Nyugati ​csiga körfűrésszel álmodik 6 csillagozás

Pejin Lea: Nyugati csiga körfűrésszel álmodik

Ha most nem ölök meg senkit, akkor soha – mondja tiszta szívvel ez a 21 éves vajdasági lány, aki történetesen a Szegedi Egyetem diákja… Pejin Lea egyik nagy erénye, hogy nem próbál meg koraérett verseket – pardon, leákat – írni. Jól is teszi, mert ilyen mélyen, érzelmesen és színesen csak a húszas éveink elején tudunk alkotni.

Nyugati csiga körfűrésszel álmodik – micsoda pompás és hátborzongató cím! Pontosan jellemzi a kényelmetlen dolgokat feszegető, érzelmes, de egyben karcos, gyakran kegyetlen szövegeket, melyek nemcsak a szerelem és a magány regiszterében mozognak, hanem gyakran politikai töltetük is van. Hiába, ha valakinek éppen a mezítlábas Szerbia fekszik az ágyában, az másképpen magyar, és másképpen szerelmes.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Enumeráció Kárpát-medencei Tehetséggondozó Nonprofit

64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155814037 · Illusztrálta: Jánosi Andrea

Pejin Lea: Nyugati csiga körfűrésszel álmodik

Hát, Tolnai Ottónak van örököse, aki ugyan magát a háborút nem érte meg, de a hatásait még mindig érzi.
(Szeretem, hogy a fiatalok verseiben több az érzelem és több a szenvedély. A burek hazájában meg én is otthon érzem magam, szóval… köszi :)

PAndi91>!
Pejin Lea: Nyugati csiga körfűrésszel álmodik

Számomra sokat jelentenek ezek a versek. :) Köszönöm,hogy részese lehettem a folyamatának, a versekben dúló érzelmeknek és háborúnak! Valóban van még mit fejlődni, de mikor nincs? Erről szól a művészet, fejlődik, építkezik folyamatosan, természetesen mindenkinek más-más tetszik, mindenkit más-más részlet fog meg és más az összhatás is egyénre nézve :) Szerintem dicséretes, hogy kiadta a kötetet és jóra is sikeredett! Gratulálok ezúton is ;)

KNW I>!

Végre van futós képem az Instagramon,
végre lefogytam, szinte fonnyadok.
Számolom a grammokat, elfogyok lassan,
végre puffasztott rizst eszem kenyérbél helyett.
Lenyelem.

Kapcsolódó szócikkek: puffasztott rizs (szelet)

Reggelente úgy kelek fel,
mintha lennének elveim:
salátát enni magvakkal,
tornázni a Rubinttal."

Mintha egy múltunk lenne,
egymás vállára hajtjuk fejünket,
és a régi szép időkről beszélünk,
meg a bombázásról,
aztán jól berúgunk.

Elfáradunk a határon péntekenként,
megkérdezik, mi vagyunk-e a képen,
migránsok vagyunk, csak útlevéllel