Franklin ​segít (Franklin) 30 csillagozás

Paulette Bourgeois: Franklin segít

Franklin tud kettesével számolni, és be tudja kötni a cipőfűzőjét. Szívesen segít otthon a szüleinek, Bagoly tanító bácsinak pedig az iskolában. Mindig kapható egy kis gereblyézésre a szomszédoknál, és a barátai is bátran fordulhatnak hozzá bármilyen kéréssel. Egy napon azonban Franklin talán kicsit túl segítőkésznek bizonyult…

Eredeti cím: Franklin's Helps Out

Eredeti megjelenés éve: 2000

Lilliput, Budapest, 2003
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9639166669 · Fordította: Sztrehószki Anita · Illusztrálta: Brenda Clark
34 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155230240 · Fordította: Sztrehószki Anna · Illusztrálta: Brenda Clark
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639166660 · Fordította: Sztrehószki Anita

Attila_Saw>!
Paulette Bourgeois: Franklin segít

Tanulságos mese, viszont egy kicsit idegesítőek voltak a szereplők így felnőtt fejjel olvasva. Szerintem nagyon jól átadja azt az üzenetet, hogy ne vegyük el más autonóm jogát és a másikra való odafigyelés nem csak azt jelenti, hogy önszántunkból segítünk, hanem figyelünk a másiknak az igényeire is.

nikolett_z>!
Paulette Bourgeois: Franklin segít

Aranyos, rövid kis történet. Érthetően és kedvesen magyarázza el a gyerekeknek, hogy nem minden helyzetben muszáj másoknak segíteni. Engedni kell mindenkinek, hogy lehetősége legyen önállóan elvégezni egy feladatot. És persze attól, hogy valaki kicsi, esetleg gyenge, nem biztos, hogy segítségre szorul.

lollipoplady P>!
Paulette Bourgeois: Franklin segít

Gyerekkorom egyik kedves meséje volt a kis teknős kalandjait bemutató rajzfilmsorozat. A kisfiam is szívesen nézi, bár engem már ez az új, digitális változat annyira nem bűvöl el.
A legutóbbi könyvtártúra során találtam meg ezt a kis könyvet, tegnap este el is olvastuk. A rajzok gyönyörűek,kisfiam mutogatta a szereplőket. A történet pedig kedves, tanulságos. Még mindig kedvenc :)

Millázs>!
Paulette Bourgeois: Franklin segít

Végig hallgatták, mert új esti mese volt, de kétlem, hogy még értették volna ezt az új megközelítést.
Ugyanis nem a klasszikus értelemben vett segítségnyújtás szerepel itt, hanem a felesleges, a másik fél megkérdezése nélkül való buzgolkodásról van szó. Franklin megtanulja tisztelni a másik óhaját, mikor is szorul támogatásra.
Ezért jó ez a mese, csak idősebb óvodásoknak.

gjudit8>!
Paulette Bourgeois: Franklin segít

Kicsiknek szóló történet. Aki ismeri a rajzfilmet, annak ismerősek lesznek a karakterek és a szereplők közti fő viszonyok. Az illusztráció viszi a prímet, a szöveg inkább csak ezt kíséri…