Az ​élet örökzöld hátaslova 8 csillagozás

Pavel Vilikovský: Az élet örökzöld hátaslova

A kisregény bonyolult, abszurd-morbid jelenetekbe futó, maró gúnnyal megírt posztmodern parabola Közép-Európa, közelebbről az egykori Osztrák-Magyar Monarchia népeinek szinte vérfertőző összefonódásáról. A történetet az egykori k. u. k. hadsereg titkosszolgálatának ezredese meséli el fiatal tisztszeretőjének, aki a történetet továbbadja egy újabb fiatal tisztjelöltnek. A tisztjelöltről a történet végén kiderül, hogy ő nem más, mint a mesélő tiszt valamikor elképesztő helyzetben fogant saját fia.

Eredeti cím: Večne je zelený

Eredeti megjelenés éve: 1989

Kalligram, Pozsony, 1999
144 oldal · ISBN: 8071493015 · Fordította: Mayer Judit

balagesh I>!

Ausztria hanyatlásáról ékesszólóan tanúskodik az a tény, hogy Bécsben a legjobb iskola a spanyol, és oda a lovak járnak.

Kalligram, Pozsony, 1999, 100.o.

dacecc>!

Köszönet, kiáltottam hatalmas hangon, jótevőimhez fordulva, hála önöknek, barátaim! És e szavakkal egyidejűleg érzelmeim súlya alatt az égre emeltem két kezemet, no, nem egészen az égig, de túlzás nélkül állíthatom, hogy körmeim hegyével megérintettem a királyi börtön boltozatát. Szerencsére nem fából volt, mert akkor szálka ment volna a körmöm alá, és az nagyon fáj.

Balogh_László_2>!

Végül is az igazság csak hipotézis. Az igazi férfi az igazságot nem keresi, az igazi férfi azt egyszerűen megalkotja….keresztülviszi, rákényszeríti a valóságra.