A ​víz mélyén 714 csillagozás

Paula Hawkins: A víz mélyén

A ​várost átszelő folyóból holtan húznak ki egy fiatal nőt. Néhány hónappal korábban egy sérülékeny tinédzser lány végezte ugyanott, ugyanígy. Előttük évszázadokon át asszonyok és lányok hosszú sora lelte halálát a sötét vízben, így a két friss tragédia régen eltemetett titkokat bolygat meg – és hoz felszínre.
Az utolsó áldozat árván maradt, tizenöt éves lányának szembe kell néznie azzal, hogy félelmetes nagynénje lett a gondviselője, aki most kényszeredetten tér vissza oda, ahonnan annak idején elmenekült, és ahová szíve szerint soha nem tette volna be újra a lábát. A folyóparti ház eresztékei éjjelente hangosabban nyikorognak, a fal tövében susogó víz kísérteties neszekkel tölti meg az egyébként zavartalan csendet.

A lány a vonaton című regényhez hasonlóan PAULA HAWKINS újabb története is megállíthatatlanul sodorja az olvasót a végkifejlet felé, bizonyítva, hogy az írónő nagy ismerője a női léleknek és az emberi ösztönöknek.

A lány a vonaton az elmúlt évek… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2017

XXI. Század, Budapest, 2017
368 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155638589 · Fordította: Tomori Gábor
XXI. Század, Budapest, 2017
368 oldal · ISBN: 9786155638596 · Fordította: Tomori Gábor

Erin Morgan · Julia 'Jules' Abbott · Lena Abbott · Patrick Townsend

Bea_Könyvutca P>!
Paula Hawkins: A víz mélyén

Az értékelésem megírása előtt nem szoktam más értékeléseket elolvasni. Ennél a könyvnél azonban óhatatlanul is belefutottam a molyon a figyeltjeim értékelésébe, és ha nem is olvastam el, a csillagozásokból láttam, hogy ez a könyv is nagyon megosztja az olvasóit. Láttam 5 csillagos értékelést és sokkal kevesebbet is.
A történet az elejétől kezdve fogva tartott, a folyó misztikuma magával ragadott, a sok titok és rejtély pedig teljesen felcsigázott. A rövid fejezetek és a szereplők egymás utáni gyors váltakozása azt idézte elő bennem, hogy mindig el akartam még olvasni a következő szereplő fejezetét, és jól is tettem, mert egy kicsivel többet tudtam meg minden alkalommal.

Szinte minden szereplő hurcolt magában lelki és fizikai sérelmeket a múltból, de ez nekem egyáltalán nem volt furcsa, hiszen ez a valóságban is így van, talán éppen ezért is került hozzám közel a történet. Mert nem kifejezetten a nyomozásról szólt, hanem arról, hogy ezek az emberek hogyan birkóznak meg a tragédiákkal, hogyan viselik el, hogyan élnek tovább, miközben meg kell békélniük önmagukkal és másokkal.

Szerintem ez egy nyugtalanító könyv volt, melyből feszültséget, rossz érzéseket és gonoszságot kapunk, de az biztos, hogy ha sikerül bekerülnöd az örvénybe, akkor a folyó és titkai magával ragadnak. Ha nem, akkor kívül maradtál, és csalódottan kiúszol a partra.
Bővebben:http://konyvutca.blogspot.hu/2017/06/paula-hawkins-viz-…

EssentialHencsi P>!
Paula Hawkins: A víz mélyén

Borzasztó. Aki szereti a jó krimit, ezt mindenképpen hagyja ki.
Most komolyan erre gyúrt ez a csaj két évig? Telepakolta negyvenhat szereplővel, a nevüket felírta egy-egy cetlire, aztán beletette a neveket egy kalapba, és akit kihúzott, az lett a gyilkos. Az egyik. Mert már annyira túl lett bonyolítva ezzel a „múltbanisjajdekeménydolgoktörténtek” maszlaggal, hogy a végére fogalmam se volt, kinek keressük a gyilkosát. És annyi nézőpontváltás volt, hogy teljesen beleszédültem. Azt a koncepciót sem értem, hogy az egyik E/1-ben, a másik E/3-ban íródott, de bárcsak ez lett volna a legnagyobb baj vele.
Egy kicsit a szereplőkről is: azok is szarok voltak, kétdimenziós, unalmas, nyervákoló, kesergő népek. @mate55 nagyon jól látja a hasonlóságot az Átmeneti üresedéssel. Csak az jó. Ennél még a Lány, a monoton is jobb volt, pedig az is csak egy túlhájpolt kaki.
Remegve várom az írónő harmadik könyvét, ami biztos nem fog csalódást okozni, mert előre rákészülök, hogy az is szar lesz.

Bettina_94 I>!
Paula Hawkins: A víz mélyén

„Ez a könyv úgy átver, hogy észre sem veszed. A befejezésnél döbbensz rá, hogy végig az orrodnál fogva vezetett, te kis naiv pedig bedőltél neki. A könyv legutolsó mondata – sőt szava –, akkora sokkot okoz, hogy képtelen leszel feleszmélni hosszú percekig. Nem túlzás, nem ámítás, ez a könyv "brutáljó”!"

vighagika>!
Paula Hawkins: A víz mélyén

Szörnyű volt, kár olvasni. Ennyi pénzt kiadni érte meg főleg nem éri meg.
Óriási csalódás volt nekem, mert nekem igenis tetszett A lány a vonaton. Szerintem nagyon olvasmányos volt, lehetett vele haladni, izgatott, hogy mi fog történni, A víz mélyén című kötetre viszont ez nem mondható el.
A sok szemszög miatt követhetetlen volt, hogy ki kicsoda és kivel mi történik. Ezen kívül 2-3 oldalanként is változott a szemszög, ami azt eredményezte, hogy mindegyik szereplő idegen volt és unszimpatikus. Ráadásul rá is ment kb. az első hatvan arra, hogy semmi ne történjen, csak nagyjából ismerjük meg a karaktereket mindegyik karakter beszélhessen.

gabiica P>!
Paula Hawkins: A víz mélyén

Nem igazán találom a szavakat, és sajnos most nem azért, mert annyira tetszett.
Tényleg megosztó ez a könyv, engem is megosztott. Kicsit a pozitívabb felé húzok, ezért is a három és fél csillag, de a tetszésemet teljesen nem nyerte el.
Zavart, hogy annyira sok szálon futott az egész, és így nem állt össze kerek egésszé. Nem sikerült megfelelően megismerni a karaktereket, és így számomra nem volt túl élvezhető.
Tetszett azonban, hogy spoiler
Erre a könyvre illik a mondás, hogy a kevesebb néha több. Talán ha kevesebb szempontból látjuk az eseményeket, jobb lett volna az egész.
Maga a fő történetszál nagyon érdekes volt, jobb kivitelezéssel igazán remek mű lett volna belőle. Sajnálom, hogy így érzem, reméltem, hogy jobbat kapok.

Madama_Butterfly>!
Paula Hawkins: A víz mélyén

Kategóriákkal jobb, mint A lány a vonaton – de nekem még mindig hiányzérzetem van, mintha mindenből egy picit túl keveset kaptunk volna, de egyszerre túl sokat is….
Thrillernek a legnagyobb jóindulattal sem hívnám (én nem nagyon borzongtam…), inkább egy krimi (elég komor hangulatú, sötét fajta: sérült, depresszív szereplőkkel) – abból viszont egy felső-középkategóriás darab, némi misztikummal és rejtéllyel, és egy jó alaptörténettel.

Paula Hawkins: A víz mélyén

A lány a vonaton elolvasása után kettős érzések voltak bennem, nem is értékeltem szövegesen azt a könyvet.
Ennek a regénynek viszont elejétől megfogott az atmoszférája!
Adott egy kisváros rejtélyes „öngyilkosságokkal” és minden titok ismerőjével, azzal a bizonyos folyóval, amely rengeteg nő átmeneti koporsója volt.
Kidolgozott stílus, jól ábrázolt karakterek és hatalmas kérdőjelek jellemzik Paula Hawkins második regényét. Érdekelt a nyomozás, tudni akartam a válaszokat… Egyszer ugyan „bevitt az erdőbe” az írónő, de a végére megsejtettem az igazságot sok mindennel kapcsolatban.
A lélektani része is megfogott a kötetnek, valamint a különböző karakterek sorsának alakulása. Volt, akiért fájt a szívem, volt, akiért drukkoltam és volt, akivel kapcsolatban azt éreztem, mikor bukik már le végre????
Ha egy érdekes, kitűnően megírt, váltakozó nézőpontú, izgalmas krimire vágysz, amit nehéz letenni, akkor ne keresgélj tovább!

Bitten>!

TUDTAM!
XD

Tetszett, monoton a maga módján. Jó a víz/folyó asszociációja , valahogy az egész történés folyamatán éreztem, példák sorát értelmezhette a nyitott elme.
Akadt szál bőven, próbára tette a gyengeségem, amely spoiler majdnem elvéreztem XD aztán kezdett rögzülni :D

Jaa és nem olvastam a lány a vonatont és sztem nem is fogom, mert minden kötet rá hivatkozik :D

Deziréé>!
Paula Hawkins: A víz mélyén

Az írónői könyvei elég megosztóak tudom jól, de mivel nekem A lány a vonaton könyve is tetszett, így nem hátráltam meg és izgatottan fogtam neki ennek a történetnek is.
Ebben a művében sem csalódtam. Izgalmas és hihetetlen történet. Néhány résznél annyira beleéltem magam a helyzetbe, hogy izgultam és hangosan elkezdett verni a szívem. Nekem nagyon tetszett ez a könyv is.
Amikor már azt hittem minden kiderült a végére ismét egy olyan dolog derült ki, amire nem is számítottam. Hihetetlen, hogy engem ennyire átvert az írónő.
Alig várom a következő könyvét.

mate55 >!
Paula Hawkins: A víz mélyén

Nagyon szeretném azzal kezdeni, hogy valami merőben új „dologgal” találkozhatunk ebben a könyvben, de közel sem lenne helytálló. Ha van író, amelyik ragaszkodik egy elindított vona(t)lhoz az biztos, hogy Paula Hawkins. Már a kezdéskor sejteni lehet, mire számíthatunk. Igen, ugyanazokra a hibákra és kényelmetlenségre, mint az „elődnél”. Amint elkezdtem olvasni rögtön egyértelművé vált, hogy mi mellett döntött. Helyszín: Breckford, a Brit-szigetek kisvárosa, különös hely, tele furcsa emberekkel, igazán bizarr történetekkel. Titkok és a hazugságok zavaros labirintusába vezet be bennünket, aminek a közepén ott a folyó. Egy többkarakteres mesét mond el, amelyben az igazság és az azt felidéző emlékek válnak a bánat, a titkok, az elveszett lehetőségek és a megváltás zűrzavarává. A történet jelen időben halad előre, majd egy-egy ponton jönnek a múlt idejű történések (minden fejezet külön szereplőkkel, különféle karakterrel foglalkozik), hogy jobban megértsük a jelent, és még inkább átérezzük mire fel az újabb baljós események. A könyv egyik legnagyobb problémája (számomra) a Hawkins által létrehozott karakterek körüli zűrzavar volt. A történet hosszú időt ölel fel, néha kínzóan lassan mozdul előre, néha meg túl gyorsan kerül elő túl sok minden, és nem tudtam, hova kapjam a fejemet. A sok szereplő közötti mozgás, mindegyik saját történeteikkel és titkaikkal nagyon emlékeztetett J. K. Rowling: Átmeneti üresedés című, (hogy én azt, hogy szerettem) könyvére. Nem foglalkozik mélyrehatóan semmiféle karakterrel tekintve, hogy – ezen felül – a legtöbb szereplőt furcsa módon „gyűlöltem”. Tömény gyötrelem, rengeteg sérült ember és mind ez valós huszonegyedik századi problémákon keresztül elmesélve. Itt nincs boldog család, de még olyan se, aki talán az lehetne. Nincs egy szereplő, akivel azonosulni tudnék, mert mind a maga módján „szerencsétlen”, (ahogy annak idején Tolsztoj a nagykönyvében meg is írta). De a legnagyobb problémám, hogy mire a végére értem, teljesen elfelejtettem, milyen bűncselekményt is kellene kitalálnom.

KönyvMoly_1989>!

Amikor valaki félrelép, akkor a feleség miért mindig a másik nőt szokta gyűlölni? Miért nem a férjét gyűlöli? A férj árulta el, a férj fogadott örök hűséget neki, meg hogy örökkön örökké…

KönyvMoly_1989>!

Azt hiszi az ember, hogy a sérülés kisebb lesz, a megaláztatás enyhébb, ha senki más nem látja.

Pandalány P>!

Ki képes akaratlagosan eldönteni, hogy kibe szeressen bele?

KönyvMoly_1989>!

Nem jutnak eszembe olyan események, amelyekre szeretnék emlékezni, de folyton fel-felötlenek bennem olyanok, amiket nagyon is próbálok elfelejteni.

KönyvMoly_1989>!

A víz, a víz, a víz… semmiképp sem lehetett elvonatkoztatni tőle ebben a városban.

KönyvMoly_1989>!

Te sosem voltál hercegnő, sosem voltál a hercegre tétlenül váró szépség, te valami más voltál. A sötétség pártján álltál, a gonosz mostoháén, a rossz tündérén, a boszorkányén.

Kapcsolódó szócikkek: Danielle "Nel" Abbott
KönyvMoly_1989>!

– Azt hiszi, a halottak nem beszélnek? Figyelnie kéne, talán meghallana valamit.

KönyvMoly_1989>!

Komolyan: hogyan várható bárkitől is, hogy számon tartsa az összes itteni hullát? Olyan ez, mint a Kisvárosi gyilkosságok, csak éppen itt nem cementbe esnek emberek, nem egymás fejét szakítják be, hanem balesetben halnak meg, öngyilkosságot követnek el, vagy groteszk nőgyűlölők áldozatává lesznek.

mate55 >!

Gyakran martál így belém; a kegyetlenség mindig jól ment neked.

KönyvMoly_1989>!

Beckford nem az öngyilkosok paradicsoma. Beckford olyan hely, ahol megszabadulnak a zűrös nőszemélyektől.