Majomsziget 30 csillagozás

Paula Fox: Majomsziget

A tizenegy éves Clay viszontagságos időket él át. Apja, miután munkanélküli lesz, elhagyja őket. Nem sokra rá anyja is elveszti állását, s a kiskamasz fiúval kénytelenek egy hajléktalanszállásra költözni. Egy napon a mama is eltűnik. Clay teljesen egyedül marad, s heteket tölt az utcán Buddyval és Calvinnel, két őt gyámolító hajléktalannal. Kemény fagyok köszöntenek New Yorkra. Claynek és társainak a hideg mellett az ellenséges környezettel is meg kell küzdeniük, s a mindennapi betevő előteremtése is próbára teszi őket. Hogyan fordul jobbra Clay sorsa? Hogy találnak újra egymásra édesanyjával? Megbocsáthat-e Clay a történtek miatt, s tudnak-e újra a régi szeretetben élni? E felkavaró, lebilincselően megírt könyv amerikai szerzője a gyermekkönyv írók Nobel-díjaként számon tartott Andersen-díj egyik kitüntetettje. A könyvet a 9-12 éves korú olvasóknak ajánljuk.
Ezt a könyvet 10-14 éves gyerekek számára ajánljuk.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Andersen-díjas írók

Animus, Budapest, 2003
142 oldal · ISBN: 9639307823 · Fordította: Szántó András

Paula Fox: Majomsziget

Egy nagyon komor történet, amit nem is értek, hogy miért sorolnak a 9-12 éveseknek való írások közé.
Az a gyerek, aki jómódban él, és a szüleitől nem látja, hogy szociálisan érzékenyek lennének, az ilyen könyvek olvastával se válik „jobb” emberré. Ha valaki szegény családból származik és még nem kerültek utcára, szerintem olyan félelmet ad a kötet, amire semmi szüksége egy 9-12 éves gyereknek. Aki pedig az utcán él nem gondolom, hogy ilyesmit olvas…
Maga a könyv ha felnőtteknek íródott volna, „tetszene”. A macskaköröm azért, mert egyáltalán nem tetszik a témája, a felnőttek döntései, és végig szerettem volna hazakísérni Clayt, főzni neki egy jó kakaót, viccelődni vele, és főleg megölelgetni.
Aki szeret nyomasztó hangulatú könyveket olvasni, annak ajánlom, senki másnak, a könyv által besorolt korosztálynak pedig semmiképp nem ajánlanám.

An1ta
Paula Fox: Majomsziget

szerintem nagyon jó könyv, már többször is olvastam.

Paula Fox: Majomsziget

Nagyon érdekes könyv, meglepődtem azon, mennyire megfogott, úgy, hogy teljesen semlegesen álltam neki. Bár a címke szerint a tíz küszöbén álló gyerekeknek ajánlott, engem is mélyen megérintett, talán azért, mert felnőttként már jobban megértem – vagy inkább látom –, milyen nehéz lehet az élet az utcán. A közepén felmerült némi hiányosság, egy-két jelenet szerintem nem volt kellően kibontva. (Vagy talán csak túl hamar ért véget ez a könyv is.) Ettől függetlenül az írónő remekül megragadta a kis Clay életének súlyos fordulatait, és én azt is végig elhittem, ahogy a dolgokat átélte, mert az ő helyében biztos én is így éreztem volna.

Lahara ISP
Paula Fox: Majomsziget

Érdekes könyv volt, kissé nyomasztó, semmiképpen nem könnyed és laza, de mégis erősen érződött, hogy igen, ezt gyerekeknek írták. Vagyis inkább tíz éven felülieknek.

Finch
Paula Fox: Majomsziget

Jó kis könyv, csak olyan szomorkás lesz a hangulatom utána.

utazó
Paula Fox: Majomsziget

Na megint belefutottam egy kisgyerek szomorú, majd végig kilátástalan sorsába. De olyan szépen, egyszerűen, izgalmasan telik el a 141 oldal, hogy észre sem vettem, ez egy ifjúsági regény. 9-12 éveseknek ajánlott igazán. /????/

A végére természetesen megnyugszik az olvasó,s talán jogosnak is véli az Andersen-díjat.

MuseMortal
Paula Fox: Majomsziget

Engem így felnőtt fejjel eléggé megviselt ez a könyv. Szomorú és valóságos. Nagyon tetszett.

Annigine
Paula Fox: Majomsziget

Biztos vannak gyerekek, akik hasonlóan kikerülnek az utcára és nehéz újra beilleszkedni a kényelmes otthonba. Úgy tudom én is, hogy a hajléktalanok már egy idő után képtelenek visszatérni a munka, a képzések világába, már csak az utcát érzik a magukénak, persze akik ezelőtt a holtpont előtt esélyt kapnak a jobb életre, azoknak még van kiút.
A végén nagyon megérintett Buddy véleménye arról, hogy mi van a megbocsájtáson túl, nagyon igaz és értékes szavak ezek.
Talán nekem azért ért csak három csillagot a könyv, mert rengeteg volt a leírás mindenről, persze ez nem feltétlen rossz, csak én jobban szeretem, ha peregnek az események, de a mögötte rejlő mondanivalót azért megértettem :)

Animus, Budapest, 2003
142 oldal · ISBN: 9639307823 · Fordította: Szántó András

utazó

Persze, ha a sajnálkozás elég volna, nem lenne a világon neheztelés.

132.

zsálya P

Amikor az utolsó ablakhoz értek, Buddy a jobb kezére húzta mindkét munkáskesztyűjét, és betörte az ablakot. – Bocs templom… – suttogta.

Kikészülve, 80. oldal

zsálya P

Egy pillanatra egyenesen a nővérre nézett, gombaformájú sapkájára, világos szemére. A nő is egyenesen őt nézte.
– Megérinthetem a sapkáját? – kérdezte Clay.
A nő áthajolt az ágy korlátján, míg sapkája kéznyújtásnyira került. Clay végigfuttatta ujjait a keményített fodrokon.
– Köszönöm – mondta.

Oxigén, 94. oldal

zsálya P

Buddy dzsekije zsebéből elővett egy fánkot, nadrágján kis porcukornyomot hagyva.

Oxigén, 98. oldal

olvaso417

Clay Garrity anyja, Angela öt napja ment el a szállásról, abból a szobából, amelyben október közepe óta laktak.

Baba082 P

Azért történt, mert minden széthullott – eltűnt a papa, odalett a lakás, a saját fürdőszoba, a telefon, a berendezési tárgyak. Odalett az ő saját helyük az emberek milliói között.

Baba082 P

Most arról beszélünk, hogy az emberek kezdenek úgy gondolni ránk, mint a járdát csúfító, utálatos foltokra, az útjukba kerülő, undorító mocsokra.