Pecsuk Ottó (szerk.)

Bibliaismereti ​kézikönyv 6 csillagozás

Pecsuk Ottó (szerk.): Bibliaismereti kézikönyv

A ​Biblia szövege és mondanivalója olyan összetett, és nyelvezetében, kifejezőeszközeiben már oly távol áll korunk emberétől, hogy szükség van egy átfogó igényű kézikönyvre, amely képes közérthető módon, ugyanakkor megbízhatóan eligazítani az érdeklődő olvasót. A Bibliaismereti Kézikönyv elsősorban a közép- és felsőszintű oktatás igényeihez alkalmazkodik, s úgy közöl fontos tartalmi- és háttérismereteket az egyes bibliai könyvekről: Célközönsége a teológiai képzésben résztvevő egyetemisták mellett mindazok, akik bármilyen formában szembesülnek a Biblia szövegével. Bár meglehetős szabadságot kaptak saját anyaguk megírásában, a szerzők néhány közös irányelvet is szem előtt tartottak. Írásaikban megemlítik az egyes bibliai könyvekkel kapcsolatos legfontosabb bevezetéstani, hermeneutikai és hagyománytörténeti információkat; az adott ó- vagy újszövetségi könyv tartalmi és szerkezeti összefoglalását; az adott bibliai könyv főbb témáit; a könyv megértéséhez nélkülözhetetlen kortörténeti,… (tovább)

Kálvin, Budapest, 2016
Kálvin, Budapest, 2008
Kálvin, Budapest, 2004
676 oldal · keménytáblás · ISBN: 963300988X

MrDatalogin>!
Pecsuk Ottó (szerk.): Bibliaismereti kézikönyv

Olvasmányos, de más szöveggel összevetve légből kapott magyarázatokat is kapunk, – illetve teológus ismerőssel beszélgettünk adott részekről-, és néhol sántított a fejtegetés. Ha időm engedi konkrét példákat is hozok.

lenne P>!
Pecsuk Ottó (szerk.): Bibliaismereti kézikönyv

Nekem nagyon bejött, habár csaltam, még csak a felénél tartok, de most ennyit kellett olvasni. Az Újszövetséget majd saját akaratomból(szabad akarat:)) olvasom.
Egyébként egyáltalán nem nehéz olvasmány, csak tömegre. Feltételez ugyan egy minimális alap-Biblia-ismeretet, de a könyvek alaptörténetét elolvashatjuk itt is.

Szent_Habakuk IP>!
Pecsuk Ottó (szerk.): Bibliaismereti kézikönyv

páratlan részletességű ismertetés a Blibliáról, a legújabb kutatások figyelmbe vételével. Mégis egyszerű és közérthető

Mmessy>!

Az Istennel megromlott kapcsolat az ember és ember közötti kapcsolat megromlását is magával hozza.

55. oldal (Kálvin János Kiadó, 2016)

Mmessy>!

Az igazi hit nem csak az ígéretek igaznak való elfogadását, hanem az ígéretet adó Isten iránti feltétlen engedelmességet is jelenti.

62. oldal (Kálvin János Kiadó, 2016)

Mmessy>!

Isten legnagyobb ajándékát nem a hosszú élet, a család vagy az anyagi javak jelentik, hanem az Istennel való belső, lelki közösség.

224. oldal (Kálvin Kiadó, 2016)