Gentleman ​Nine – Kilences Gavallér 407 csillagozás

Penelope Ward: Gentleman Nine – Kilences Gavallér

Egyikünk ​hazudott. Fiatalkorunkban hárman voltunk barátok. Egy kocka, egy szoknyavadász és egy szépség.

A szívem mélyén mindig is őt akartam. De eltitkoltam, mert Roryval alkut kötöttünk, hogy a közös barátunk, Amber tiltott gyümölcs.

Elmentem egyetemre, és az övé lett a lány. Amber sosem szerzett tudomást az érzéseimről. Évekig voltak együtt – míg Rory végül összetörte a szívét.

Mindezek során a távolság dacára felszínesen tartottuk a kapcsolatot. Mikor egy három hónapos munkaszerződés Bostonba szólított, Amber a rendelkezésemre bocsátotta a vendégszobáját.

A szakításából lábadozó lány lemondott a férfiakról. Egy este elképesztő dolog fogadott a számítógépe képernyőjén. A randizástól és a további csalódásoktól tartva kötöttség nélküli szexet keresett. Érzelmek vihara söpört át rajtam: féltés, féltékenység és kíváncsiság. Amber a Kilences Gavallért választotta, és üzenetet küldött neki. Kitárulkozott előtte, többek között azt is bevallotta neki,… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Rubin pöttyös könyvek Könyvmolyképző

296 oldal · ISBN: 9789635617395 · Fordította: Benkő Ferenc
296 oldal · ISBN: 9789635617401 · Fordította: Benkő Ferenc
296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635617388 · Fordította: Benkő Ferenc

Channing Lord · meleg, melegek

MissFortune>!
Penelope Ward: Gentleman Nine – Kilences Gavallér

Nagyon szeretem Penelope Ward könyveit, ezért végképp nem értem mi volt ez. Ez a kilences gavallér dolog elég béna volt, a főszereplőkkel pedig eleinte elég nehezen barátkoztam meg. A szerelmi háromszögeket sem szeretem, a végére mégis oda jutott ez is, pedig szerintem Rory kihagyható lett volna. Felesleges gyötrődés volt az összes szereplőnek, ami eléggé lehúzta az olvasási élményemet.
Channing és Amber ugyan kezdett a végére a szívemhez nőni valamennyire, hiszen cukik, kedvesek mindketten. Amber leginkább a munkája miatt nőtt nagyot a szememben, ezáltal szerettem azokat a fejezeteket, ahol jobban beleláthattam ebbe is. Ezenkívül pedzeget nehéz témákat, szóval annyira nem habos-babos. Ahh, de vannak ellenérzéseim bőven. Legnagyobb előnye, hogy rövid, így az olvasás nem volt küzdelmes, jól haladtam vele.

Klodette>!
Penelope Ward: Gentleman Nine – Kilences Gavallér

Ez a történet számomra megint egy kétes zsákbamcska volt, legalábbis a fülszöveg alapján mindenképpen, hiszen az elolvasottak teljes mértékben felkeltették az érdeklődésemet, de tudtam, hogy egy barátságból – szerelem féle sztori lesz, ráadásul barátság extrákkal kezdetekkel.
Az ilyenekkel már sokszor besültem, de itt szerencsére nem ez történt, hiszen az írónő újra bebizonyította, hogy a könyveit érdemes olvasni. :)
A főszereplő férfi, Channing karakterét – leginkább a neve miatt – végig úgy képzeltem el, mint a színészt, a fiatalabb Channing Tatumot, szóval olvasás közben mindig így láttam őt magam előtt.
Gyorsan lehetett vele haladni, olvastatta magát és imádtam minden fejezetét, habár nem lett a kedvencem, mint a Legdrágább mostohabátyám vagy A legkedvesebb szomszédom, de erősen ott loholt az élmezőnyben, szorosan mögöttük.
A humor faktor végig jelent volt. A szereplőknek vicces és megmosolyogtató beszolásaik voltak, az állatok jelenléte – Macsek, a cica és Vagány, a golden retriever jelenetei csak még több plusz ponttal szolgáltak a szeretetemhez.
Az erotika, a szex is előtérbe került, de nem annyira vad módon, mint az általam mostanában olvasott 18+ karikás könyvekben, de azért itt is izzottak a lapok és szerencsére szuperül működött a kémia Amber és Channing között.
Újra és újra felmerül a kérdés, hogy: Vajon létezhet-e igaz barátság férfi és nő között, ez a kötet pedig egyértelműen választ ad, de nem úgy, ahogy várnánk.
Tele van meglepetésekkel, fülledt jelenetekkel, káromkodásokkal és arcpirító szókimondással, valamint két szimpatikus és erős főhőssel, akiket képtelenség nem kedvelni.
Megy a harc egy nő kegyeiért, két olyan férfi között, akik valaha legjobb barátok voltak. Ez érdekes felállás. Érdemes esélyt adni minden szereplőnek, végiggondolni, hogy a helyükben, mi mit tettünk volna?
Nem hagy maga mögött nyitott kérdéseket, kerek, szépen lezárt történet. Tökéletes kikapcsolódás. :)

A blogomon pedig: https://klodettevilaga.blogspot.com/2021/11/konyvkritik…

Mrs_Curran_Lennart P>!
Penelope Ward: Gentleman Nine – Kilences Gavallér

Érdekes történet volt, nem mondom, hogy a szerző nem tud jobbat, mert tud, de nem volt rossz. Végig drukkoltam Channingnak, hogy ő legyen a befutó, bár sajnáltam igazából Roryt is. Azért jó, hogy árnyaltabb a cselekmény ( nem csak az ágytorna) és pl. Milot, Amber pártfogoltját is nagyon bírtam. Tetszett a lezárás is.

Pandaaaa P>!
Penelope Ward: Gentleman Nine – Kilences Gavallér

Ez most nagyon jókor talált meg, imádtam a történetüket.

Mindkét szereplőt nagyon megszerettem Channing és Amber is nagyon szerthető és meg is szerettem őket. Egy két fejlemény elég meglepő volt. Azt hittem tovább fogja titkolni a dolgot, de a végén örültem, hogy nem. Szerintem nagyon is összeillenek.
Rory-t egy kicsit idegesítőnek találtam és a fejezeteit feleslegesnek, de kibírtam :D
Érdekes volt Amber munkájáról olvasni, nem megszokott munkájuk volt egyikőjüknek sem.
Azért a rózsaszín felhő mellett volt egy keményebb szála is a történetnek ami nagyon szívfacsaró volt, de így volt kerek.

Illatos_Hópehely>!
Penelope Ward: Gentleman Nine – Kilences Gavallér

Egymás után két Ward, halmozom az élvezeteket. :)
Channing és Amber szerelmének kialakulása nyomokban emlékeztetett A szerelem hálójában című filmre.
Rory-t természetesen nem csíptem, de ahogy kiderült az indoka a szakításra, nagyon megsajnáltam.
Én nem tudtam volna dönteni Amber helyében, mert hol egyiknek, hol a másiknak szorítottam, aki épp előtérbe került.
Ritka esetek egyike, amikor a borítón szereplő srácot el tudtam képzelni, mint főszereplőt.

Unicooorn P>!
Penelope Ward: Gentleman Nine – Kilences Gavallér

„…akkor is meg lehet ragadni a boldog pillanatokat, ha az ember éppenséggel képtelen megértetni magát másokkal.”

Nem titok imádom az irónő könyveit.
Örülök ismételten az eredeti borítónak.
A kezdés nagyon jól indult,csak úgy faltam a sorokat.
Aztán azt vettem észre hogy kevésbé köt le a könyv amin meglepődtem és reméltem hogy ez változni fog.
Szerencsére így is lett.

Amber ☺
Az elején szimpatikus volt,bár ez nem is igazán változott drasztikus mértékben a történet végéig sem.
Csak volt egy szakasz amikor kicsit megingott benne a bizalmam,vagy éppen nem értettünk mindenben egyet.☺
Kedves,szimpatikus,odaadó.

Channing ❤
Te aztán egy igazán sokszínű pasi vagy.❤
Imádtam a karakterét.
Szexi de mégis gondoskodó,és csupaszív pasi.❤
Tetszett hogy múltjuk van Amber-el,és hogy ilyen régóta ismerik egymást.
Mindketten nagyon jól titkolták a vonzalmukat a másik előtt.
Tetszett ahogy az anyukájáról gondoskodott.
Macsek cuki volt,én is szívesen doromoltam volna Channingen elnyúlva….☺ na jó vicceltem….vagy mégsem….☺❤

Rory
Nehezen tudtam ezt a nevet megszokni,valahogy mindig a Szívek szállodája jutott az eszembe erről a névről.
Igazából az elején semmi jót nem tudtam erre a pasira mondani.
Főleg mikor kiderült a kamaszkori húzása ami elég nagy szemétség volt.
De ahogy tiszta lett a kép vele kapcsolatban sokkal nagyobb volt a szimpátiám az irányába,és a megértésem.

Az epilógust imádtam.❤
Tetszett hogy Rorynak is jól alakultak a dolgai,és mindenki jövőjéből kaptunk egy kis szeletet.
Minden tökéletesen alakult.
Kicsit rózsaszín köd,kicsit vattacukros,kicsit csillámpónis de úgy érzem tökéletes befejezés.❤
Polcomon a helye,imádom.❤

kellyolvas P>!
Penelope Ward: Gentleman Nine – Kilences Gavallér

A rég nem látott barát beköltözik a pár hónapja egyedülálló Amberhez albérlőként, aki a kilenc évig tartó első kapcsolata után került lapátra, azóta is nyalogatva sebeit. Nem is értettem mit akar a szerző kihozni az egészből, mert az első pillanattól látszott, hogy ezek össze fognak jönni, hol az egyik hol a másik szájából hallhattam a váltott szemszögnek köszönhetően a gerjedést egymásra. Aztán nehogy egyszerű legyen, felbukkan a képben Emily, szeretne visszakerülni Channing karjaiba, és felbukkan Rory, aki meg Amber mellé akar visszatérni, és hogy mivel magyarázza a lapátra helyezést, azt saját szemszögű fejezetben mondja el, és az olvasó ott ül fejét fogva, hogy akkor mi van?
Nem emlékszem ilyen példára az olvasmányaimban, hogy mindkét főszereplő exe komolyan bekerül a képbe. És mindkét fél erősen gondolkodik az exeken, pedig meglépnek együtt is szinteket és be nem vallottan, de halál szerelmesek egymásba.
Nehezen térek napirendre pár dolog miatt, mert egyrészt azért elég jól szórakoztam a történeten, és nagyon bírom azt, amikor küzdenek egymásért a párok, plusz itt az utolsó harmadban mindkét pasi erősen tepert Amberért, és mindkettőnek volt is esélye, bár sejtettem, ki lesz a befutó. Ezért megérdemli a négy pontot a könyv.
Viszont el kell mondanom, hogy két ponton majdnem elhajítottam a könyvet. Az egyik az, amikor Amber véletlenül megnyit Channing telefonján egy mappát, ami tele van intim képekkel. Most ezt komolyan bele kellett tenni a történetbe? Nekem nem volt vicces, inkább határozottan kiábrándító.
A másik zuhanórepülés Channing szájából elhangzó mondat az első éjszaka után. Azt mondja a lánynak: … Képtelen vagyok kiidézni, én ezt le nem írom. Annyira undorító mondat, amit ha nekem valaki merészelt volna mondani, azt páros lábbal rúgom tökön és repítem ki az ajtón, de úgy, hogy eszébe ne jusson még egyszer visszajönni.
Egyébként meg cuki volt a srác, őszintén odavolt Amberért, amíg foglalt volt, ő félreállt, de most küzdeni akart érte. Na és a neve… Végig egy bizonyos Channing járt a fejemben, hiába virít más a borítón.
Amber karaktere is tök normális volt, ha leszámítjuk ezt a selyemfiús dolgot. De mégis mit képzelt? Ezek a dolgok azért nem mennek ilyen simán. Megalázó és kiszolgáltatott helyzetbe is kerülhetett volna ez a lány. Végül mégis jól sült el, hogy Channing vigyázott rá, megbocsátottam neki. Amber munkája még külön jó pontot érdemel, nem ártott a sok szerelmi dilemma mellé behozni valami valós problémát. Így Milo karaktere az autizmussal, meg Channing anyjának demenciája és az ő ápolása elismerést érdemel. Egyébként a szerzőnek két gyermeke van, a lánya autizmussal él, tehát nem egészen véletlen, hogy beleszövi a történeteibe a mentális betegségeket. El ne felejtsem, a kóbor macska örökbefogadása Channinget értékelte feljebb, kapjon ő is némi plusz pontot.
Úgy gondolom, sokak kedvence lehet ez a második esély jellegű történet, voltak benne remek pillanatok, elgondolkodtató részek, nekem jó szórakozást nyújtott. Kár azért a két melléfogásért, ettől eltekintve kellemes olvasmány, romantikus lelkületűeknek főleg.

Kollár_Betti I>!
Penelope Ward: Gentleman Nine – Kilences Gavallér

Az ember sosem tudhatja, mit is fog érezni, amíg el nem jön a perc.

Hm, nekem ez sajnos most egy csalódás volt. Nagyon szerettem Penelope Ward és Vi Keeland két közösét, de ez nem igazán kötött le.

A sztorit néhol erőltetettnek éreztem, máshol meg kesze-kuszának. Ráadásul olyan érzésem volt, mintha az író mindent meg akarna benne magyarázni: a poénokat, az érzéseket… És ettől még szájbarágósnak hatott.

De sebaj. Ez most egy ilyen volt. Az írónő többi könyvét eléggé bírtam, szóval természetesen nem ment el a kedvem attól, hogy továbbra is olvassak tőle.

nypiro P>!
Penelope Ward: Gentleman Nine – Kilences Gavallér

Szeretem az írónő könyveit. Érdekesen ír, de mintha legtöbb könyvének a közepén elveszítené a lendületet, majd újult erőre kapva váratlan fordulattal újra megnyer magának. Viszont a korábbi szintre nem tér vissza. off
Érdekes az alaptörténet a fülszöveg szerint. Viszont a könyv nem egészen fedi le a fülszöveget. Azt vártam, hogy Rory valami nagy szemétség miatt törte össze Amber szívét, de ez nem így volt. Viszont itt is kiderült hogy az életben a legfontosabb a kommunikáció, a beszélgetés. Legyünk bátrak, merjünk kockáztatni, hiszen egy életünk van; egyszer élünk. Később Ő is rájött, de a másikban olyan seb maradt amit nem tudott begyógyítani. Véleményem szerint Amber akkor sem maradt volna mellette ha nem jön a képbe Channing. Akit kedveltem, aranyos, kedves; de kicsit valahogy „túl tökéletes”.
Ambert nem egészen értettem min kellett gondolkodnia, de csak „jól” döntött.

296 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789635617388 · Fordította: Benkő Ferenc
Navi>!
Penelope Ward: Gentleman Nine – Kilences Gavallér

Jól esett a lelkemnek ez a tipikus PW könyv, a barátből szeretők majd szerelmesek.
Szinte az összes klisét felvonultatja, bár Rory azért meglepett, de a hangulata, a humora, istenem.
Channing, Amber nagyon cuki páros volt, valahol Roryt is megértem, de na.
A vidámparkos fóbia pedig teljesen érthető, de a végére ezt is kezdi feldolgozni.
Sajnáltam Channing anyukáját, de az jó szívvel töltött el, hogy így gondját viselte.

Könyvmolyképző KU>!

Mintha Tom Cruise-t látnám a Kockázatos üzletből – egy félpucér, kigyúrt Tom Cruise-t. Egy sóhaj kíséretében, hosszú másodpercekig csak bámultam. Időtlen idők óta ismerem, de még sosem láttam őt ilyennek.

Kapcsolódó szócikkek: Tom Cruise
Könyvmolyképző KU>!

Macsek a hasamon fészkelődött, belém mart a pici karmával. A pólóm nélkül úgy festettem, mint aki csípi a karmolászással járó vad szexet. De ez a cicus nem érte be ennyivel – ez még az ágyamat is televedlette a fehér szőrével.

Kapcsolódó szócikkek: macska
Könyvmolyképző KU>!

– Azt mondod, Rory volt az első… mindened? – kérdezte végül. Kihívón hunyorított. – Ez egészen biztos?
Megrebegett a szívem. Csak nem arra céloz, amire gondolok?
– Csak az első csókod nem – közölte.
Arra céloz.
El. Sem. Hiszem. Hogy. Képes. Felhozni.

Szandi1024 >!

Ha az ember minden erejével megpróbál kiverni valamit a fejéből, akkor akaratlanul is arra összpontosít.

RexCorvus>!

– Mindenkinek csak napjai vannak. Az élet már csak ilyen… napok sorozata. Csak a ma biztos. Ki tudja, mit hoz a holnap? Az ember ne a feltételezett jövő, hanem a pillanatnyi érzései alapján hozzon döntéseket.

Unicooorn P>!

„…néha jobb az áldott tudatlanság. Ha az ember leveti az előítéleteit, akkor gondtalanul élvezhet mindent,amit az élet nyújthat.”

Ács_Milán>!

Az ember a lelkében érzi a szerelmet, még akkor is, ha a másik nincs is mellette.