Élet 52 csillagozás

Válogatott idézetek
Paulo Coelho: Élet

A kötet idézetei, melyeket a népszerű szerző, Paulo Coelho műveiből válogattunk, az élet lényegi kérdéseit ragadják meg. Paulo Coelho, akit emberek milliói a szavak alkimistájaként tartanak számon, napjaink egyik legbefolyásosabb szerzője. Könyvei nemcsak a bestsellerlistákat vezetik, de társadalmi és kulturális párbeszédet is gerjesztenek. A műveiben érintett témák, eszmék és filozófiák sok olvasó vágyát teljesítik be, olyanokét, akik a saját útjukat, és a világ újfajta megértését keresik.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Alexandra, Pécs, 2008
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633706282 · Fordította: Lukács Laura, Nagy Viktória, Palkó Katalin, Simkó György, Piros Ákos, Zarándy Beáta · Illusztrálta: Anne Kristin Hagesaether

Black_Angel

Paulo Coelho: Élet Válogatott idézetek

A könyvekből kivett idézeteket szeretem olvasgatni, van olyan ami teljesen a szívemhez nőtt, és van olyan amit nem igazán értek, vagy éppen közhelynek tartom. Tetszett, ahogy ki voltak gyűjtve, többször is átolvastam :)

Paulo Coelho: Élet Válogatott idézetek

Coelho könyveiből lett összegyűjtve idézet.
Némelyik nagyon tetszik,van amelyik nem a kedvencem de elmegy és a misztérium fejezetbe tartozók kifejezetten zavarnak.
Tetszik, hogy fejezetekbe különböző tárgy köré lettek beillesztve az idézetek.
Jobban tetszett a könyvben az idézet a történetek mellett. Így nem tud annyira érvényesülni és hatni mint a maga környezetében. Arra jó, hogy nem kell kijegyzetelni, csak elő kell venni és lapozgatni.

GabrielVaraljay

Paulo Coelho: Élet Válogatott idézetek

Reklámfogás vagy sem, azok az idézetek vannak kiadva, amiket kigyűjtöttem a Paulo könyveiből. Nekem nagyon tetszik, a kivitelezése a papírja minden. Best of Coelho? Igen, mert van amikor nem kell a körítés, csak az idézetek és erre pont jó. Felnyitod mikor kell egy kis inspiráció és erőt kapsz belőle. Tökéletes és szép ajándék!

postmodjane

Paulo Coelho: Élet Válogatott idézetek

Van az az élethelyzet, amikor jól esik olvasni ezeket az idézeteket.
Amikor valahonnan erőre van szükséünk, a tudatra, hogy egyszer majd jobb lesz; hogy van bennünk erő megküzdeni a nehézségekkel.
A hajó pedig bár mindig a kikötőben van biztonságban nem azért épült, hogy ne ismerje meg a vizet.
Bármennyire is félünk, menni kell tovább. Bármennyire is csalódottak vagyunk, nem lehet mibdenki rossz. Valahogyan lesz jobb kapcsolat, jobb társ. Nem megoldás az örök magány. Nem életszerű.

Dün SP

Paulo Coelho: Élet Válogatott idézetek

Az illusztrációk gyönyörűek, szóval nagy élmény volt lapozgatni, külcsín ötös.
A belbecs már más kérdés, valahogy így kiragadva az idézetek csak ismételgették egymást, ráadásul annyira nem voltak nagy horderejűek, hogy a köréjük szőtt történetek nélkül is megálljanak a lábukon egy ilyen könyvben.

LyliaBloom I

Paulo Coelho: Élet Válogatott idézetek

Egyben kicsit tömény, kis adagokban fogyasztva jó. Volt pár olyan gondolat, amit nagyon magaménak érzek és pár olyan, ami nekem „sok” (pl. az Istenes idézetek – nem vagyok ennyire hívő).

Jeffi P

Paulo Coelho: Élet Válogatott idézetek

Először is, így egyhuzamban tényleg tömény, de mivel már rég itt állt, gondoltam jó lesz. Másodszor, tényleg szép a kivitelezés, bár a képek nekem a fura jelzős félék, és nem a szép kategória.
No akkor ami benne van: idézetek, nagy részt Coelhotól. Az ő remek műveiből. Amúgy a Fény harcosának kézikönyvét amikor olvastam attól is frászt kaptam, mert pocsék, de így a kiragadott idézetekből lejön, hogy valószínű az volt a bajom, hogy minden hatodik mondat, úgy kezdődhetett, hogy „a fény harcosa”, esetleg még a mondatban fellelhető lehet a harcos, fény, különböző bölcs kombinációja. Tehát idegesítő könyv volt, így meg kiragadva még semmitmondóbb és még idegesítőbb.
El lehet olvasni, de nem egy nagy szám. Sokan írták, hogy best of Coelho, hát igen,…mondjuk én nem tartom egy nagy számnak őt sem, úgyhogy nekem egy idézetgyűjtemény 128 oldalon át, kb. 5 jó idézettel aminek értelme is van, úgy hogy nincs körülötte történet.

Vyanna

Paulo Coelho: Élet Válogatott idézetek

Szeretem Coelhot nagyon, de ez a könyv egy kicsit reklámfogásnak tűnik…

hattori

Paulo Coelho: Élet Válogatott idézetek

Amikor egy odavaló idézetet keres az ember egy ajándékhoz, tökéletes… egyben elolvasni kissé tőmény volt.

MFKata

Amikor Isten el akarja venni valakinek az eszét,
teljesíti minden vágyát.

/A valkűrök/

Papírtigris

Isten a gyümölcse alapján ítéli meg a fákat, nem pedig a gyökerük szerint.
(A fény harcosának kézikönyve)

konyvolvaso

A leckék mindig akkor jönnek,
amikor készen állsz a befogadásukra,
és ha figyelsz a jelekre,
mindig mindent megtanulsz,
amire szükséged lesz a következő lépéshez.
/A Zahir/

Nilla I

Sokszor éreztem magam megsebezve, amikor elvesztettem azokat a férfiakat, akikbe szerelmes voltam. De ma már biztos vagyok benne, hogy senki sem veszíthet el senkit, mert senki sem birtokolhat senkit. Ez az igazi szabadság megtapasztalása: bírni a legfontosabb dolgot a világon, anélkül, hogy birtokolnánk.

Nilla I

Ha az ember szeret, még több értelme van mindennek.

Nilla I

A hullámvasút az én életem, az élet kemény és szédítő játék, az élet ejtőernyőzés, kockázatvállalás, esések és kelések sorozata, hegymászás, vágy, hogy fölérjünk a csúcsra, és csalódás és szenvedés, ha nem sikerül.

konyvolvaso

A szíved elől sosem menekülsz el.
Ezért jobb hallgatni rá,
hogy sose kapjál váratlan sebet.

Nilla I

Mindannyian ismerünk olyanokat, akik iróniával és közömbösséggel igyekeznek leplezni kedves gesztusaikat, mintha a szeretet egyenlő volna a gyengeséggel.

Nilla I

Sok sebet hordozok, de hordozok magamban olyan pillanatokat is, amelyek soha nem történtek volna meg, ha nem merészkedek túl a határokon.

Nilla I

Vannak pillanatok az életben, mikor nincs más lehetőség, mint hogy elveszítsük a fejünket.