70. legjobb képregény könyv a molyok értékelése alapján

Varjak ​átka (The Witcher 3.) 143 csillagozás

Paul Tobin – Borys Pugacz-Muaszkiewicz – Karolina Stachyra – Travis Currit: The Witcher 3. – Varjak átka

Geralt azon kevesek egyike a világon, akiknek már volt alkalmuk szembenézni egy valódi strigával, és sikeresen túl is élték a találkozást. A ríviai ezúttal Ciri társaságában Novigrádba tart, mivel híre jött, hogy a városban felbukkant egy újabb vérfarkashoz hasonló nőstény szörnyeteg.

Küldetésük teljesítése közben a múltjuk azonban kísérteni kezdi a két vajákot, akik váratlanul egy vérszomjas bosszú céltábláivá válnak. Egy réges-régi ellenfél hátborzongató teremtményt hozott létre, aki egyszer s mindenkorra végezni akar a két szörnyvadásszal.

A The Witcher, mely Andrzej Sapkowski Vaják c. fantasy sorozatából született, 2015-ben a közönség és a kritikusok által is leginkább elismert videójáték volt. Képregényünk bár ez alapján készült, de benne a játéktól és a Vaják-könyvektől független, teljesen új történetet ismerhetnek meg az olvasók.

Szukits, Szeged, 2018
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634974819 · Fordította: Kolozsvári Zsófia · Illusztrálta: Piotr Kowalski

Ríviai Geralt · Ciri · Elid · Kőlépés

kocsma

bartok_brigitta P>!

Ha a Vajákról van szó, hirtelen szentimentális leszek. A regényeket is nagyon szeretem, de az első képregényes élményeim is ehhez a világhoz fűződnek. Ez a kötet is szerelem volt első látásra, és biztosan tudom, hogy hamarosan újra elő fogom venni mind a három részt, hogy újra olvassam az egészet.
Úgy érzem, hogy a szerző itt már jobban kezdte megtalálni a hangját a Sapkowski által teremtett világban, és bátrabban utalt vissza a regényfolyam történéseire. A képregény humora is közelebb állt már az eredetihez, és a szereplők is hűen viselték személyiségjegyeiket. Imádtam a történetet, a hangulatot, a rajzokat! Sosem hittem volna, hogy egy képregény ennyi élményt nyújthat.
Kedvenc lett!

ViraMors P>!

”Csak szörnyek változtatnak más embereket szörnyekké.”

A harmadik képregény visszatér a kezdetekhez: a vaják strigára vadászik. Két idősíkon haladva Geralt apránként meséli el Cirinek az első könyvből megismert történetet a vizimai strigáról, miközben a jelenben egy újabbat kell levadászniuk. Végül megismerhetjük a jelenbéli striga történetét is spoiler Menet közben előkerülnek egyéb szörnyfélék és betársul melléjük Yennefer is. Jól elszórakoztam hármójuk kapcsolatán és vitáin még úgyis, hogy spoiler Dinamikus trió, tetszett, ahogy kb folyamatosan reagálnak egymásra és a környezetre is, de még ennél is jobban kedveltem az itt-ott megvillantott csapatmunkájukat.
Ki a szörny és ki az ember? Miért tekintenek szörnyként valakire és hogyan válik valóban azzá? Szó szerint és átvitt értelemben is felmerülő kérdések ezek, múltban, jelenben és visszaemlékezésben. Van, akit az átok tesz szörnnyé, van, akit a saját tettei és van, aki a saját tetteivel kiharcolja, hogy megátkozzák. spoiler

Gördülékenyebbnek éreztem a történetet, mint az előző kettőt. Kedveltem azokat is, de egyértelműen ez a kedvenc a háromból. Ehhez mondjuk nagyban hozzátesz a grafika is. Ennek a résznek új rajzolója van. Képileg nem annyira sötét, mint az előzőek, több színt használ, és többet merít a játékokból.* Igazán kifejezőre sikerült az ábrázolás és ezt első sorban színek és a mimika érte el. Azt hiszem, szívesen megnéznék még ezt-azt, ami Piotr Kowalski keze alól került ki.

*Írom én, aki az első játék gyakorlópályáján tartok ki tudja, mióta… De azért videókat láttam a többiből is.

zamil>!

Először meglepődtem, de valahol örültem is, hogy a képregénybe is feltűnt Ciri.
A megszokott színvonal, a megszokott vajákolással.
Nagyon többet nem is tudok róla mondani, akinek eddig tetszettek az előző részek az erre a részre is vevő lesz.

vicreed>!

Annyi hiba volt benne, hogy túl hamar véget ért. Imádom a játékokat, és totál olyan érzésem volt olvasás közben, mintha egy küldit tolnék végig. A történet sokak számára ismerős lehet, mivel az első könyvben lévő strigára emlékszik vissza és meséli el Cirinek Geralt.
A rajzok szuperek, bár lenne még vagy 10 witcher képregény itt mellettem. Elgondolkoztat, hogy miért nem olvasok több képregényt? Most igazán megjött a kedvem hozzájuk.

Hollóhát>!

Eddig ez volta legélvezetesebb rész a képregények közül. Pedig a történet tulajdonképpen csal, ahol lehet. Legalábbis én úgy éreztem, hogy miközben tetszik, amit látok, valahol mégis trükköznek velem. Hosszú felvezetőt kapunk, aztán szinte képkockánként ugrál történet a különböző kalandok között. Sokszor kerestem a párbeszéd folytatását a következő panelen, mire rájöttem, hogy ez már egy másik epizódot mutat be. Maga a fő szál egy ponton kapcsolódik a könyvekhez, és a legjobb ötleteket ebből meríti.
Végül ez az egész massza egy kerek történetté állt össze, ami végig lekötött, érdeket. Az előző részeknél ez azért nem teljesen volt meg.

Bár illusztrátort váltottunk, a rajzok stílusa nagyon hasonló az eddigiekhez. Piotr Kowalski képei nekem mégis sokkal jobban tetszenek. Kidolgozottabbak, jobban tükrözik az érzelmeket.

Ha ez a javuló tendencia a történet minőségében, és az illusztrációk tekintetében is megmarad, akkor a negyedik rész igazán nagyot szólhat.

shieldmaidenwithflowers>!

Eddig ennek a kötetnek a legszebb a rajzolása, egészen ámulatba is ejtett. Ahogy a történet is. Jó volt Cirit és Yennefert is viszontlátni benne. Élveztem minden egyes képet, sort benne. Imádtam.

Vincenza>!

Az eleje kicsit zavaros volt, miután kiderült, hogy egy hosszú bevezetés amit kapok már tisztább lett a kép. Valamiért már kerestem benne, keresni akartam a konfliktust, a csapdát, az átkokat. De végig ott volt az orrom előtt, a férfi, aki félre próbálta vezetni Cirit és Geraltot. spoiler és végre kezdetét vette a Főrész a történet még izgalmasabb fordulatot vett és az oldalak csak úgy peregtek.
Sokat gondolkoztam azon, hogy Paul Tobinnak talán nem volt több ötlete és azért kellett ekkorát ugrani az időben. Vagy egyszerűen szeretett volna „írni”, beleakarta csempészni a történetbe Cirit és Yennefert?
Én mindenesetre örültem nekik és élveztem a lázadó Cirit, Geralt és Yen küszölődését, de valahol jó lett volna az előzményekből is kapni egy kicsit. Mert az olvasók a magányos fehér farkasra is vágynak.

ftamas>!

A képregénnyel kapcsolatban két meglepetés is ért. Egyrészt nem tudom mit keres Miss Hulk a borítón, másrészt az eddigiekhez képest ebben egész szépek a rajzok és a történet is megfelelően komor, jó és szórakoztató. Azért el kell ismerni, beteg egy világ ez.

Vandaboszi P>!

A három rész közül ez a képregény volt ami a legjobban tetszett. A hangulata a történet a rajzok úgy egészében fantasztikusak. Geralt szörnyharca mellett üdítő volt, hogy felbukkant Yennefer és a nagy meglepetést Ciri hozta. Számomra ez a rész az amit kidolgozottabbnak éreztem.

Mayath>!

Újraolvasás után jobban tetszett, mint az első alkalommal. Sokáig nem tudtam eldönteni, hogy ez a képregény vagy az előző lesz nálam a nyertes, hiszen mindkettő a Vaják sorozatból emelt ki egy-egy részt, és azt jelenítették meg képregényes formában. A Varjak átka azonban nem állt meg itt, mert kicsit tovább is gondolták a történetet. spoiler
Nagyon tetszett, hogy Ciri és Yennefer is szerepelt, talán pont miattuk kedveltem jobban ezt a képregényt.
Akcióban spoiler nem volt hiány.

bartok_brigitta P>!

Tudnod kell, hogy egy kard csak egy kard. A penge csak eszköz. A kéz és az elme az igazi fegyver.

1. fejezet (Szukits, 2018)

_Nikki>!

Nem kell, hogy egy történet bonyolult legyen, attól még fontos azok számára, akik megélik.

Kapcsolódó szócikkek: Ciri
GreggDoUrden>!

– Ez a troll igazából nem olyan rossz, ha megismered.
– Ezt csak azért mondod, mert a barátaid fele ostoba, részeges alak. Kifejlesztettél egyfajta toleranciát. Hacsak nem természetes vonzódás.
– Nincs igazad. A barátaimnak több, mint a fele ostoba, részeges alak.

Kapcsolódó szócikkek: Ciri · Kőlépés · Ríviai Geralt
bartok_brigitta P>!

Mikor fiatal vagy és meggondolatlan, belemész bármibe. A becsvágy vezérel, a józan ész nem számít.

3. fejezet (Szukits, 2018)

bartok_brigitta P>!

– Á, Novigrad. Szerencsétlen orrom!
– Nem olyan szörnyű miután hozzászoktál.
– A kínzás sem olyan szörnyű, ha már elájultál, de attól az eleje nem lesz kevésbé fájdalmas.

2. fejezet (Szukits, 2018)

bartok_brigitta P>!

Megérzem, ha az emberek mérgesek. Megváltozik körülöttük a levegő. Olyan színe lesz, mint a napnyugta.

3. fejezet (Szukits, 2018)

Leah P>!

Elid: Nem szabad innom. Azt mondják: „Elid, te józanul is elég bárgyú vagy."
Geralt : Figyelj Elid. senkinek soha nem kéne innia. Éppen ezért csináljuk.
Elid: Én… nem biztos, hogy értem.
Geralt: Még egy kupa és érteni fogod. De legalábbis nem fog érdekelni.

Kapcsolódó szócikkek: részegség
Martin_Madai>!

Yennefer: Útban vagy, Geralt! Hagyd, hogy tegyem a dolgom! Helyre van szükségem… Hogy gondolkodjam. Nem pedig egy dadusra, aki mögöttem koslat. Kérlek, menj és… Gondoskodj magadról. Máshol. Kérlek.

GreggDoUrden>!

– Nem szabad innom. Azt mondják: „Elid, te józanul is elég bárgyú vagy”.
– Figyelj, Elid! Senkinek soha nem kéne innia. Éppen ezért csináljuk.

Kapcsolódó szócikkek: Elid · Ríviai Geralt

The Witcher sorozat · Összehasonlítás