Her ​Muffin – Felfalnám (A vonzalom tárgyai 3.) 251 csillagozás

Penelope Bloom: Her Muffin – Felfalnám

Egy ​dögös, új főnök szexi testtel és isteni muffinokkal.
Aki ráadásul a középsulis szerelmem.
És nem emlékszik rám.
Ugyan mi gond lehet?
Persze azon kívül, hogy őt látva alig bírom a bugyimban tartani a saját muffinomat, pedig pár hónap múlva fel kell pattannom egy repülőre, hogy Párizsba utazzak egy művészeti suliba, ahol végre valóra válhatnak az álmaim, amikre igazán, hosszú-hosszú évek óta vágyom. Nem hagyhatom, hogy egy pasi keresztbe tegyen ennek. Szerencsére csak egy gyors munkát kaptam tőle, pár dekorcuccot kell csinálnom egy nagy halloweenbulira. Szóval Emily, te szexmániás, nem szabad megtörnöd, még akkor sem, amikor a pasi édesebbnek néz ki, mint a péksütemények, amiket süt. És még akkor sem, ha utánad ő a legnagyobb rajongója az őszi-téli ünnepi időszaknak. Vagy ha ugyanúgy imádja a horrorfilmmaratonokat. Vagy ha elolvadsz már csak a mosolyától is. Szóval bármilyen álomszép is a szeme, tökéletes a teste, tudom, hogy fel kell szállnom arra a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2018

224 oldal · ISBN: 9789634994275 · Fordította: Stier Ágnes

William Chamberson

MissFortune>!
Penelope Bloom: Her Muffin – Felfalnám

Az a jó ebben a sorozatban, hogy olyan kis könnyed. Nincs benne semmi eget rengető, egyszerűen csak visz magával a történet.
A szereplők kedvelhetőek, bár nem tudunk meg sokat róluk. Számomra hihetetlen, hogy a gimiben ismerték egymást, majd pár év múlva nem tudták egymást hirtelen hová tenni.
Tipikus ponyva, ami nem baj. Az viszont már annál inkább, hogy némelyik mondatnak nem volt értelme…
A párbeszédeken jól szórakoztam, de mikor végre eljött az a bizonyos dolog, hát akkor is el kezdtek beszélgetni nyilván. Nagyon ciki volt.
A sorozattal kapcsolatban meg kell említeni, hogy sosem várok semmi jót tőle, így sose ér nagy csalódás. XD Pihentető kikapcsolódásnak most sem volt rossz.

Ferger_Jolcsi P>!
Penelope Bloom: Her Muffin – Felfalnám

Nem értem, miért van ilyen alacsony százalékon ennek a sorozatnak szinte mindegyik része, szerintem nem olyan borzalmas. Sőt, nekem nagyon tetszik! Humoros, könnyed, igaz, hogy nem kell nagy csodákat meg mély tartalmakat keresni benne, de én szinte az egész könyvet végig tudtam nevetni, olyan jó párbeszédek vannak benne. Számomra Emily és Ryan is nagyon szimpatikusak voltak, főleg Ryan. Azok a részek tetszettek a legjobban, mikor Williamék megpróbálták egymás felé taszítani Ryant és Emilyt különféle – szerintük jó kis – ötletekkel, amik rendszerint balul sültek el. Williamet is nagyon bírom, laza, könnyed a stílusa, bár ez a lazaság néha már túllő a célon, de jókat lehet nevetni rajta. Az különösen tetszik ebben a sorozatban, hogy bár mindegyik rész teljesen új páros életének alakulásáról szól, mégis mindegyikben helyet kapnak a korábbi kötetekben szereplő emberek is.

Smurfettereads>!
Penelope Bloom: Her Muffin – Felfalnám

Nem volt rossz történet, inkább olyan lightos, laza romantikus, mint az eddigiek, nem túl sokat lehet elvárni a két főszereplőtől, de szórakoztató páros Ryan és Emily, az nagyon tetszett bennük, hogy mindkettő horrorfan. XD De amúgy nem volt annyira rossz sztori, kb annyira volt jó, mint az eddigiek, de azért tetszett ez is. Ryan és Emily kiegészíti egymást, bírtam a civódásaikat, és az eszmecseréiket néha, jókat nevettem rajtuk, William pedig most is, ahogy az előző részben elérte, hogy vigyorogjak, a hülye poénjain, ez a fickó full lökött, az tuti, és sose fog megváltozni. XD Ezzel szemben Bruce tiszta jégcsap, jó volt, hogy visszatértek a sztoriba, hogy kivették belőle a részüket, bár Bruce és Natasha most nem igazán hoztak lázba, egy picikét felejtősek, William és Hailey szimpik még mindig, főleg ez a lökött fazon. XD Steve-t nem igazán tudtam hova rakni, kicsit taszított az önelégült egoista hátvéd… Feleslegesnek éreztem az ő karakterét, bár az a pulykás beszólása vicces volt. XD Lilithet viszont nagyon bírtam, ez a csaj totál készen van, de mégis bírtam, ellensúlyozta kicsit Emily személyiségét, meg a többi csajsziét is, kicsit sötétebb, mogorvább karaktere lett. :-D A nagyit, hát a nagyit én imádtam, ha öreg leszek, én is ilyen akarok lenni, mint ő. XD

link

zuna19 >!
Penelope Bloom: Her Muffin – Felfalnám

Bármennyire is szeretném szeretni ezt a könyvet nem sikerült. Szívem szerint már csak azért is rajonganék érte, mert másoknak nem jön be a sorozat. Az alapötlet jó egynek és én bírom is. De nem tudok szemet hunyni afelett, hogy UNALMAS a történet. Iszonyatosan lassan indult be az egész, azt hittem sokáig, hogy egysíkú. Igaz a karakterek legalább kedvelhetőek. Plusz pont ezért.
Kitartó vagyok és tovább fogom olvasni a sorozatot.

kellyolvas P>!
Penelope Bloom: Her Muffin – Felfalnám

A könyv első felében egy kicsit szenvedtem, erőltetettnek éreztem a helyzeteket, a beszélgetéseket, de később jobb lett a helyzet, ahogy jobban megismertem a főbb karaktereket és az új mellékszereplőket. Emily legjobb barátnője például egy nagyon para nőszemély, el tudnám képzelni, hogy ő is saját könyvet kapjon, nagyon érdekes volt a személyisége.
Rengeteg a vicces helyzetkomikum, ami abból adódik, hogy a barátok össze akarják hozni őket, Ryan lakótársa, Steve, aki egyébként egy csajozógép, összeáll a kleptomániás Williammel, szerintem nem is kell többet mondanom, el lehet képzelni, mennyit marháskodnak össze a cél érdekében. Itt is volt azonban egy olyan poén, amin nem tudtam igazán nevetni, nagyobb baj is lehetett volna belőle.
A kissé klisés történetvezetésen kívül azonban nem tudok nagyobb hibát találni, a könyv nem akar többnek látszani, mint ami, egy könnyen olvasható, szórakoztató rövid regénynél. Ebben a részben a főszereplők közelebb állnak a hétköznapi emberekhez, nem milliárdosok, keményen dolgoznak minden fillérért, ez mindenképp plusz pont. A váltakozó nézőpont nekem itt is nagyon bejött.
Az erotika a korábbi két részhez hasonlóan nem lett túltolva, sőt, itt nagyítóval kell keresni a szexet, bár a vágy állandó és sistergő, ha „akciódús” történetre vágysz, azt itt nem kapod meg. Kíváncsi vagyok, hogy ez a visszafogottság a sorozat végéig kitart vajon?
A történet vége mi más lehetne, mint HEA, de mégsem a szokásos módon. A szerző csavar egyet rajta és nekem ez nagyon tetszett, megérdemelne a világ jóval több Ryan-féle felfogású pasit.
A sorozat ezen része egy kicsit visszavett nálam a lendületből, de ez nem tántorít el a szándéktól, hogy folytassam tovább a sorozatot, és nem is kell sokat várni, hiszen decemberben jön a His Package – Megkapnám.
Bővebben a blogon: http://www.kellylupiolvas.com/2020/10/penelope-bloom-he…

konyvolvaso>!
Penelope Bloom: Her Muffin – Felfalnám

Hasonló az elöző részekhez, ebben is vannak humorosabb részek. Voltak kevésbé pörgő részei de a vége elég izgi lett. Ez egy könnyedebb, gyorsan olvasható. Ha nagyon olvasnál akkor ez épp arra való.

Molymacska>!
Penelope Bloom: Her Muffin – Felfalnám

Jó volt ez a könyv, csak mégsem volt jó, avagy kálváriám az egyszerűbb, szórakoztató könyvekkel.
A történet Emily és Ryan történetét meséli el. Emily okos művészettel foglalkozó nő, aki januárban megy Párizsba tanulni, míg Ryan gyűjti a negatív kapcsolatokat, míg elhatározza, hogy ő márpedig nem fog randizni egy lánnyal sem. Aztán találkoznak és elindul a románc a két szereplő között.
Több értékelésben olvastam, hogy számukra a könyv nehezen indult be, számomra viszont inkább egy romantikus film kliséi elevenedtek meg. Amikor egy másik pár próbálja összehozni a két szerelemest. Ez nagyon érdekes szál volt, hiszen William ötletei egyszerre voltak nagyon gáz lépések, és felettébb mókás összetűzések. Tényleg hangosan nevetős, ahogyan ezt a sorozattól megszokhattuk.
Közben viszont érezhető volt, hogy nem tökéletes. Addig szenvednek a szereplők, míg csak nem történik valami, majd az első oldaltól kezdve tudjuk, hogy jön Párizs spoiler és tudnak azon szenvedni. És mindenki tudja, hogy úgyis happy end lesz történet, szóval nekem a Párizzsal és egymással való szenvedés kicsit sok volt. A megoldása viszont nagyon tetszett, főleg azért, mert ez egy olyan befejezés lett, hogy a végén élvezetes volt lerakni, és azt mondani, hogy hmmm, milyen édes kis könyv volt. off
Alapvetően ami miatt megvettem a könyvet, az a Halloween tematika volt, és valljuk be, ez azért kevésbé jelent meg a lapok között Volt Halloween buli, Emily munkája ezeknek a dekorációknak az elkészítése, de inkább mindez csak említés szintjén jelenik meg. A pár mindkét tagja elvileg nagy ünneprajongó, de ez is csak említés szintjén jelenik meg (majdnem ugyanolyan szavakkal mindkét szereplőnél) és minimálisan se jött át az a menő buli, vagy a spooky hangulat.
Perverz szóviccekből már telítődtem, de alapvetően egy cuki olvasmány volt. Nem olvasnék mindig ilyen könyvet, de félévente egyszer nem rossz kikapcsolódás. Gyorsan haladós, tényleg aranyos, ilyet szeretnék karácsonyi kivitelben is off

turanett P>!
Penelope Bloom: Her Muffin – Felfalnám

Az előző részekhez képest nagy visszaesés. Ugyan jól szórakoztam rajta, de nem igazán hagyott mély nyomot bennem. Amennyire szerettem Williamet, most annyira idegesített. Az a sok hülye próbálkozása. Emily és Ryan aranyosak voltak, bár Ryan hisztije a volt kapcsolatairól is idegesítőek voltak. Kinek nem volt rossz kapcsolata? Szóval egynek jó volt, Lilith történetéről viszont tartok, mert nem volt valami szimpi.

Brigi89>!
Penelope Bloom: Her Muffin – Felfalnám

Négy csillagnál kevesebbet nem tudok adni rá.
Olvastam az első két könyvet is, ezért túl nagy elvárásaim nem voltak a történettel kapcsolatban. Egész egyszerűen szórakoztatott, kikapcsolt, és most pont erre volt szükségem. Nyilván vannak hibái, de ez most annyira nem érdekelt.
Ryan egy nagyon szerethető férfi karakter volt. Szerettem, hogy végre nem egy nagy macsót kaptunk, hanem egy érzékenyebb cukrászt :)
Emily egy művész, az egész könyvben csak azt mantrázza magának, hogy őt várja Párizs, és ez mennyivel fontosabb, mint egy pasi. A vége természetesen klisés lett, de attól én még jót szórakoztam az egész könyvön.

deen>!
Penelope Bloom: Her Muffin – Felfalnám

A sorozat nem hazudtolta meg önmagát, ez a rész is kellemes és vicces nyári limonádé, aranyos szereplőkkel, és abszolút érthetetlen problémával. Emily és Ryan kerülgetik egymást, míg már nem tartható ez az állapot, végül jön a bumm és a happy end. William szerintem túlzásba esett ebben a részben, én nagyon meg tudtam volna verni. A többiek pedig egyszerűen balfékek. Még nagyi volt a legviccesebb karakter, bár ő is kisütötte nálam a biztosítékot néhányszor. Vicces volt, de semmi extra.

Mocori_>!

Túl sok mindenért volt érdemes élnem ahhoz, hogy fiatalon haljak meg. A Trónok harca utolsó évada még most jön, soha nem ettem buggyantott tojást, és a bakancslistámon még legalább tíz tétel nincs kipipálva.

:D

Könyveslány P>!

– Szegény vagyok, és szeretek képeket festeni. Ezen kívül sok bizonytalansággal, kétkedéssel és érzelmi fájdalommal küzdök. Mindez elég ahhoz, hogy művész legyek, nem?

zuna19>!

A petefészkeimet túlságosan lefoglalta, hogy egyik nevetséges fantáziát játsszák le a másik után.

Nikodéme>!

– Ha azt hiszed, hogy megkérdezem, mi miatt vagy ennyire izgatott, nem fogom – közölte Lilith.
– Nem vagyok ”ennyire izgatott”. Csak hálás vagyok az extra munkáért.
Kétkedőn nézett rám.
– És ezért csináltad meg a hajadat és olyan a szagod, mint az unikornisböfögés?

zuna19>!

Amíg egyenesen Mr. Szexálomra néztem, logikának esélye sem volt a koponyámban. Minden csupa szívecske meg csókos emoji.

zuna19>!

– Nem vagyok „ennyire izgatott”. Csak hálás vagyok a kis extra munkáért.
Kétkedőn nézett rám.
– És ezért csináltad meg a hajadat és olyan a szagod, mint az unikornisböfögés?
– Várj, olyan rossz?
– Ha be vagy gerjedve, ismerd be! Úgy tenni, mintha bármi másról lenne szó, egyszerűen undorító.
– Begerjedve? Ez csak egy meló, Lilith. Egy meló, aminek örülök.

zuna19>!

– Hűha, de erős vagy! – mondtam. Legszívesebben homlokon csaptam volna magam, amint kicsúszott a számon. Egy lépés választott el attól, hogy tapsikolva azt kántáljam: „Herkules, Herkules!”

Bookaholic77 >!

Bárcsak tudnám, melyik álomért érdemes feláldozni mindent!

zuna19>!

– Sütőtökös latte! Október közepén járunk, és még nem is ittam! Muszáj! Légyszi!

Unicooorn P>!

Tetszett, amit láttam, és a szemöldökömnek is, legalábbis az egyiknek.

A vonzalom tárgyai sorozat · Összehasonlítás