A ​rózsaszoba titka (Victoria Bredon 2.) 34 csillagozás

Pauline Peters: A rózsaszoba titka

London, 1907. Bár a nemesi családja messzemenően rosszallja, a fiatal Victoria nagyon önálló életet él. A jövőjét Jeremy Ryderrel, egy rangban hozzá nem illő újságíróval közösen tervezi. Amikor a férfi hajszál híján megmenekül egy merénylettől, el kell tűnnie, Victoriának pedig a saját biztonsága érdekében el kell hagynia Angliát. A coblenz-i útja során újra találkozik az orosz orvossal, aki Jeremy-t ellátta a merénylet után. A lány nem is sejti, hogy hamarosan újra viszontlátja Levet, és hogy éppen Coblenz-ben botlik bele abba az összeesküvésbe, amely Londonban vette kezdetét…

Vajon a szerelem képes dacolni minden veszéllyel? Ugyanakkor nem kell mindig hihetetlenül nagy bátorság az igaz szerelemhez?

Eredeti megjelenés éve: 2017

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mont Blanc válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2019
400 oldal · ISBN: 9789634991779 · Fordította: Hajdúné Vörös Eszter
Maxim, Szeged, 2018
400 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634990192 · Fordította: Hajdúné Vörös Eszter

Kiss_Julianna>!
Pauline Peters: A rózsaszoba titka

Kíváncsian vettem kezembe a folytatást. Megszerettem Victoriat, és Hopkinsot.
Természetesen most is belecsöppen egy gyanús helyzetbe, ami később gyilkosságokba torkoll. Különleges tehetsége van ahhoz,hogy belekeveredjen a dolgok sűrűjébe. Izgalmas nyomozás veszi kezdetét. Hopkins marad Londonba, Ő pedig a nagymamájához utazik, Németországba. Közben lassan fény derül anyukája titkára is. Ami sokkolja, de engemet is!
Végig izgalmas, cselekményes történet. Ha volt egy kis időm, már olvastam is. Hajtott a kíváncsiság. Szívesen olvasnék még újabb történetet Victoriáról.

cicus61 P>!
Pauline Peters: A rózsaszoba titka

A második rész is nagyon tetszett! Megint nagyon izgalmas volt, Victoria szokása szerint megint benne volt mindenben, függetlenül attól, hogy milyen veszélyben volt párszor. Jeremyvel nagyon jó páros alkotnak, bár Jeremy most nem szerepelt annyiszor, ellentétben Hopkinssal a komornyikkal, akit imádok :) Victoria családi kapcsolataiban is változás állt be, csak ennyit írok spoiler nélkül :) Nagyon tetszett a vége. Ahogy néztem, van még egy 3.rész is, ami nincs lefordítva, kíváncsi vagyok arra is. Megint nem bántam meg, hogy megvettem az első két részt :) Ajánlom!

Kókuszka>!
Pauline Peters: A rózsaszoba titka

Victoria Bredon a maga kotnyeles módján további titkok nyomába ered. Ki lehet az a festő, akinek festményét és szerelmes levelét megtalálja anyja hagyatékában. Régi barátnője hívására Németországba utazik, aki megkéri, derítse ki, mi lett szeretőjével. Közben Miklós cár elleni merénylet megakadályozásában is részt vesz. Segítségére van apja egykori komornyikja, Hopkins. Eközben Jeremy az orosz anarchisták nyomába jár, akik bankrablást terveznek a cári uralom megdöntéséhez szükséges pénz megszerzéséhez. Az angol újságíró, aki egyben a Scotland Yard titkos részlegének a tagja, aggódik a lányért, kapcsolatuk még szorosabbá válik. Victoria nagymamájának múltjára is fény derül. Közben megismerünk hercegeket, hercegnőket, grófokat, összeesküvőket, kalandok sokaságát. A történelmi háttér fikció és valóság keveréke.

Kyrana P>!
Pauline Peters: A rózsaszoba titka

Bár a sorozat első részét nem olvastam, de ez a kötet így is teljesen érthető, élvezhető volt. Csodálkozom az alacsony olvasottságon, mert szerintem elég jó könyv ez. A karakterek kidolgozottak, egyéniségek, a történet – bár kissé kiszámítható, de izgalmas, fordulatos, és tartalmaz meglepetéseket is.

A főszereplő nő, Veronica, egy vagány, erős, határozott, céltudatos és okos személyiség, aki mindig a talpára esik, mint a macska. Szimpatikus volt számomra a makacsságával, kissé önfejű természetével együtt.

A történet több szálon indul, mely szálak a végére összeérnek, és kerek egésszé teszik a cselekményt. Bár az elején féltem, hogy kicsit túl kaotikus lesz a dolog az én ízlésemnek, de nem lett igazam.

Számomra mindig nagyon fontos, hogy ne csak kívülről szemléljem az eseményeket, hanem szinte jelen legyek, belülről tudjak szemlélődni. Ha ezen a ponton hiányérzetem van, akkor már az egész történet nem fog tetszeni. Bár nem tudom pontosan körülhatárolni, hogy pontosan milyen dolgok szükségesek ehhez, de nagyon jól kivitelezte az írónő, bele tudtam élni magam a regénybe.

Különösen tetszett az 1900-as évek világának megteremtése, a történelmi vonal hitelessége pedig csak még közelebb hozta a könyvet. A korrajz, a társadalmi rétegek, a mindennapi élet bemutatása, a női jogokért való küzdelem történetbe szövése (és még sorolhatnám) is nagyon jól sikerült. Biztosan keresni fogom az írónő további könyveit.

szucsiani P>!
Pauline Peters: A rózsaszoba titka

Rögtön az első rész után olvastam el, és ebben sem csalódtam. Ismét egy izgalmas, fordulatos történetet kaptam. Aki csak ezt a részt olvassa, annak is érthető, mert gyakran visszautal rá, és összefoglalja az előző kötet eseményeit. A rokoni viszonyokat sokkal tisztábban láttam ezáltal.
Egy festmény és egy titokzatos levél miatt, Victoria Németországba utazik egy régi iskolatársához. Meglátogatja anyai nagymamáját is, akihez gyermekkorából nagyon rossz emlékek fűzik. Azt reméli, hogy így jobban megismeri az anyja múltját, és ki tudja deríteni ki rejtőzik a rejtélyes J.C. monogram mögött. Természetesen ismét egy bűnügy, sőt szövevényes összeesküvés középpontjába csöppen. Amikor a helyzet kezd egyre veszélyesebbé válni, ismét segítségére siet hűséges komornyikja, Hopkins, és újságíró szerelme, Jeremy, hogy együtt oldják meg bűnügyet.
Az írónő rendkívül jól visszaadja a kor hangulatát. Tetszett Victoria Rajna-környéki barangolása, sok megemlített látványosságnak utána néztem. Szívesen elutaznék én is oda.
Örülnék neki, ha a harmadik kötet is megjelenne magyarul.

koan12>!
Pauline Peters: A rózsaszoba titka

Egy kis rejtély, egy kis történelem, egy pici politika, sok veszély. Mindez megfűszerezve egy adag romantikával. Valahogyan így lehetne jellemezni ezt a könyvet.
Veronica Bredon egy nagyon talpraesett, öntudatos, határozott fiatal hölgy. Néhai édesanyja festményeinek kiállítására készül, amikor ráakadnak egy titokzatos festményre. Természetesen Veronica szeretné kideríteni a festő kilétét és édesanyjához fűződő kapcsolatát. A nyomok Németországba vezetnek, ahol találkozik rég nem láttot (és nem nagyon kedvelt) nagyanyjával is. Természetesen Veronica most sem marad ki a kalandokból, ismét veszélybe kerül.
Az írónő gyönyörű helyszínekre kalauzol el bennünket, megpróbálja visszaadni Ems fürdőváros és az 1900-as évek elejének hangulatát. Azt hiszem, egész jól sikerült neki.

Manoli>!
Pauline Peters: A rózsaszoba titka

Nagyon jó folytatás lett, nálam hasonló sikert ért el mint az első rész.
Victoria németországi utazása és nyomozása rejtéjes J.C. festő után nagyon bejött. Magam előtt láttam a rajna parti hangulatos fürdővárost és a vonatozásokat szebbnél szebb német városok között. Az összeesküvés leleplezése, a titokzatos hármas és a nagypolitika mind-mind izgalmassá és fordulatossá tettét a történetet. Victora most is bátran támaszkodhatott hűséges és elegánsan mindent információt megszerző komornyikjára Hopkinsra, és vakmerő szerelmére Jeremyre. Lendületesen váltottunk, a hercegi család ebédjőből a cselédek hátsó szobáiba, vagy egy elegáns szállodából, egy erdei tisztásra. Nem lehet egy pillantig sem unatkozni, sem belepihenni a helyszínekbe. Szórakoztató nyomozós történet, egy határozott és elszánt nemes kisasszonnyal, a mindent megoldó kormornyikjával és a gáláns, szerelmes lovagjával. Jó karakterek párbeszédek és pergő cselekmény.

xeral>!
Pauline Peters: A rózsaszoba titka

Sajnos ez a második rész nekem nem annyira tetszett, kissé követhetetlen volt a történet, amit nem szeretek, vagy a fordítással volt gond, de néha többször is el kellett olvasni egy-egy mondatot, így megakasztva az olvasást. Az alapötletr jó, a könyvnek, Victoria adja a formáját, bár mikor élesre fordul a helyzet, akkor elveszti a kontrollját és hirtelen átlagosan reagál. A szereplők egy részét már ismerjük, hozzá kapunk néhány újat és már kezdetét is veszi a nyomozás. Victoria is, mint civil nyomozó és Jeremy, az MI5 hivatalos nyomozója ered egy-egy esemény nyomába, melyek később összefonódnak, és amikor megosztják egymással az információkat, akkor egyre nagyobb összeesküvés nyomára bukkantak. A borító nagyon látványos, a belső borítás is, ami számomra még szokatlan.

Marcsi_Kaszala>!
Pauline Peters: A rózsaszoba titka

Sokkal jobban tetszett mint az első része. Bár ez is nehezen indult be számomra, és nem volt benne annyi történés mint az előző kötetben, de több rejtély volt benne és ez tetszett.
Victoria sok helyen idegesített, de ennek ellenére is szerethető volt a könyv.
Jól voltak csavarva a szálak, de én nem voltam annyira elégedett a végével.
Kíváncsian várom a következő részt.

pevike>!
Pauline Peters: A rózsaszoba titka

Jó volt ez is, nem csalódtam az írónőben. A történet most talán nem volt olyan összetett, mint az előző kötetben, de itt is volt legalább háromféle rejtély, amit Victoria, Jeremy és Hopkins kibogozhatott. Szépen csavarta a szálakat, hogy összeérjen minden a végére, még ha a kritikus pillanatokban kicsit szappanoperássá is vált, spoiler Én nagyon kedveltem Victoria kotnyeles, de nem buta jellemét, Jeremy-t, aki végül csak megérti, hogy hagyni kell a nőt kibontakozni és Hopkinst, mert igazi angol komornyik. :) Továbbra is nagyon hangulatos és korhű történet, engem lenyűgözött a részletgazdaság. A helyek leírása, az életstílus, a korabeli társalgási témák és van benne politika és történelmi tényanyag is, de nem szárazon, csak el-elcsöpögtetve, ezzel ízesítve a történetet. Bejön nekem ez a stílus, és díjazom a munkát, ami ebben a könyvben van. Várom a következő Victoria Brendon kötetet!

cicus61 P>!

– Amikor Hopkins kinyitotta neki a lakásajtót, Victoria bizonyos feszültséget vélt érezni rajta, – Lady Glenmorag jött látogatóba. A könyvtárba kísértem – mondta is rögtön. – Ó, te jó ég! – Victorcia sóhajtott. Már csak Hermione néni hiányzott neki. – Milyen hangulatban van? – Azt hiszem, elmondhatom, hogy volt már rosszabb kedélyállapotban is.