Nyugati ​csiga körfűrésszel álmodik 5 csillagozás

Pejin Lea: Nyugati csiga körfűrésszel álmodik

Ha most nem ölök meg senkit, akkor soha – mondja tiszta szívvel ez a 21 éves vajdasági lány, aki történetesen a Szegedi Egyetem diákja… Pejin Lea egyik nagy erénye, hogy nem próbál meg koraérett verseket – pardon, leákat – írni. Jól is teszi, mert ilyen mélyen, érzelmesen és színesen csak a húszas éveink elején tudunk alkotni.

Nyugati csiga körfűrésszel álmodik – micsoda pompás és hátborzongató cím! Pontosan jellemzi a kényelmetlen dolgokat feszegető, érzelmes, de egyben karcos, gyakran kegyetlen szövegeket, melyek nemcsak a szerelem és a magány regiszterében mozognak, hanem gyakran politikai töltetük is van. Hiába, ha valakinek éppen a mezítlábas Szerbia fekszik az ágyában, az másképpen magyar, és másképpen szerelmes.

64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155814037 · Illusztrálta: Jánosi Andrea

Ciccnyog ISMP
Pejin Lea: Nyugati csiga körfűrésszel álmodik

Nagyon kis iskolás, nincs még igazán saját hangja, próbálkozik, de nem tudja, mit szeretne. Van még ideje tanulni. Van is mit. Legközelebb azért legalább még egy ember olvassa el a verseket a szerzőn kívül, mielőtt kiadják. Mert akkor még nem késő meggondolni a dolgot, lehet rajta dolgozni még egy évet, és nem egy felszínes, felejthető első kötet lesz belőle, amin sajnálkozhatunk, hogy lehetett volna sokkal jobb is.

viharmacska
Pejin Lea: Nyugati csiga körfűrésszel álmodik

Kettő tetszett spoiler, meg akad még ott pár jó, de összevárhatott volna még párat, nem baj az, ha huszonegy évesen nincs egy kötetre való valamirevaló verse valakinek.
Jó az a kékes kép a hátsó fülön, ha már ezt is véletlenül spoiler olvastam, akkor elolvasom emiatt meg a Lea és a viharbanyákat. spoiler

Pejin Lea: Nyugati csiga körfűrésszel álmodik

Hát, Tolnai Ottónak van örököse, aki ugyan magát a háborút nem érte meg, de a hatásait még mindig érzi.
(Szeretem, hogy a fiatalok verseiben több az érzelem és több a szenvedély. A burek hazájában meg én is otthon érzem magam, szóval… köszi :)

Reggelente úgy kelek fel,
mintha lennének elveim:
salátát enni magvakkal,
tornázni a Rubinttal."

KNW I

Végre van futós képem az Instagramon,
végre lefogytam, szinte fonnyadok.
Számolom a grammokat, elfogyok lassan,
végre puffasztott rizst eszem kenyérbél helyett.
Lenyelem.

Mintha egy múltunk lenne,
egymás vállára hajtjuk fejünket,
és a régi szép időkről beszélünk,
meg a bombázásról,
aztán jól berúgunk.

Elfáradunk a határon péntekenként,
megkérdezik, mi vagyunk-e a képen,
migránsok vagyunk, csak útlevéllel