Maktub 2 csillagozás

Paulo Coelho: Maktub Paulo Coelho: Maktub Paulo Coelho: Maktub

Maktub (que quiere decir «está escrito») es una selección de los artículos de Paulo Coelho publicados en el periódico brasileño Folha de S. Paulo entre junio de 1993 y junio de 1994. Según el autor, «no es un libro de consejos, sino un intercambio de experiencias», una excelente ocasión para reflexionar y reencontrarse con uno mismo.

Eredeti megjelenés éve: 1994

Booket, Buenos Aires, 2009
Planeta, Barcelona, 2002

Miestas>!
Paulo Coelho: Maktub

A bölcsességek tárháza ez a könyve is mint a többi, de legjobban a Fény harcosának kézikönyvére emlékeztet. Nekem nagyon hiányzik az a fajta élmény amit a Veronika meg akar halni vagy a Tizenegy perc adott olvasás közben

Rea P>!
Paulo Coelho: Maktub

jó-jó,de én jobban szeretem ha Coelho regényt ír:)ezeket a bölcsességeket elég volt e-book-ban kiolvasni..nem fogom megvenni…

pipacs181>!
Paulo Coelho: Maktub

Sajnos csak egy erős közepest ért nálam ez a könyv.
Némelyik történet tetszett, de a többsége nem. Sőt nem is tudtam igazán értelmezni olyan kis nyúlfarknyi volt.
Pedig szerintem már minden könyvét olvastam Coelhonak, de ezzel most nem tudtam mit kezdeni.

Jackal>!

Az ököl vagy a tűzfegyverek nyomán vér folyhat. A bombák házakat és utcákat dönthetnek romba. A méreg sem öl nyomtalan. (…)
A szó gyilkol, és elillan.

Néhány gondolat Pablo Picassótól:
„Az Úristen művész. Kiötlötte a zsiráfot, az elefántot, és a hangyát. Valójában Neki nem volt szükséges stílust keresni – egyszerűen csak mindent megvalósított, amit tenni akart."

Jackal>!

Válassz másik utat anélkül, hogy zavarba jönnél. Jogodban áll. Nem számít mások, mit gondolnak-mert, bárhogy is legyen, mindig azt fogják gondolni. Ezért csak lazíts.
Hagyd csak, hogy forogjon a föld.

Jackal>!

Meghalni annyi, mint örökre ugyanabba a helyzetbe dermedni. Ha az ember nagyon hallgataggá válik, akkor nem él.

Jackal>!

Antonio Machado rövid verse így hangzik:

„Egy lélekzet a másik után, egy lépés a másik után Te ki utat kutatsz. Tudd az út, nem létezik. Az út a léptekkel születik.A léptek szülik az utat. S ha visszanézel magad megett csak utad megtett, talpnyomát, fogod látni, ahova egy nap lépteid újra visznek. Te ki utat kutatsz, tudd az út, nem létezik. Az út a léptekkel születik.”

Jackal>!

A meghasonlottság, csömör idegen az élettől , a világunktól. T.S.Eliot szavaival:

„Járd csak be sok országnak útját
S térj vissza hajlékodba vándor.
S immáron úgy láss mindent, mintha
Most történne veled először a világon.”

Jackal>!

(…) annak ellenére, hogy már minden megíratott Isten könyörületes; mindent azért írt meg, hogy segítsen nekünk.

Jackal>!

– Nagy itt a forróság. Azon tűnődöm, hogy miért nem fogsz meg egy keveset belőle, és hozod be ide, hogy lehűtse a levegőt.
– Az lehetetlen – hebegte az idegen.
– Ahogy az is, hogy ne gondolj olyasmire, amivel vétkezel az Úr ellen .- Válaszolta a szerzetes.
-Viszont, ha tudod, miképpen mondj nemet a kísértésnek, akkor az nem talál ártó fogást rajtad.

A mester mondja:
„Ha dönteni kell, jobb, ha megtesszük, vállalva a véle járó következményeket.

Jackal>!

– Az, aki csak a fényt keresi, és közben kitér a felelősség elől, az sosem lel rá a megvilágosodásra.
Éppúgy, mint az is, aki hosszan néz a napba, végül megvakul. -Mondta a mester.