A ​portás én vagyok 3 csillagozás

Pedro Lenz: A portás én vagyok

A „Portás” kisstílű díler és nagydumás hóhányó. Egy évet ült a sitten, hazatért szülővárosába, és igyekszik új életet kezdeni. Lejött a cuccról, sikerül elfogadható melót találnia, kitartóan udvarol a csinos pincérlánynak, Regulának, és szónoki képességeivel még arra is sikerül rábírnia a lányt, hogy jelentsen beteget, és lépjenek le együtt pár hétre Spanyolországba.
Már-már teljes az idill, amikor főhősünket egyszer csak utoléri a múlt, és minden felborul körülötte.
„A siker nem viseli el az emlékezetet. És senki semmire nem akar visszaemlékezni, mert mind a sok optimista és próféta, meg a sok ökör a tévében meg a képes magazinok ügyeletes maszlagosztogatói, az egész bagázs együttvéve mind csak azt hajtogatja, hogy előre kell nézni. Kitöröd a lábadat. Rá se ránts, haver, te csak nézz előre! Kirúgnak a munkahelyedről. Rá se ránts, te csak nézz előre! Csődbe mész. Rá se ránts, te csak nézz előre! Rákos vagy. Nézz előre! De bocseszka, hová is nézzek én pontosan?”

Eredeti cím: Der Goalie bin ig

L'Harmattan, Budapest, 2014
160 oldal · ISBN: 9789632368948 · Fordította: Adamik Lajos

Kooczka>!
Pedro Lenz: A portás én vagyok

Rövidke regény, de tulajdonképpen nem is lenne érdemes hosszabbra nyújtani, így is benne van, amit el lehet mondani a szereplőkről, a múltjukról és valószínűleg a jövőjükről is. Némi felcsillanó, majd elhalványuló lehetőség. Kiderül, hogy kevés a jó szándék a változáshoz, ha nincs igazán tartós motiváció. A főhős nagyon kedvelhető fickó, spoiler. A nyelvezete passzol a történet stílusához, hangulatához.