Franklin ​és a karácsony (Franklin) 18 csillagozás

Paulette Bourgeois: Franklin és a karácsony

Franklin tud kettesével számolni, és be tudja kötni a cipőfűzőjét. Furulyán el tudja játszani a kis karácsony, nagy karácsony című dalt, és kívülről fújja Mikulás rénszarvasainak nevét. Megtanulta ügyesen becsomagolni az ajándékokat, még a masnikötés sem fog ki rajta.
Franklin imádja a karácsonyt, és már alig várja a szentestét. Lelkesen készül az ünnepre, kiveszi részét a ház csinosításából, és már azt is kitalálta, kit mivel fog meglepni. Épp ezért álmában sem hitte volna, hogy komoly fejtörést okozhat neki egy ajándék kiválasztása.

Tagok ajánlása: 7 éves kortól

Lilliput, 2016
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155230189 · Fordította: Nagy Éva · Illusztrálta: Brenda Clark

eeszter>!
Paulette Bourgeois: Franklin és a karácsony

Franklin ebben a kötetben is jótékonykodásra tanít, s közben nagyon jóleső karácsonyi hangulata van a könyvecskének. Egymást ajándékozza meg a család, tehát ne számítsunk a mesében se a Télapó, se a Jézuska jövetelére.

kicsiboszi P>!
Paulette Bourgeois: Franklin és a karácsony

Amikir Franklinnel találkoztam, én már túlkoros voltam hozzá, és a mesében mindig kicsit nyafkának éreztem. Könyvben annyira nem volt idegesítő, lehet, hogy a szinkron volt a ludas.
A mese tanulsága nagyon fontos: olyat adj ajándékba, adományba, aminek te is örülnél. Sajnos sokan a mai napig arra használják az adakozást, hogy a szemetüktől megszabaduljanak. Először Franklin is így tenne, de aztán rászól a papája és magába néz.
Az illusztrációban engem kicsir zavart, hogy az egész teknőscsaládnak rikító vörös minden körme.

Vivinnie>!
Paulette Bourgeois: Franklin és a karácsony

Ez egy nagyon aranyos, tanulságos mese :-), ennek ellenére óvodásoknak nem ajánlott. Ugyanis Franklin már iskolás, és ő már tisztában van azzal, hogy spoiler.
Szóval csak óvatosan. ;-)

Millázs>!
Paulette Bourgeois: Franklin és a karácsony

Egymás után kétszer kellett elolvasnom, ez kettőt jelent: aranyos, tanulságos könyvről van szó, na meg nemsokára itt a december…

kriszmanesz P>!
Paulette Bourgeois: Franklin és a karácsony

ó, ez egy édes, és nem mellesleg tanulságos mese volt. teljesen karácsonyi hangulat fogott el :)

mariannkiss1980 P>!
Paulette Bourgeois: Franklin és a karácsony

Karácsonyi ajándék volt az unokahúgomnak, amit azonnal el kellett olvasni. Mindkettőnknek nagyon tetszett. Aranyosan tanít az ajándékozásról.