Birthday ​Girl 37 csillagozás

JORDAN

He ​took me in when I had nowhere else to go.

He doesn’t use me, hurt me, or forget about me. He doesn’t treat me like I’m nothing, take me for granted, or make me feel unsafe.

He remembers me, laughs with me, and looks at me. He listens to me, protects me, and sees me. I can feel his eyes on me over the breakfast table, and my heart pumps so hard when I hear him pull in the driveway after work.

I have to stop this. It can’t happen.

My sister once told me there are no good men, and if you find one, he’s probably unavailable.

Only Pike Lawson isn’t the unavailable one.

I am.

PIKE

I took her in, because I thought I was helping.

She’d cook a few meals and clean up a little. It was an easy arrangement.

As the days go by, though, it’s becoming anything but easy. I have to stop my mind from drifting to her and stop holding my breath every time I bump into her in the house. I can’t touch… (tovább)

408 oldal · ASIN: B07C7N5CBS
CreateSpace, Washington, 2018
406 oldal · puhatáblás · ISBN: 1976333083

Jordan Hadley · Pike Lawson

ZitussKa>!
Penelope Douglas: Birthday Girl

Not every lie is meant to hurt someone.

Szokatlan, hogy átpillantok a komfortzónámon túl eső területre és még csak nem is bánom. Noha nagy a valószinűsége, ha nem Penelope kezei közül került volna ki, még váratott volna magára.
Bár jövőképemben egyelőre nem látom, hogy a kedvesem és közöttem egy kisebb generációs szakadék tátongjon, ugyanakkor Pike kellőképpen megzavart ahhoz, ha lánykérésre adná a fejét akkor már bizony az esküvő szervezésével szorgoskodnék.
Az első találkozástól kezdve kapcsolatuk szolid tempót diktált és igazán finoman épült ki a bensőséges viszony. Szerettem a köztük levő kapocs kialakulását és minden múló nappal való megszilárdulását. Rendkívül dinamikus párost ismertem meg kettősüknek köszönhetően. A későbbiek folyamán pedig gond nélkül csordogált át egy teljesen másik mederbe a kapcsolatuk és tetőzött vonzalmuk.
Összességében boldog vagyok, mind azzal, amit a történettől kaptam és a szerelmük egészével. Viszont nagyon vágytam arra, hogy több beszélgetésnek lehessek a részese, nem csupán Pike és Jordan között de a körülmények miatt néhány mellékszereplő viselkedését is szívesen vettem volna szemügyre a két epilógus egyikében, és lettem volna tanúja a mellékszálak elvarrásának. Egy teljes körű összeröffenés nem lett volna ellenemre, – középpontban a külső szemmel egészen szokatlan, máskülönben teljes egészében elégedett és boldog családdal. Minden egyediségével együtt szerettem beléjük.
Nem kizárt, hogy a jövőben újra fogom olvasni és meglátom az évek során az élet milyen irányba fogja terelni a véleményemet és gondolataimat.
A borító egyébként szerintem gyönyörű és minden tekintetben passzol a könyv egészéhez.

I'll fall if I let her go.

felícia97>!
Penelope Douglas: Birthday Girl

Vegyes érzéseim vannak.Nem mondhatnám hogy rossz lett volna a történet, vagy hogy épp ne tetszett volna ugyanakkor megint csak itt van az a halovány „de” érzet,valamint az a tény is hogy nem teljesen arra számítottam mint amit kaptam,és ez bizony meghatározta a viszonyomat az egész sztorival kapcsolatban,még ha nem is teljes mértékig.A Penelope-tól olvasott eddigi két könyvem alapján nem tudtam merre dőljön a mérleg nyelve,hiszen egy a mostanihoz kicsit hasonló ,valamint egy nagyon pozitív élmény csatázott bennem,de kicsit csalódottan kellett tudomásul vennem hogy most egy picit magasra raktam a lécet.Nagyon kíváncsi voltam már a Birthday Girl-re ami a tabu témájával és a nagy korkülönbségével a szereplők között felcsigázta az érdeklődésemet,de szándékosan nem olvastam közeli időben egy másik könyvével a Credence-el ami az idei évem egyik nagy meglepetése volt olvasmányaim terén, hogy még véletlenül se mérjem ahhoz ezt a könyvet,de sajnos még így sem sikerült.Nyilván nem sok értelme van a hasonlítgatásnak,de vártam ugyanazt a pezsgést és izgatottságot amit ott éreztem tudva mennyire a zsánerem ennek a könyvnek a lapjain boncolgatott felállás,de sajnos ezen érzelmeket úgy kb az esetek felében éreztem,mert a másik felében inkább csak felbosszantottak a történések…Igaz ami igaz az elmúlt pár napban magam is meglehetően ingerlékeny és nem túl jó hangulatban voltam,úgyhogy gyanítom ennek is sikerült egy lapáttal rátennie és felerősítenie a könyv által kiváltott érzelmeimet,de tartok tőle hogy ettől eltekintve se tudnék most csak úgy lazán túllépni itt a dolgokon. Egy percig se vártam ismerve a szereplők helyzetét hogy már az elején sutba vágjanak mindent a vágyaikért,sőt az ilyen sztorik pont a lassú izzástól,és sokáig tagadott,titkolt érzelmektől válnak igazán izgalmassá,mégis itt azt éreztem hogy túl lett nyújtva az egész folyamat.Mire hosszú nehézségek árán történt végre előrelépés a hőseink között,abban a percben jött két lépés hátra,és ez egy idő után elkezdett citerázni az idegeimen.Pedig annyi jó,mély és nagyon is klappoló jelenettel volt tele az egész sztori,amik elég hitelesen mutatták be egy ilyen szituáció minden nehézségét és küzdelmét,de sajnos a könyv második felére mikor még mindig nem történt semmi lényegi előrehaladás,egyre nehezebb volt élvezni ezt az egy helyben tipródást..Most ezek után persze azt gondolná mindenki hogy ha így érzek nem tetszett akkor igazán,de ez nagyon is messze áll az igazságtól.A fentebb leírtak sajna akaratlanul is rányomták a bélyegüket az élményemre,de annál ez a sztori összetettebb volt mint hogy itt meg is ragadjon a véleményem mindössze ennyi alapján.A 19 éves Jordan olyan lány aki fiatal kora ellenére sok mindenen túl van már.Egy szegény családban felnőve olyan szülőkkel akik sosem fordítottak igazán figyelmet rá és a nővérére sem,Jordan hamar megtanulta hogy csak magára számíthat.Elszántan küzd az álmaiért,keményen dolgozik az iskola mellett és igyekszik támogatni a barátját és partnerét Cole-t akivel régi kötelék fűzi össze.Cole egyre felelőtlenebb viselkedése azonban nem csak hogy távolabb sodorja őket egymástól hanem bajt is hoz a nyakukra.Mikor ott találják magukat kilakoltatva anyagi gondokkal,végül Cole apja Pike,a fiával való rázós viszonya ellenére is a segítségükre siet,átmeneti lakhatást ajánlva nekik a házában.Jordan-nak viszont hamar szembesülnie kell apa és fia szinte semmilyen viszonyával,és azzal hogy Cole örökösen egyedül hagyja őt a felelősségekkel,na és persze és Pike Lawson-al egy fedél alatt,akivel egyre inkább közel kerülnek egymáshoz.A felszínesnek indult vonzalom Pike iránt azonban napról napra erősebbé válik annak ellenére is hogy tudja erre gondolnia se lenne szabad ….De mi van akkor ha a sokszor tüskés és kissé irányításmániás férfi érzelmei és vágyai Jordan iránt nagyon is megegyeznek a lányéval?És ha nem számoljuk azt a lehetetlen helyzetet hogy Pike Cole apja,milyen esélyük lehet bármiféle jövőre ekkora korkülönbséggel,és társadalmi elvárásokkal szemben?Nagyon jó indult a történet,és remekül átjött mind Jordan,mind Pike küzdelme azzal az élethelyzettel amiben vannak,na meg persze a vágyaik és érzelmeik,hiszen erről szól az egész könyv.A szikra és a vágy nagyon is ott volt közöttük,és bizony a legkevesebb interakció során is érezni lehetett hogy őket a sors is egymásnak szánta,és ezt bizony nem csak az erotikus feszültség mutatta.A könyv legnagyobb részében fantáziáláson és vágyakozáson kívül nem is történik semmi,de az ahogy napról napra észrevétlenül is fontosabbá válnak egymásnak ahogy élik a mindennapjaikat nagyon beszédes volt.Az erotika remekül működött Jordan és Pike között és bár értem hogy a hangsúlyt nem csak erre akarta fektetni az írónő,mégis úgy éreztem ez az aspektusa a sztorinak kicsit kihasználatlan maradt.Azt kimondott pozítívumként éltem meg hogy megcsalásról szó sincs,legalábbis nem úgy ahogy elsőre bárki is gondolná,így ez ne rettentsen el senkit.Igazából Jordan és Pike is szerethetőek voltak ha egyben nézem a dolgot,de Pike-al azért voltak gondjaim.Mondjuk kezdetben az is bántott hogy Jordan hagyta magát ennyire kihasználni és háttérbe szorítani,de aztán összeszedte magát és kiállt mindazért amiért már eddig is kellett volna ,így nőként büszkévé tett a könyv végére.Mert senki nem ér annyit hogy önmagát fel adja és szerettem ezt a bátor oldalát.Egyszerre tudott pozitív és törődő is lenni,így még ha tett is kevésbé reális dolgokat is lehetett kedvelni a karakterét.Pike igazi álomférfi volt sok tekintetben,hiszen minden amit Jordan-ért tesz a kezdetektől fogva és gyakorlatilag önzetlenül már sugallták hogy milyen nagyszerű ember,így az elején nem volt nehéz elnézni neki a féltékenységből adódó bunkó kilengéseket,mert hát kezdetben még maga se veszi észre hogyan érez,csak aztán ahogy haladtunk előre úgy volt ezt az elzárkózást egyre nehezebb kezelni.Megértettem hogy 38 éves férfiként rossz tapasztalatokkal,és sok év magánnyal a háta mögött nem volt egyszerű szembesülni a az érzelmeivel egy annyival fiatalabb lány iránt akármennyire akarta is,ehhez pedig még hozzá jött az is hogy ezzel mit okoz a fia lelkében,lerombolva az amúgy is ingoványos kapcsolatukat…Persze hogy nem volt egyszerű helyzetben de legtöbbször fejbe csaptam volna hogy ne legyen már ennyire puding,és lépjen a tettek mezejére, vállalva az érzelmei következményeit,de jó sokáig tartott elfogadnia hogy a boldogságáért egyedül ő tehet,senki más.Mondjuk Cole-t se kell félteni,mert bár ez neki is fájó szituáció volt,tett ő is eleget azért a könyv során a felelőtlen viselkedésével hogy azt mondhassam bizonyos szempontból megérdemelte.A sok idegőrlés után azért a lezárás meghozta a lelki békém,és nagyon is élveztem olvasni az utolsó oldalakat lubickolva a családi idilben még ha néhány dolog kicsit furának is hatott,ami a nagy korkülönbségből adódott. A könyv címe nagyon eredeti volt, tetszett mögöttes ötlet ami a sztori során megválaszolásra is kerül,emellett hatalmas plusz volt a sok 80-as évekbeli zenei utalás.Miután magam is nagyon szeretem a korszakot,ebben nem volt nehéz azonosulnom Jordan-el. :) A néhol melankólikus máskor pedig vicces laza hangulat tett róla hogy élvezzem a történetet,még ha számomra nem is ez volt a legkiemelkedőbb művem eddig Peneolope-tól. :)

__Deliriium__>!
Penelope Douglas: Birthday Girl

Olyan helytelennek érzem,mégis teljesen normálisnak.

Mondhatjuk úgy,hogy sok mindent olvastam már.
De ilyet még én sem.
Persze Penelope-tól mit is várna el az ember.

Mint mondtam,már az elején annyira helytelen érzés volt ezt olvasni. Még én is belevörösödtem,pedig nem hat meg az ilyesmi. Néha már a szememet takartam volna le,mert én éreztem magam kínosan a helyükben. Főleg,mikor még jobban tartózkodó voltam ettől az egész age gap dologtól. De ha ez nem lett volna elég. Még kényelmetlenebbé tette az egészet,hogy Pike Jordan ex-ének az apja,akivel végül is együtt él,és próbál nem közeledni felé.

De minden csodálkozásom ellenére,annyira tudtam szeretni a karaktereket,és az egész történetet egyben,hogy most itt ülök a teló előtt,és próbálom megfogalmazni,mit is imádtam ebben az egészben annyira.
Talán azt a folyamatot,ahogy egymásra talál kettő nagyon sok szempontból eltérő ember. Tudják,hogy nem kéne megtörténnie kettőjük között,mégis elkerülhetetlen a sors ami nekik íródott.

Meglepett,de bírtam Jordan-t. Keményen dolgozó,alázatos lány. Nem volt az a tipikus elkényeztetett,aki csak nyivákolni tud. Bár voltak neki is kiakadásai,de annyira nem zavart,mint álltalában szoktak a hasonlók.
Pike is humoros és aranyos volt,és természetesen nagyon gondoskodó. Törődött a lánnyal,nem pedig csak „birtokolta”. Szerintem az is érezhető volt,hogy nem egy tini „rosszfiúról” van szó.
Cole nekem közömbös volt. Mintha ott se lenne a többiek körül. Ő csak úgy…volt. De aztán mikor megcsalta Jordant,köszönetet mondtam neki,mert ugyebár ez sokat segített a kedvenc szerelmes párunknak az előrehaladásban. Szóval maradjunk annyiban,hogy az akaratán kívül is jót tett ebből a szempontból xD.

Amennyire kényelmetlenül éreztem magamat az elején,a végén annyira normálisnak tűnt már,hogy szinte érezni lehetett,azt a megkönnyebülést,és boldogságot,amiért az egész köteten át szurkoltunk.

Penelope Douglas: Birthday Girl

Méltatlanul feledkezem meg Penelope Douglas-ről, mert fantasztikusan ír. Elolvastam a fülszöveget és hopp, jött a zsongás, hogy muszáj olvasnom ezt a könyvet.
Úgy tűnhet, hogy szerelmi háromszögről lesz szó, de ez ne ijesszen el senkit. Pike és Jordan szuperek voltak együtt, de picit több csipkelődést elviselt volna a történet szerintem. Cole, Jay és Lindsay karaktere nem lett a szívem csücske, de nem is ezért kerültek a képbe. Picit feleslegesnek éreztem, hogy Jay időnként felbukkant, sőt Pike szomszédjának „szerepe” is fura volt kicsit, Cole pedig egy figyelemre vágyó kiskutya szintjén mozgott, jobbra-balra ment, de igazán nem tudta hogy mit akar. De tölteléknek jók voltak.
Egy szó mint száz, Penelope Douglas megint alkotott, de még milyen jó kis könyvet!

vörös_áfonya>!
Penelope Douglas: Birthday Girl

Tudtommal a Birthday Girl eltér Penelope Douglas többi művétől, és egyedül ez mentette meg a könyvet. Többre számítottam az írótól, és mindössze a medencés, nyárias borító miatt kezdtem el pont ezt a könyvét. Ami májusban játszódik.
Jordan, 19, teljesen magára van utalva. Minden nap egy újabb harc a megélhetésért. Egyetlen társa Cole, úgy-ahogy, még ha nem is a lángoló szerelem tartja őket össze és Cole folyton csalódást okoz. Amikor kénytelenek beköltözni Cole apjához, Pike, 38, váratlan szövetségesre talál.
Sok helyen unatkoztam, mert két vacsora elkészítése és a kitakarítás között nem nagyon történt semmi. 55%-ban házimunka vagy munka az építkezésen vagy munka a bárban vagy munka az autón. Nem tudtam kötődni a szereplőkhöz, pláne hogy Pike jópárszor beállt a sorba, és éppolyan szemetül bánt Jordannel, mint a többi férfi Jordan életében. Cole volt a legérdekesebb karakter, alig vártam, hogy végre kommunikáljanak az apjával, mert súlyos teherként hatott rá, hogy kizárta Pike-ot. Ugyanakkor sosem néztünk szembe a problémáival igazán azt hiszem. Lehetett volna egy színvonalasabb apa-fia szál.
Vagy lehet, hogy csak már nem nekem valók a kiszámítható könyvek. Bár, ez nagyban függ a karakterektől. Ugyanakkor a kedvencem, ha a szerelmi szál csak mellékes, és nem a köré épül az egész történet.
A Devil's Night sorozatra vagyok a legkíváncsibb az írótól, szerintem izgalmasabb lesz ennél.

b_reka>!
Penelope Douglas: Birthday Girl

Már sokszor találkoztam ezzel a könyvel Tiktokon, a borítója és a címe is tetszett, ráadásul Penelope Douglas írta, úgyhogy úgy gondoltam ez rossz már nem lehet. Aztán belefutottam pár dologba a könyvvel kapcsolatban és itt kezdődtek a problémáim. Ugyanis nagy a kor különbség a két főszereplő között spoiler . Úgyhogy emiatt kicsit nehezebben ment az olvasás, és néhány esetben félre is kellett tennem mert voltak benne történések, amik számomra már túl sok volt. Pike és Jordan sem lettek a kedvenc főszereplőim, voltak perzse aranyos pillanataik, de a nagy korkülönbségen és a Pike által Jordan életében betöltött szerepen sajna nem tudtam túllépni. Az írónő miatt folytattam az olvasást, mert ő még ezt is izgalmassá tette, de nem hiszem, hogy valaha újraolvasnám.

Lille>!
Penelope Douglas: Birthday Girl

Nekem tetszett.. Lehet, hogy azért mert nekem még új az age gap romance. De olvasás közben sokszor felszaladt a szemöldököm néhány szituáción és kicsit elgondolkodtatott. Félreértés ne essék ebben is megvannak a bugyuta dolgok de most boldogan szemet hunyok felettük. Végre nem azt a ledarálós egy kaptafa érzést adta.

EsteeNotlauder>!
Penelope Douglas: Birthday Girl

Új kedvencet avattam, ami rég volt.
Hihetetlen szexi, tabudöntögető, édes, fájdalmas és néhol idegesítő volt ez a könyv.
Imádtam!

Gwendolyn_Hopkins>!
Penelope Douglas: Birthday Girl

Nem igazán olvasok sok romantikus könyvet, pont a fájóan egyforma sztori szerkesztés miatt. Sokszor megfog egy könyv de miután elolvasom a felét, már tudom, hogy ez is olyan lesz mint a többi. Elcsépelt és nem túl megrázó.
Viszont a Birthday girl egyszerűen magával ragadott!! Imádtam minden oldalt! Faltam a könyvet, ami mostanában nem nagyon fordult elő, de ez valahogy most megérintett. A témája kifejezetten vonzott, érdekelt egy ilyen korkülönbséggel foglalkozó könyv és abszolút pozitívan csalódtam benne. Penelope igazán szerethető karaktereket írt meg nekünk, akiknek teljesen hétköznapi, átérezhető problémáik vannak, és emiatt még közelebb érezhetjük őket magunkhoz. Végre nem egy milliárdos és egy szegény lány története… Imádtam az egymásra találásuk lassú folyamatát és azt ahogyan egymáshoz viszonyultak. Végre nem estek egymásnak a szereplők, hanem tényleg volt idő megismerni/ük és megszeretni/ük őket/egymást. A legjobb párost alkotják véleményem szerint. Pike gondoskodása és az, hogy tényleg egy felnőtt férfi aki képes egyedül élni és végezni a mindennapi teendőit annyira összepasszolt Jordannal a gyertya fújkodó lánnyal, aki képes egyedül is elvégezni a feladatait és ha nem tetszik neki valami akkor visszaszól! Őt aztán nem kell félteni! Igazi belevaló csaj! Az egyik kedvenc karakterem lett!
És a lejátszási lista!… Eddig egyszer sem vettem a fáradtságot, hogy miközben olvasok egy könyvet amiben van egy ilyen lista, ténylegesen meg is hallgassam közben azt. De most így tettem és oh Istenem! Olyan volt mintha ott lennék velük, a kertben amikor Jordan a füvet nyírta, vagy amikor a konyhában tanult. Mindenkinek aki elolvassa ezt a könyvet ajánlom, hogy hallgassa meg a zenéket!
Alig várom, hogy újra olvassak az írónőtől!

LyennSunny>!

„Time passes by you like a bullet,” he says. „and fear gives you the excuses you're craving to not do the things you know you should. Don't doubt yourself, don't second guess, don't let fear hold you back, don't be lazy, and don't base your decisions on how happy it will make others. Just go for it, okay?”

SeRa00>!

“Stay with me, okay?” he whispers. “I need you.”

Szami81>!

I don’t like your comfort zone. It’s too tight in there for the both of us.

Szami81>!

The more you do for someone, the less they do for themselves.

LyennSunny>!

“But let me tell you something, girl,” she goes on, speaking low and discreet for the few customers in the place. “What you feel for him or anyone else isn’t what you need. This—” she taps my chest over my heart, “what you’re feeling right now—is the best thing that can happen to you. Because when all the pieces of your heart start to come back together, and they will, they’ll be stronger. And much tougher for someone to pierce.”

__Deliriium__>!

We hold each other so tight that I don’t know if I’m holding her up or she’s holding me up, but for a moment, I’m afraid I’ll fall if I let her go.

SeRa00>!

Why do I always let myself feel like I don’t deserve better?

Chili87 P>!

We need lies to survive sometimes, because the truth hurts too much.

LyennSunny>!

“So you can be sure that when someone finally does, he’ll have worked for it. We don’t need food to survive this life as much as we need our hearts broken at least once. But the best part is, the first break is always the worst. It’ll never feel this bad again.”

LyennSunny>!

If there’s one thing I’ve learned about relationships—any relationship—is that no one should wear the pants. You have to know when to come in strong and when to back off. Both of you.
Give and take. Share the power.