Ne ​lépkedjünk tojásokon 8 csillagozás

Paul T. Mason – Randi Kreger: Ne lépkedjünk tojásokon Paul T. Mason – Randi Kreger: Ne lépkedjünk tojásokon

Úgy ​érzi, manipulálják, irányítják vagy becsapják? Heves, erőszakos, és irracionális dühkitörések céltáblája?Úgy érzi, „tojásokon lépked", hogy elkerülje a küszöbön álló összecsapást? Ha a válasz „igen", akkor lehetséges, hogy a szerette borderline személyiségzavarban szenved. A „Ne lépkedjünk tojásokon!" a borderline személyiségzavarosok több mint félmillió barátjának és családtagjának segített e pusztító betegség megértésében, határaik meghúzásában, és abban, hogy miként segíthetnek szerettüknek, hogy felhagyjon a veszélyes borderline viselkedésmódokkal. Jelen teljesen átdolgozott kiadás a borderline személyiségzavarral kapcsolatos legújabb kutatási eredményeket is magába foglalja és olyan megküzdő és kommunikációs készségeket is ismertet, melyek hasznosak a borderline ismerőssel való kapcsolat stabilizálásában. A könyv segítségével képes lesz- megérteni a káoszt,- kiállni önmagáért és érvényesíteni igényeit és szükségleteit,- elsimítani a vitákat és konfliktusokat,- megvédeni… (tovább)

Oriold és Társai, Budapest, 2015
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155443220 · Fordította: Gonda Xénia

MariannaMJ>!
Paul T. Mason – Randi Kreger: Ne lépkedjünk tojásokon

Paul T. Mason – Randi Kreger: Ne lépkedjünk tojásokon Szerezzük vissza az életünket, ha egy szerettünk borderline személyiségzavarban szenved

Eléggé száraz könyv. Rövidebb is lehetett volna. A sok személyes beszámoló azonban nagyon érdekes. Végülis érdekes volt olvasni erről a problémáról. A nem rég olvasott Szerető gyűlölség című könyv viszont sokkal jobban tetszett; személyesebb hangvételű leírás.

chopinhauer>!
Paul T. Mason – Randi Kreger: Ne lépkedjünk tojásokon

Aki érintett, az olvassa el, alapirodalom itt, a szűkös irodalmú magyarföldön.
Ami nem tetszett: kissé igénytelen fordítás, igaz, non-fictionnél miért is művészkedni, de azért, hát, na. Amire viszont a magyarra átültetésnél lehetett volna többet gondolni, az a feszesség – az angolszászok amúgy is sokat rizsáznak az ilyesmi könyvekben, ha pedig minden mondatot szorosan fordítunk, akkor a két nyelv korrelációja miatt méghosszabb lesz az eredmény. Habár a fejezetek témáihoz való viszonyom miatt is, de az utolsó harmadát csak gyorsolvasásban csináltam végig.

Vanel>!
Paul T. Mason – Randi Kreger: Ne lépkedjünk tojásokon

Nagyon örültem, hogy végre egy könyv nem tudományosan és ilyen részletesen foglalkozik a témával. Eddig a legjobb leírást kaptam belőle a Borderline Szindrómáról érthető nem agyon szakszavasított enciklopédikus.
Empatikus, ami a Ha fáj szeretni két részéről nem mondható el. Itt nem is arra ösztökélnek minket, hogy akik szeretnek egy Borderline-t vagy kapcsolatba vannak velük. azoknak csak egy megoldás van megszakítani a kapcsolatot vele, mert a vége mindig ugyanaz. Ezzel szemben azt írja, hogy akár lehet remény hosszú kitartó elkerülő mechanizmusokkal (amik részletezve is vannak élethelyzetekre, de hát mindenki más, de jó kiinduló támpont) hosszabb illetve kiegyensúlyozottabb kapcsolatra is velük, ami szerintem a nem borderline feleknek (akik tényleg szerelmesek és nem csak kihasznált túlfűtött tárgyként használják őket) az ilyen kapcsolatban erőt adhat (nekem erőt adna, csak én nem vagyok együtt a lánnyal).
Nekem nagyon fontos ez a téma és mindent elolvasok, amit még lehet kapni, megveszek.
Aki magáról a Borderlineról akar olvasni első körben én ezt, ajánlanám ez a legjobb és legemberibb azok közül, amit olvastam persze családtag téma is van azoknak is külön jó csak én azzal a részével nem foglalkoztam olyan elmélyülten, mert a párkapcsolati rész érdekelt.

morcos>!

A borderline személyiségzavarban szenvedő emberek másoktól várnak olyan dolgokat, melyeket nem képesek biztosítani önmaguk számára, így az önértékelést, helyeslést és támogatást, vagy identitásérzést. Legfőképpen olyan gondoskodó személyt keresnek, akiknek végtelen szeretete és együttérzése kitölti a bennük lakozó üresség és kétségbeesés fekete lyukát.

37. oldal (Oriold és Társai, 2015)

Kapcsolódó szócikkek: borderline személyiségzavar

A borderline személyiségzavarban szenvedők sokszor úgy érzik, a kapcsolatokat egyértelműen meg kell határozni. Valaki vagy barátjuk, vagy ellenségük, vagy szenvedélyes szeretőjük, vagy plátói barát. […] A meghatározás szükséglete nem csak másokra vonatkozik; a borderline-ok magukat is fekete-fehéren látják.

Kapcsolódó szócikkek: borderline személyiségzavar

A borderline személyiségzavarosok teljességgel meg vannak arról győződve, hogy egyoldalú érzéseik és hiedelmeik – akár pozitívak, akár negatívak – megkérdőjelezhetetlenül igazak.

Kapcsolódó szócikkek: borderline személyiségzavar

Miközben a borderline-nak gondjai vannak önmaga meghatározásával, olyan érzései is vannak, hogy mindegy milyen az identitása, sosem elég jó.

Mzoltan1>!

Borderline-nak lenni olyan érzés, mint az örök pokol – nem kevesebb… Fájdalom, harag, zűrzavar, bánat. Sosem tudom, hogy a következő percben hogyan fogom érezni magam. Szomorúság, mert tönkreteszem azokat, akiket szeretek. Nagyon-nagyon ritkán túl boldog vagyok, utána emiatt szorongok. Aztán megvágom magam. Aztán szégyellem, hogy megvágtam magam. Úgy érzem, hogy az életem végtelen 'Hotel California' és csak úgy tudok kiszállni belőle, ha végleg kijelentkezem.

tothczopyk>!

Szükség esetén diplomatikusan emlékeztettek arra, hogy a borderline-oknak és a családtagoknak és másoknak egyaránt felelősséget kell vállalniuk a kapcsolatban betöltött szerepükért.

2. oldal - Köszönetnyilvánítás (Oriold, 2015)

tothczopyk>!

A borderline felelős a kapcsolat 50 százalékáért, a nem-borderline pedig a másik feléért. Ugyanakkor azonban mindkét ember felelős saját 50 százaléka 100 százalékáért.

32. oldal, 1. fejezet - Tojásokon lépkedve: Lehet, hogy ismerősének borderline személyiségzavara van? (Oriold, 2015)

tothczopyk>!

Gyakran előfordul, hogy ami dühös, manipulatív, impulzív viselkedésnek tűnik, valójában elhibázott próbálkozás a törődés és gondoskodás kiváltására.

80. oldal, 3. fejezet - Értsük meg a káoszt: A borderline viselkedés megértése (Oriold, 2015)

A borderline személyiségzavarban szenvedő emberek kétségbeesetten vágynak a közelségre és a bensősségességre. De amit ennek érdekében tesznek, gyakran elriasztja az embereket.

Kapcsolódó szócikkek: borderline személyiségzavar

A borderline személyiségzavarosok különféle mértékben disszociálhatnak annak érdekében, hogy elmeneküljenek a fájdalmas érzésektől vagy helyzetektől. Minél stresszkeltőbb a helyzet, annál valószínűbb, hogy a személy disszociálni fog. Extrém esetekben a borderline személyiségzavarosok egy rövid időre minden kapcsolatot elveszíthetnek a valósággal.