Franklin ​és a barátság (Franklin) 11 csillagozás

Paulette Bourgeois: Franklin és a barátság

Franklin tud kettesével számolni és be tudja kötni a cipőfűzőjét. Rengeteg barátja van, de mind közül Medve a legeslegjobb. Régen volt egy nagyon jó barátja, Vidra, ő azonban néhány éve elköltözött. Mindig küldtek egymásnak születésnapi képeslapot és fényképeket, de régóta nem találkoztak. Egy napon aztán Franklin kapott egy levelet. Vidra a nagymamájánál tölti a hétvégét.

Lilliput, Budapest, 2007
30 oldal · ISBN: 9789639619289 · Fordította: Barsi Nikoletta · Illusztrálta: Brenda Clark

GytAnett P
Paulette Bourgeois: Franklin és a barátság

Egy nagyon picit gyengébb történet, de ha másért nem is, a nosztalgia miatt megkapja az 5 csillagot. :)
Tanít, játékosan, mesésen tanít. Szeretem az ilyen meséket.
Én is így tapasztaltam, hogy a régen látott barátokkal sajnos újra és újra meg kell ismerkedni, mert akarva akaratlanul eltávolodunk egymástól, illetve egyáltalán nem ugyanúgy változunk. Ez egy gyereknek azért elég nagy trauma lehet, de Franklin és Vidra természetesen ezt a helyzetet is megoldják. :) És még a régi jó móka sem maradhat ki a végén. :))

petrozy
Paulette Bourgeois: Franklin és a barátság

Bár nincs kihangsúlyozva, hogy ez egy pszichológiai tanmese, az életben felmerülő feszültségek oldására, mégis képes rá. Bár picikét szájbarágós, de még nem a bosszantó kategória. Az illusztráció a megszokott, mesefilm karakterekkel örömöt szerez a gyerekeimnek.

zamil
Paulette Bourgeois: Franklin és a barátság

A szokásos tanítás Frenklintől, a szokásos képekkel.

Niki_
Paulette Bourgeois: Franklin és a barátság

A TV-ből ismert mese könyves verziója. Aranyos kis történet, leginkább a múló időre figyelmeztetett.