megérteni a story-t, hiszen már azt sem tudtam miről szólt, de lassan, miközben Jake a múltról mesélt, nekem is kezdtek visszatérni az emlékek.

Így végül azt mondom, hogy nagyon örülök annak, hogy milyen sorrendben olvastam a könyveket, mert szerintem így volt a legnagyobb élmény.
Lehet ezért is érzem úgy, hogy picivel jobban tetszett ez a rész, mint Jake-ék első könyve.

Hópárduc P>!
Penelope Ward: Jake Understood – Jake kitárulkozik

Az első részét már elég régen olvastam, így kicsit fel kellett idéznem, hogy miről is volt szó. De, az alap meg volt. Nem is gondoltam, hogy fogok egy olyan részt is a kezembe kapni, ami Jake szemszögéből íródott. Annyiból volt talán kicsit unalmasabb, hogy már ismertem a sztorit, de más nézetből olvashattam és megismerhettem Jake érzéseit is.
Nina nagyon kitartó és megértő. Jake mindenkinek szeretett volna megfelelni, de saját igényeit általában hátra hagyta.
Szerintem a két könyv íródhatott volna egyben is, két szemszöggel. Az a pár újdonság belefért volna. :)

belle_ P>!
Penelope Ward: Jake Understood – Jake kitárulkozik

Majdnem egy éve olvastam az első részét a sorozatnak és jó volt visszatérni Jakehez és Ninához, és az ő kicsit sem hétköznapi kapcsolatukhoz.
Általában mindig kíváncsi vagyok a férfi szemszögekre, ezért biztos voltam benne, hogy el akarom olvasni ezt a regényt, annak ellenére hogy a nagy része már ismerős lesz számomra. Az egy év letelte miatt csak nagy vonalakban emlékeztem a könyvre, ezért az apró részleteket és az elfeledett momentumokat jó volt újraélni.
Nagyon tetszett, ahogy az egész történet hogyan lett újramesélve, Mitch és Skylar felbukkanása külön tetszett. Lassan az ő történetüket is a kezembe kell vennem.
És azt azért hozzá kell tenni, hogy voltak plusz jelenetek is a történetben, és az előző kötet vége utáni pillanatokba is bepillantást nyerhettünk.
Jaket még mindig nagyra tartom a kitartása és odaadása miatt, ami spoiler. Nina előtt is továbbra le a kalappal, hogy tudva, milyen élete van Jake-nek ő bevállalta ezt.
Remélhetőleg a nem túl távoli jövőben tudok még az írónőtől olvasni.

Farkas_Éva P>!
Penelope Ward: Jake Understood – Jake kitárulkozik

Hmmm…. nem volt rossz, de az első rész jobb volt. A Jake kitárulkozik arról szól, hogy Jake elmeséli a megismerkedésük történetét Ninával, de eközben a jelen is halad a maga medrében.
Jó volt megtudni, hogy Jake, hogy élte meg annó a megismerkedésüket, és, hogy ő miket gondolt, érzett, de én jobban szerettem volna több jelent.
Valahogy a fantáziámat jobban izgatta az, hogy most, hogy élnek, milyen a kapcsolatuk a barátaikkal, még mindig akkora-e a hév köztük és minden más.
Igaz, hogy az első részt már évekkel ezelőtt letudtam, de a mai napig tudom, hogy imádtam. Olyan erotika lengte körül azt a könyvet, amit nem felejt el az ember egy-két, de még 3 év múlva se.
Ebben is volt erotika, de nem jött át annyira, mint ott. Jake továbbra is álompasi és Nina is egy cuki, kedves, aranyos nő, aki igen megértő, kitartó és le a kalappal előtte, hogy így kiáll Jake mellett és így elviseli azt, hogy még jó ideig lesz egy harmadik is a kapcsolatukban. :(
Mindent egybevetve örülök, hogy megismerhettem Jake szemszögét is és jó volt belelátni egy kicsit a jelenükbe még akkor is, ha kevés volt.

turanett P>!
Penelope Ward: Jake Understood – Jake kitárulkozik

Igaz, túl sok pluszt nem adott, mert az első részből már ismertem a történetet, de legalább Jake szemszögét is megismerhettem. Sajnáltam szegényt, mert rengeteget őrlődött, hogy kinek mi is lenne jó, csak épp magát nem vette figyelembe. Maga a történet hozta az előző rész színvonalát. Jake cuki, és vicces volt. A végén azért kaptam egy kis pluszt. A liftes sztori eszméleten volt.

ancineni P>!
Penelope Ward: Jake Understood – Jake kitárulkozik

Az első részt nagyon szerettem, így türelmetlenül vártam a folytatást.
Annyira nem nyűgözött le, mint a kezdő rész. Szerencsére nem az első rész újramesélése volt Jake szempontjából. Voltak persze ismétlődő jelenetek, de nem nagy mennyiségben.
Jobban beleláthattam Jake fejébe, megismerhettem Jake előző feleségéhez fűződő kapcsolatát, Nina és Jake szerelmének utóéletét és a jelenüket.
Örömmel olvastam róla, hogy mi történt a párossal, miután az első rész után elváltam tőlük. Tetszett a múltbéli történések újraélése, és tényleg kaptam hézagpótló információkat Jake szemszögéből.
Amivel nem voltam kibékülve, és emiatt is vontam le az 5 csillagból: a jelen. Valahogy Nina teljesen eltávolodott tőlem, nem éreztem a korábbi szimpátiát iránta. A végén pedig a kreált „problémát” erőltetettnek éreztem.
Ahogy a fülszövegben is szerepel, valóban a két kötet együtt ad egy egészet, és így nagyobb élményt.

Könyvmolyképző KU>!

A feleségem faképnél hagyott.
A távozása óta eltelt pontosan hét óra és harmincöt perc egy örökkévalóságnak tűnt. Azzal búcsúzott, hogy visszajön, csak kiszellőzteti a fejét, de azt nem mondta, ez meddig fog tartani. Nina két dolgot kért a távozása előtt: ne hívjam, és ne küldjek üzenetet.

– Szia, szépségem!
– Szia.
– Mosolyogj! Megjegyzem, csodásan festesz ma. Ráadásul pazar munkát végzel.
– Köszönöm. Ez… izé… nagyon kedves.
– Azt nem mondanám.
– Miért?
– Igazából gőzöm sincs, hogy nézel ki. Vak vagyok. Csak szívatlak.

Könyvmolyképző KU>!

A féltékenység szar dolog, pláne, ha olyan átlátszó, mint az enyém. Amíg készülődött, úgy éreztem, a szívem egy darabkája vele távozik az ajtón. A szemem kismillió zagyvaságot sugárzott felé, mindazt, amit nem volt bátorságom elmondani neki.

L_B_Mariann>!

– A mai nap mindkettőnknek tanulságos volt. De ez volt az első és az utolsó alkalom, hogy így faképnél hagytalak.
– Akárhányszor faképnél hagyhatsz, amíg visszajössz hozzám. Néha kell egy kis távolság, hogy az ember rájöjjön, nem hagyhat hátra semmit, ami hozzá tartozik.

Kapcsolódó szócikkek: Jake Green · Nina Kennedy
L_B_Mariann>!

– Ezt holnap is érzed majd – mondtam a fülébe. – Érezni fogsz magadban!
– Helyes! Ezt akarom! Hadd fájjon!

krisztin1>!

– A leggyönyörűbb dolgokat távolról lehet csak igazán csodálni. Az elérhetetlenség csak fokozza a vonzerőt.

Kapcsolódó szócikkek: Jake Green
Misscupcakedoll>!

Ha az életben néha hajlandó vagy elviselelni egy kis fájdalmat, felfedezhetsz olyan örömöket, amiknek a létezéséről azelőtt fogalmad sem volt.

Fruzsiv P>!

– […] Az igaz szerelem elpusztíthatatlan.

246. oldal, 19. fejezet (Könyvmolyképző, 2021)

Misscupcakedoll>!

– Tudod, mit? Nem gond. Néha muszáj elesni. Mert, ha nem akkor az ember sosem tanul meg újra felállni.

Misscupcakedoll>!

A város elrobogott mellettünk, ahogy farkasszemet néztünk a járda közepén.