Johann ​Sebastian Bach (Zeneszerzők nyomában) 8 csillagozás

Paule du Bouchet: Johann Sebastian Bach

Tudtad-e, hogy Bach ükapjának az apja, azaz a szépapja molnár volt, és a malmát hajtó víz dallamát játszotta citerán, vagy hogy Bach tizenkét éves korára már csembalózott, orgonált, hegedült és brácsázott?

Te már felfigyeltél a víz csobogására? Jártál már hegedűkészítő műhelyében? Hallgasd a CD-t: belőled is válhat nagy muzsikus!

11 kép és egy CD, Johann Sebastian Bach muzsikussá cseperedése, hogy megszeresd és újra meg újra örömmel hallgasd.

Róla szól: Johann Sebastian Bach

Geopen, Budapest, 2008
ISBN: 9789639765528 · Fordította: N. Kiss Zsuzsa · Illusztrálta: Charlotte Voake · Felolvasta: Lux Ádám
30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639765528 · Fordította: Kerekes Istvánné

Csoszi>!
Paule du Bouchet: Johann Sebastian Bach

Sajnos nem volt lehetőségem meghallgatni a CD-t. A könyv azért elég jó. Néhány érdekesség található benne a nagy zeneszerzőről és családjáról, illetve rövid ismertetőt tartalmaz néhány művéről. Elsősorban gyerekeknek hasznos. Az illusztrációk szépek.

30 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639765528 · Fordította: Kerekes Istvánné
Molymacska P>!
Paule du Bouchet: Johann Sebastian Bach

Nagyon jó a megközelítés, miszerint a zenét ne rögtön műalkotásként kezeljük, hanem próbáljuk visszafejteni, hogyan is alakult ki. Mivel a BOOKR kisd-ben hallgattam, így a szövegek mellett a zene egyes részeit hallgathattam, így hívva fel a figyelmet a zene összetevőire is.
Maga az életrajz is kicsit erre a megértésre összpontosít, inkább mesésebb, mint száraz tényeken alapuló.
Ha tehetném minden gyereknek csak ajánlanám, mert zseniális így bemutatni a zenét, és ezzel közelebb hozni a klasszikus hozzánk.

Nienna001 P>!
Paule du Bouchet: Johann Sebastian Bach

A BOOKR KIDS Mesetárban hallgattam meg a könyvet. Nagy előny volt, hogy a kifejezően felolvasott szöveg alatt és mellett a zenedarabok is mentek. Az a kis hiba van csak benne, hogy nem igazán szeretem egy két kivételtől eltekintve Bachnak a zenéjét, nem az én világom. Erre akkor jöttem rá, amikor egy ingyenes templomi orgonakoncertjén voltam. 10 perc után eljöttem. A D-moll Toccata BWV 565 tetszik, de körülbelül ennyi.

Oké, akkor most maga a könyvrész. Nagyon szépek benne az illusztrációk. Életrajzi adatokat kapunk, röviden, pont eleget, hogy vázolásra kerüljön az életút.

Szávitrí P>!
Paule du Bouchet: Johann Sebastian Bach

Találtam ma egy gyerekkönyves alkalmazást, ahol teljesen véletlenül bukkantam erre a könyvre és nagyon megörültem neki. Jól esett egy kis Bachot hallgatni. :) Fent van a sorozat másik két része is, azok is hamarosan sorra kerülnek.

palastim>!
Paule du Bouchet: Johann Sebastian Bach

Lányommal – aki most 9 éves –, közösen olvastuk, hallgattuk végig a könyvet; mindkettőnknek tetszett. A könyvben nincs túl sok lexikális tudás, inkább megkedveltetni szeretné a zenét, nem elriasztani. A zeneművek sem elejétől a végéig szólnak, a CD-n.
Csak ajánlani tudom, aki kedvet szeretne csinálni csimotájának, a zenéléshez, zenéhez!
Én pedig megkeresem a sorozat többi darabját is… ;)