A ​kis viharsárkány (Titkos jótevők 1.) 14 csillagozás

Paula Harrison: A kis viharsárkány

A melegszívű, árva Szofi cselédlány a Soktornyú Kastélyban, Arrámia varázslatos királyságában él. A mágikus lényeket eddig csupán a krónikások történeteiből ismerhette. Egy napon aztán egy kis viharsárkány pottyan a kastély gyümölcsöskertjébe, és Szofi az egyetlen, aki megmentheti a gonosz lovag ármánykodásaitól, és visszajuttathatja családjához. Egy varázskő pedig még azt is lehetővé eszi, hogy szót értsen a mágikus vadakkal. Lehet, hogy még a sárkányfióka kiszabadításánál is fontosabb küldetés várja?

Tessloff és Babilon, Budapest, 2020
112 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632946306 · Illusztrálta: Sophy Williams

Paula Harrison: A kis viharsárkány

Nagyon aranyos kis mese, de nem győzött meg annyira, hogy akarjam a folytatást. :( A történet leginkább szerethető szereplője természetesen maga Zuhé, a parányi viharsárkány, aki ontja magából a cukiságot, de felnőtt fejjel nem nagyon tudok szó nélkül elmenni a mese butaságai mellett. Pl. mikor a szakács neve „ördögien kreatív” módon Fakalán, de én folyamatosan Fakanál-nak olvasom, mert lássuk be, az első másodpercben leesik a kis szójáték, de ha már fantasy, akkor a modern szavakat, kifejezéseket is mellőzhették volna, amitől rendre herótot kapok ezeknél a történeteknél, mert egyszerűen tönkreteszik a varázst…
off
Mivel rengeteg gyermek- és ifiregényt olvasok, tudom, mi a jó és sajnos ez egy kissé gyengusra sikerült, annak ellenére, hogy a két főszereplő valóban egész bájos.

Szabcsiika>!
Paula Harrison: A kis viharsárkány

Egy kislány és egy sárkány aranyos története. Most nagyon jól eset ilyen kis aranyos meséket olvasni és ez is jó volt.

automanias>!
Paula Harrison: A kis viharsárkány

Nagyon tetszett. A kedvenc szereplőm a Viharsárkány bátyja, mert erős, nagy és vigyáz a húgára.

Dolostiel>!
Paula Harrison: A kis viharsárkány

Nagyon aranyos kis történet, amit leginkább 7-8 éves gyerekeknek tudnék ajánlani.
Kedves és kalandos történet, melyben egy kislány a varázslényekért küzd. Néhány fekete-fehér rajzolt kép is található benne.
A kis sárkányért pedig teljesen odáig voltam. Tényleg imádni való karakter lett. A főszereplő lány karaktere is egészen jól megformált, bátor, és gondoskodó természet.
Néhol kicsit logikátlan volt a történet, ezért a fél csillag levonása, de szerintem a korosztályának tökéletesen megfelelő.

Annamária_Seres P>!
Paula Harrison: A kis viharsárkány

Jó alap történet alapján egy picit gyengén megírt történet. Szerintem ebből többet is ki lehetett volna hozni. A nagyobbik lányom olvasgatja, de nem halad vele, ezért vettem egy kicsit kölcsön tőle, meg nézzem mi lehet vele a gond.
A cél korcsoportot nehéz lenne megállapítani, a tartalom szerint kb. az első-második osztályosoknak tudnám ajánlani, de a terjedelme miatt nem biztos, hogy egy olvasással ismerkedő gyerek elkezdené ezt a könyvet.
Elég lett volna egy rövidebb történet, szép színes illusztrációval, és akkor kaptunk volna egy aranyos mesekönyvet.
Adok még egy esélyt ennek a sorozatnak, mivel a második része is már meg van.

caledonia_konyvvara P>!

– Az én nevem Zuhatag, de mindenki Zuhénak becéz. Viharsárkány vagyok.

caledonia_konyvvara P>!

– Imádom a pajkos tésztát!
– Sajtos tészta – nevetett Szofi.
Zuhé szinte a tányérba bújva habzsolta az ételt.
– Még egy kis pajkos tésztát, Szofi? – búgta a száját nyalogatva.
– Most burkoltad be az összeset – mondta Szofi hüledezve.

Titkos jótevők sorozat · Összehasonlítás