A ​lány a vonaton 1894 csillagozás

Paula Hawkins: A lány a vonaton Paula Hawkins: A lány a vonaton

Ritkaság, ​hogy egy könyv vezesse több országban egyszerre, szinte az összes fontos sikerlistát. A New York Timesét és a BarnesandNoble-ét, például. Az végképp szokatlan, hogy ezt egy debütáló író tegye.

2015 elején Paula Hawkins regénye berobbant az angolszász piacokra. Ahogy Stephen King fogalmazott, ebben a történetben csak fokozódik és fokozódik a feszültség. Nem véletlenül hasonlítják Hitchkockhoz és Agatha Christie-hez az írót, a Gone girlhez a történetet.

Rachel ingázó, minden reggel felszáll ugyanarra a vonatra. Tudja, hogy minden alkalommal várakozni szoktak ugyanannál a fénysorompónál, ahonnan egy sor hátsó udvarra nyílik rálátás. Már-már kezdi úgy érezni, hogy ismeri az egyik ház lakóit. Jess és Jason, így nevezi őket. A pár élete tökéletesnek tűnik, és Rachel sóvárogva gondol a boldogságukra.
És aztán lát valami megdöbbentőt. Csak egyetlen pillanatig, ahogy a vonat tovahalad, de ennyi elég.

A pillanat mindent megváltoztat. Rachel immár… (tovább)

Eredeti mű: Paula Hawkins: The Girl on the Train

320 oldal · ISBN: 9786155373633 · Fordította: Tomori Gábor

Megan Hipwell · Scott Hipwell · Tom Watson · Anna Watson · Rachel Watson

Zsófi_és_Bea MP
Paula Hawkins: A lány a vonaton

A könyv, ami már hetek óta a moly legolvasottabb könyvei között van, én pedig vagy egy fél éve előjegyeztem magamnak, és várom, hogy olvashassam. Nem tagadom, nagyon kíváncsi voltam már.
Kezdjük a fülszöveg első mondatával: „Elképesztő lélektani thriller – a Hátsó ablak találkozása a Holtodiglannal.”, ez egy nagyon csábító mondat volt nekem, de sajnos nem volt itt semmiféle találkozás. Hitchcock remekével, a Hátsó ablakkal köszönő viszonyban sincs ez a könyv szerintem, a Holtodiglannak pedig egy fejezete izgalmasabb volt számomra, mint az egész A lány a vonaton.

Bővebben:http://konyvutca.blogspot.nl/2016/01/paula-hawkins-lany…

Evelena
Paula Hawkins: A lány a vonaton

Nagyon régóta tervbe volt már véve a könyv és mikor kézbe vettem, alig tudtam letenni. Hitchcock thrillereiből már annyit láttam, hogy a számát se tudom, és itt is megjelent az a feszültségkeltés, ami a filmekben is tetszik.
Borzongós, hidegrázós, izgulós, jó volt olvasni este a sötétben egy kislámpánál a nagy szobában. :D
A vonat, az újonnan felbukkanó szereplők, visszaemlékezések, ködös pillanatok, találkozások, menekülések, keserűség és múlt iránti vágyakozás egyvelege, ahol senki sem az, akinek elsőre hisszük.
Nagyon tetszett, tudom, hogy sokaknak túl borongós volt, de ez az egyre csak fokozódó feszültségérzet teljesen beszippantott.
Egyetlen negatívumot érzékeltem, az pedig az volt, hogy a könyv eleje táján (pontosabbat nem mondok, hehe :D) van egy mondat, amit, ha figyelmesen olvasunk, rájövünk, hogy ki a tettes.
Összességében nagyon érdekes regény, tetszett, már várom a filmet.

csillagka P

Figyelmeztetés !
Ez a könyvet véletlenül se vedd a kezedbe ha nem vagy tökéletes mentális állapotba, mert még kiegyensúlyozottan is megvisel! Nem igazán tudok összeszedett lenni, ennyi szenvedést és mocskot nehéz lesz megemészteni. Sajnos nagyon is aktuális probléma az alkoholizmus, és minden ami vele jár. Tökéletes körkép hogyan csúszhat egy lány a semmibe, ha rossz embert választ és utána a legegyszerűbb pótszerhez nyúl. Kriminek se utolsó, bár éreztem a csavart, azért ennyire kemény végre álmaimban se gondoltam. Mármint ha lesznek álmaim, mert azt hiszem ma éjszaka pörögni fog az agyam, és minden vonatnál összerezzenek, mivel itt is közel vannak a sínek.(még fütyülni is szokott a sorompó előtt) Biztos ami biztos az ablakon a függönyt is behúzom, hiszen mindig lehetnek lányok a vonaton.

zuna19 P
Paula Hawkins: A lány a vonaton

Hűha nem is tudom, hogy hol kezdjem.
Nagyon rettegtem az utóbbi időben ettől a történettől, főleg a vegyes kritikák miatt.
Már vagy ezer éve vártam rá, hogy ki tudjam kölcsönözni. De mégis amikor hozzájutottam, valahogy érdektelen volt, mindig csak félretettem itthon.
Pár napja már vissza is akartam vinni a könyvtárba, amikor anya azt mondta, hogy elolvassa, mert érdekli. Nagyon kíváncsi voltam a véleményére, mert gondoltam, akkor az segíteni fog nekem is abban, hogy elolvassam vagy hagyjam a bajba. Azt mondta, hogy az első 50 oldal nagyon gáz volt, de utána érdemes volt olvasnia, így azt mondta olvassam el, mert összességében tetszett neki és ajánlja. Próbáltam belőle kihúzni egy két infót, de mindig csak mosolygott és azt mondta, hogy olvassam el én is, és akkor megtudom, hogy miről van szó benne. Nagy nehezen de rávettem magam, hogy nekikezdjek. De tényleg nagy nehezen.
Fogalmam sincs, hogy hogyan de nekem már az elején leesett, hogy ki a tettes.
Nem is értem miért halogattam eddig. Nekem az elejétől nagyon tetszett a történet. Sőt nekem az eleje jobban tetszett mint a vége. A karakterekkel meggyűlt a bajom, egyiket sem kedveltem meg. Jóformán beteg volt az összes karakter.
Elgondolkodok rajta, hogy megnézzem e filmet, vagy sem. Kíváncsi is vagyok rá, meg nem is. Majd, ha már jó minőségben online is elérhető lesz, lehet megbirkózok vele. De nem hiszem, hogy annyira maradandó lenne, nálam ez a sztori.

Bleeding_Bride IP
Paula Hawkins: A lány a vonaton

Ebben a történetben az a legjobb, amit sok más esetben negatívumként hoznánk fel.
A szereplők mindegyike igazi, hús- vér sz@r alak. Nincs köztük egy kiemelkedően szép, okos, gazdag, elátkozott stb sem, amit úgy a történetek javában megtalálunk. Részemről egyikük sem volt szerethető, de az nem vett el semmit az olvasás élményéből. A történet lecsúszott szereplői valósak. Valós drámájuk van és gusztustalanul maiak.

robinson P
Paula Hawkins: A lány a vonaton

Erősen túlértékelt, kínlódós és erőltetett. Kidolgozatlan karakterek, alkohol, önsajnálat és depresszióval leöntve. Időben is ugrál, cseppet sem izgalmas. Akinek ez jó krimi, az még nem olvasott igazán jó krimit…és köszönő viszonyban sincs a Holtodiglannal.

Lanore P
Paula Hawkins: A lány a vonaton

Ez a könyv aztán tényleg egy hullámvasút volt, de a végén fent állt meg. Elég sokáig olvastam, egyrészt a töménysége miatt, másrészt azért, mert iszonyúan depresszív a történet… a szereplőkben annyi bánat, félelem, és lelkifurdalás volt, hogy néha nem bírtam elviselni. Nem tudtam, mi lesz a vége, nem tudtam, melyik szemszögből mit látok, jól értem-e, és végképp nem tudtam, kire gondoljak bűnösként. Sikerült meglepnie az írónőnek, szerintem tökéletes befejezést írt, és az a sok-sok szenvedés, amit több, mint 300 oldalon keresztül tolt a fejembe, és alaposan lehúzott vele a mélybe, végül értelmet nyert.

Bla IMP

I.
Gondoltam, ha a felénél tartok, megfogalmazom az eddigiekről a benyomásaimat. Rachel a lány a vonaton – bár itt mindenki ingázik London felé. Sok lesújtó véleménnyel szemben én megértem Rachelt. A meddősége, s az ebből adódó szellemi frusztráció „már semmire nem vagyok jó – se szép, se anya” nagyon mélyre taszította, ahonnan – a könyv feléig jutva – úgy tűnik, bár visszaesésekkel, de igyekszik kilábalni, amikor úgy érzi tehet valamit, s így hasznos része lehet a közösségnek. Még nem veszett el véglegesen! M. A. T. S. szereplők nemigen nyerték el eddig rokonszenvemet.
Ez a krimi nem hasonlítható Hitchcock mesterműveihez. A könyv első felének környezetábrázolása kiábrándító, elég nehezen olvasom egyébként.
II.
Befejeztem. A mocskos valóság került itt ábrázolásra, s nem is ügyetlenül. Szuggesztiv, igen hatásos módszer, hogy együtt gondolkozhatunk e könyvben az érintett szereplőkkel. Ez a könyv tagadhatatlan értéke. Sajnos az emberek közt számosan vannak, akik visszaélnek a környezetükben élők bizalmával, s nem is mindig kell megbűnhődniük tetteikért. Tenni kell róla, hogy ne így legyen Rachel végső megoldásként miután nincs választása ezt teszi, s ezzel akár példát is mutat nekünk. Minden gyengesége ellenére ő a pozitív hőse ennek a könyvnek. Képes az újrakezdésre!

Pandalány P
Paula Hawkins: A lány a vonaton

Nehéz értékelést írni egy olyan könyvről, ami kapott már hideget-meleget, és ráadásul sokan összemossák a filmmel.
A könyvet tegnap este fejeztem be, de még mindig kavarognak a gondolatok a fejemben vele kapcsolatban. Rendesen feszegeti a határokat a történet, mert nem tudom egyértelműen azt mondani rá,hogy tetszett, de ugyanakkor azt sem, hogy egyáltalán nem.
Persze, a sztori, az események, a téma kegyetlen és durva benne (alkoholizmus, gyilkosság, lelki terror), tehát nem is számítottam semmi romantikára benne. Szerintem a pszichothriller kategória mindent elmond róla.
Számomra az eleje meglehetősen unalmas volt, de aztán a felétől beindultak az események. Tetszett, hogy végig nő narrálta a sztorit és a legizgalmasabb részeknél ugrott át mindig egy másik szemszögbe. Egy héten keresztül olvastam a regényt, amiből a könyv felét egy nap alatt. Egyszerűen ott maradt a kezemben az e-book olvasóm. :P
Nem volt ez olyan rossz, rémes és olvashatatlan, mint ahogy sokan állítják. Azt aláírom, hogy tényleg nem egy Holtodiglan, amivel nagyon magasra tette a lécet Gyllian Fynn a pszichothriller műfajában, de számomra ez a könyv is izgalmas és lebilincselő volt. Néhol idegesített Rachel okoskodása és az, hogy nem hagyta békén Scottot, fontoskodott, de máskor viszont drukkoltam neki, hogy végre ne igyon annyit.
Durva, hogy egy könyv főhőse alkoholista és nem is tudtam vele azonosulni, ettől függetlenül reméltem, hogy a történet végére jobban alakul a sorsa és kicsit javul a helyzet.
És most kíváncsian várom a filmet, a sok rémes kritika ellenére érdekel, hogy mit hoztak ki a könyvből.

AniTiger MP
Paula Hawkins: A lány a vonaton

A könyv hozta, amit vártam tőle: nem fogott meg cseppet sem.

A szereplők közül senkivel sem tudtam egy hullámhosszra kerülni, ám el kell ismernem, hogy a könyv karakterei nagyon jól kidolgozottak, a háttérsztorijaik jól kitaláltak és ötletes volt a három szemszögű történetvezetés is. Az elbeszélés módja az én ízlésemhez képest túl lassú, idegesítőnek tartom a lassan haladós sztorikat. (Persze ha valaki épp ezt szereti, akkor kedvelni fogja a könyvet!)

Keresem a felkapottsága okait, mert én nem érzem különlegesnek ezt a könyvet – plusz úgy gondolom, hogy filmnek működőképesebb lesz. Akárcsak a Sötét helyeknek és a Holtodiglannak, ennek a sztorinak se sikerült megérinteni, elkapnia engem.

spoiler Érdekes volt, de elmondhatatlanul szánalmas.

Bővebben: https://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/09/a-lany-a-v…

vanillia_

Az élet nem bekezdés, a halál pedig nem zárójel.

Bíró_Júlia

Valami nem volt rendjén, de végül rájöttem, hogy csak én vagyok az.

183. oldal (21. Század Kiadó, 2015)

TheEvii

Az ember arról talán nem tehet, hogy kicsoda, de arról tehet, hogy mit csinál.

Suddus

Nem értem, soha nem értettem, hogyan képesek az emberek vidáman semmibe venni a kárt, amit a szívük követésével okoznak. Ki mondta, hogy jó dolog, ha követed a szíved szavát? Színtiszta önzés ez, a mindent legyőző egoizmus.

Black_Angel

Valaki, akivel közös múltad van, nem enged el, és bármennyire igyekszel is, nem tudsz elszakadni, nem tudsz megszabadulni tőle. Egy idő után talán felhagysz a próbálkozással is.

mrsp

Üresség – ez olyasmi, amit nagyon is megértek. Kezdem azt hinni, hogy nincs semmi, amivel az ember ezt helyrehozhatja. Ezt szűrtem le a terápiás ülésekből: a lyukak az ember életében állandóak. Körbe kell nőni őket, ahogyan a fa gyökerei teszik a betonnal, körbe kell folyni a lyukak formáját.