Franklin ​hőstette (Franklin) 25 csillagozás

Paulette Bourgeois: Franklin hőstette

FRANKLIN tud kettesével számolni, és be tudja kötni a cipőfűzőjét. Hibátlanul sorolja az ábécé betűit, és már olvasni is megtanult. Kedvenc könyveinek főszereplője Kenguszaurusz, a kenguru szuperhős. Az összes történetet kívülről fújja, a kis Kenguszaurusz figurától soha nem válna meg. Minden vágya, hogy ő is szuperhős legyen. Egy napon talán valóra válhat az álma?

Eredeti megjelenés éve: 2000

Lilliput, Budapest, 2003
32 oldal · ISBN: 9639166642 · Fordította: Sztrehószki Anita · Illusztrálta: Brenda Clark

Trudiz >!
Paulette Bourgeois: Franklin hőstette

Nagyon aranyos kis történet. Franlin és Csiga hősökké váltak a jó-
cselekedetükkel. Megszokott kedves illusztrációját is kedvelem.

Vaklarma P>!
Paulette Bourgeois: Franklin hőstette

Ez is cuki volt és tanított. Mégpedig azt, hogy ha mások érdekét néha a magunké elé helyezzük, nem marad el a jutalom. Persze ez sok mesében megjelenik, de talán egy kenguru-szuperhőssel jobban rögzül.

Annamária_Seres P>!
Paulette Bourgeois: Franklin hőstette

Tévében sokat néztük régebben, akkor be is szereztem könyv formájában is, de a lányom inkább a TV-ben akarta nézni. Most a kisebbik lányommal olvastuk ezt a cuki mesét.
Franklin és Csiga kedvenc hősük könyvbemutatójára készülnek, viszont valami fontos feladatuk akad….
Fontos tanulság, hogy segítsünk a rászoruló társainkon.

AnitaZoé P>!
Paulette Bourgeois: Franklin hőstette

Keresztlányomnak vettem ki a könyvtárból. Annak idején néztem a mesét is – bár már akkor se voltam kicsi. Azért nosztalgiának jó volt. :)

worsi P>!
Paulette Bourgeois: Franklin hőstette

Még nagyon régen láttam Franklinos rajzfilmet. Olyan semmilyen volt. Aztán eltelt jó néhány év, és most a nagylány megtalálta a sorozatot a könyvtárban, ezért egyet elmeséltünk neki ott (ezt), a másikat meg elhoztuk. Most már nem mondom, hogy ez olyan semmilyen. Pont jó a majdnem hároméveseknek. A mese nem hosszú, de tanulságos, és állatok a szereplői.
Ebben az epizódban egyedül a példakép-szuperhős nevével nem voltam kibékülve. Milyen név már az, hogy Kenguszaurusz??
Csak azt nem értem, hogy Franklin miért nem csak Teknős, vagy a többieknek miért nincs rendes neve.

zamil>!
Paulette Bourgeois: Franklin hőstette

Frenklin nálunk megunhatatlan, és örök kedvenc. Ismét van benne tanulság.

Millázs>!
Paulette Bourgeois: Franklin hőstette

„–Akkor is lehetek hős, ha csak segítek valakinek?” – summázza Franklin a lényeget, mert igen, itt van a főmondanivalója a mesének és Pézsma néni is nagyon rendes, hogy gyorsan odatelefonál a könyvesboltba. Így örömteli a befejezés.
„Hát igen, néha még a szuperhősöknek is szükségük van pihenésre.”
Pontosabban, bealvás a vége, mert hát ugye gyerekről van szó, aki a nap végére azért elfárad, kibukik és bealszik… :)

Véda P>!
Paulette Bourgeois: Franklin hőstette

Szeretjük Franklint, mert már túl vagyunk a leporelló-mesekönyveken, ezek a sem nem rövid, sem nem túl hosszú történetkék pedig épp ideálisak a 4 éves Pocaknak.
Mindig más témát járunk körül a Franklin mesekönyvekkel, és sokszor tanulunk is belőle.

nodael>!

Hát igen, néha még a szuperhősöknek is szükségük van pihenésre.

Kapcsolódó szócikkek: pihenés · szuperhős
nodael>!

Franklin tud kettesével számolni, és be tudja kötni a cipőfűzőjét.

Kapcsolódó szócikkek: cipőfűző