A ​Meztelen Harcos 14 csillagozás

Pavel Tsatsouline: A Meztelen Harcos

Észrevetted már, hogy minél gyakorlottabb az ember, annál kevesebb energiával képes sokkal többet elérni? Ez alól az erő sem kivétel. Az ókori görög birkózástól kezdve a kínai kung-fu-mesterek féltve őrzött titkain át egészen a mai különleges egységekben szolgáló kemény fickókig a harcosok és az erősemberek az idők során számtalan gyakorlatot fejlesztettek ki az emberi erő fejlesztésére.

Mindezeket a bámulatos gyakorlatokat és technikákat most Pavel Tsatsouline sportszakember, a szovjet speciális erők egykori testedző oktatója egy olyan könnyen elsajátítható edzésprogramba illesztette, amellyel hihetetlenül gyorsan kifejlesztheted magadban az erő képességét – és mindezt vasak nélkül, kizárólag a saját testsúlyoddal dolgozva!

A Meztelen harcos a maximális erőre összpontosít. Semmi másra.

Jaffa, Budapest, 2009
220 oldal · ISBN: 9789639604711 · Fordította: Végh Gabriella · Illusztrálta: Derek Brigham

Virág_Balázs_Face I>!
Pavel Tsatsouline: A Meztelen Harcos

Pavel jó dolgokat ír, de nem túl izgalmasan. A Fegyencedzéshez, de főleg Marty Gallagher Primitív őserejéhez képest egyszerű és színtelen a szöveg. Egy edzéstechnikai könyvnél ez érthető, hogy elfogadható-e az mindenkinek a saját döntése. Könnyű és gyors olvasmány, mert nagyok a betűk és sok a kép. És persze itt is tobzódhatunk az izmokkal és erővel kapcsolatos jelzőkben: acélos, borzalmas, hatalmas, emberfeletti, pusztító stbstb. Pavel kicsit sokat fényezi a technikát fórumról és más edzőktől vett idézetekkel.

kissakos I>!
Pavel Tsatsouline: A Meztelen Harcos

Hát igen a jó öreg Pavel, aki a funkcionális edzés atyja. A szovjet hadseregben szolgált,mint kiképző így garantált, hogy nem beszél mellé. Ez a könyve két gyakorlatra van kihegyezve : az egylábas gugolásra és az egykezes fekvőtámaszra. Persze alá is támasztja a mondanivalóját, az itt leartakat nyugodtan veheted készpénznek. Ja és nincs időd edzeni? Na akkor ezt olvasd el, rövid idő alaltt tudsz majd eredményeket elérni, és TÉNYLEG erős leszel. Küzdősportolók, testépítők vagy bármely más sportág űzői sok hasznos infot találhatnak itt.

psn>!
Pavel Tsatsouline: A Meztelen Harcos

Kezdőknek és lányoknak sokkal kevésbé használható, mint (mondjuk) a Fegyencedzés. Ettől nem lesz rossz könyv, de nekem nem jött be.

Sandor_Rozsa>!
Pavel Tsatsouline: A Meztelen Harcos

Nem egy olvasmányos könyv, de nem ezért tartott eddig. Mellette folyamatosan jegyzetelve jobban megmaradnak a leírt gyakorlatok és könnyebb is ki keresni. Nálam ötcsillagos, mert további erő fejleszthetőségeket ad a fegyencedzés nehezebb gyakorlataihoz.

presszócska P>!
Pavel Tsatsouline: A Meztelen Harcos

Legendás. Saját testsúlyos specifikusan erőedzés két gyakorlatból: az egykezes fekvőtámaszból és egylábas guggolásból. Szerintem sokkal jobban rávezeti erre a két gyakorlatra a testet, mint a fegyencedzés. Bár a fegyenc az nem csak az erőre koncentrál, tehát teljesen érthető az a perspektiva is, nagyobb izomtömegre számithat, aki azt követi, keményebb tónusosabb izmokra, aki ezt, el lehet dönteni ki mit akar. Nagyon sok volt benne a technika és baromi részletes. Nem most olvastam ki utóljára, szerintem olyan alapmű ez, mint egy testépitőnek arnold könyve.
Személyszerint hetente váltogatok 3 edzésfajtát:
– Erőedzések
– Kardio edzések
– Tömegnövelő, bukásig végzendő gyakorlatok
Ennek az ágnak az első részére nagyon jó ez a könyv, hozzá még ajánlom az Erőt egészséget kiegészitésként. :)

agent_blond>!
Pavel Tsatsouline: A Meztelen Harcos

Tetszett, sok hasznos infó volt benne, bár elég tömény, éppen ezért többször elő kell még venni, ez is amolyan „folyamatosan olvasós” könyv. Végre megértettem a GTG módszer lényegét, amit sikerrel alkalmaztam a húzódzkodásnál. Tetszett, hogy a szerző nem csőlátású, és nem szólja le pl a súlyzós edzést, amitől a Wade-féle könyvben idegbajt kaptam.

Gandhi>!
Pavel Tsatsouline: A Meztelen Harcos

Egy éves Calisthenics edzés után érdemes elolvasni, sokat segíthet az alapoktól kiindulva, és megfelelő hátteret ad olyan dolgokról, amit egyébként sok időt alatt találhatsz meg magadtól.

Gandhi>!

Sokkal gyorsabban tanulsz, ha az új tudást már egy meglévőre építheted fel.

agent_blond>!

Az agyatlanul végzett emelések a lúzereknek valók.