Áramlatok (Áramlatok 1.) 26 csillagozás

Paul S. Kemp: Áramlatok

A Polgárháború vége felé Jaden Korr Jedi Lovag, két roncsvadász segítségével útnak indul egy erőteljes látomás hatására. Egy ötezer éves Sith csatahajót találnak, amely valahogy a múltból került át a jelenbe. A hajó fegyverei már elavultak, de a rakománya egy különleges ásvány, ami szinte legyőzhetetlenné teszi a sötét oldal használóit. A hajóban Sith csapatokra és egy magányos Jedire akadnak, aki elszánta magát, hogy elpusztítja a Sitheket. Azonban Jaden számára ennél jóval több forog kockán: látomása egy szinte elháríthatatlan veszély forrásához vezeti, ami a Jedi Rend végét jelentheti…

Eredeti mű: Paul S. Kemp: Crosscurrent

Eredeti megjelenés éve: 2010

Szukits, Szeged, 2014
318 oldal · ISBN: 9789634973133 · Fordította: Habony Gábor

Khedryn Faal

Paul S. Kemp: Áramlatok

Életem könyvélménye…miért nincs itt is csillagos ötös, mint suliban?
A borító értékelését átugrom most, mert nem annyira érdekes, és mert félek, túl hosszú lesz az ömlengésem…
Nekem a könyvek/filmek/bármi más nem szokta felkelteni az érdeklődésemet tartalomismertetőjével. Eddig mindig így volt, aztán elolvastam ennek a könyvnek a fülszövegét és végre…most először megtörtént.
Egyszerűen annyira egyedi a történet és a hangulat, mégis annyira Star Wars, hogy az nem létezik. Ebben a részben is, ahogy a folytatásában, van olyan részlet (lehet ez csak nekem volt fordulat az elsőben), hogy……én nem szoktam káromkodni, meg könyvet ölelni, meg mint egy félőrült, beszélni hozzá, de úgy tűnik, ez a nap is eljött. Olyan érzelmeket hozott ki belőlem, hogy csak emiatt nem tudnám még egyszer elolvasni. A témáival azonnal megfogott: látomások, időutazás, és a végén, amit találnak…
A karakterek fantasztikusak. Itt leginkább a kedvenc hármasomról írnék, mert ilyet alkotni… The Galaxys Best Threesome!
Khedryn a legkedvencebb könyves karakteremmé nőtte ki magát. Kifejteni hosszú lenne, a lényeg, hogy nem szuper-, meg nem antihős, olyan mint mi. Egy szimpatikus, változásra képes, kissé lecsúszott mi :)
(végre valakinek van testi hibája, és függősége. Ráadásul kávéhoz? Kemp úr, Ön aztán tudja mi kell a népnek.)
Jadent ugyanúgy megszerettem, csak nem nagyon tudom, miért. Talán mert igazibb Jedi, mint azok, akik a Rendben maradtak? Vagy mert útját kereső? De lehet, csak egyszerűen és nagyszerűen Jaden :)
És Marr…én Marr akarok lenni. Ilyen barátokkal, na meg más miatt is, de ez spoiler a Hullámtörésből.
Relinért nagyon szurkoltam, aztán csak azt akartam, hogy haljon meg. Még sosem volt ilyen, hogy egy könyv alatt ilyen vegyesen éreztem volna karakter iránt, na meg ennyire hatott volna a hangulatomra. Piros ponty. (btw, szadisták tervezték a borítót, hogy ő van rajta? Kész kínzás volt ránézni, amíg tartott a hatás)
Legeslegnagyobb hibája a sorozatnak, hogy nem jelölik a második részen, hogy folytatás. És ha abba hamarabb belefutottam volna, és elrontom magamnak ezt az élményt? Erre gondolhattak volna.
Ez részemről egy kötelező sorozat, és nem baj, hogy ott van Bane, meg Thrawn, meg lehetne még sorolni…ezt az élményt sem érdemes kihagyni.

Update újraolvasás után (11/11/17.)
A világ összes pulkayval megbolondított cafját, helyrepohozható roncsát, és huszonhármasát természetesen csak a zéró jó oldalán Khedrynnek és megalkotójának!
Igazából máris sokat írtam. Erről a könyvről nem szabadna tudni semmit elöljáróban. Nem szabadna buszon olvasni, lármás tömegben, problémákkal a fejben, kényelmetlenül…
Ez egy „szósz”, amit ki kell élvezni, mert oly röpke, mint a múló pillanat, és mielőtt átmegyek Coelhóba, csak annyit akartam, hogy rövid, de épp elég a terjedelme a történetnek. Talán valamivel rövidebb.
Megint sokat írtam. Elhallgatok inkább, és még egyszer hálát adok az írónak, és a szerencsének, ami igenis létezik a galaxisban, akkor is, ha valaki csak szépnek születik. jó, ez volt az utolsó ilyen :D

CoyoteStarrk
Paul S. Kemp: Áramlatok

Igazán jó, feszült Star Wars regény. Kellemesen vegyíti az akciót, rejtélyt és a horrort is. Csak a borító ne lenne ilyen ronda.

PAVideoStudio
Paul S. Kemp: Áramlatok

Nem bírtam letenni, izgalmas, feszült, és hátborzongató is, jó történettel, többször olvasható.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/xsAcsWk4_70

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Paul S. Kemp: Áramlatok

Van itt minden kérem… Időutazás, koffeinfüggőség, átállás a sötét oldalra meg sok egyéb finomság. A könyv olvastatja magát, bár a múlt béli szálon futó események kicsit lagymatagok. Jó folytatása ez a Jedi Academy játéknak, amit szívesen elolvasok még többször a közeljövőben.

sw34

Nem tehetünk meg mindent, de ez még nem ok arra, hogy ne tegyünk semmit.

Hippoforaccus

– Van, aki szerencsésnek születik, más meg szépnek. Én egyik sem voltam soha. Te meg inkább szerencsésnek tűnsz.

sw34

Az életünk elvezetett ehhez a pillanathoz és erre a helyre. Ez elől hogyan tudnék elfutni?

sw34

-Nem fogyasztok alkoholt – mondta.
-De igen – válaszolta Khedryn. -A kapitány parancsa.

sw34

-Megbolondítsam egy kis pulkayval?
Marr biccentett, és Jaden kikiáltott:
-Igen! Mind a kettőt!
-Már tudom, miért kedveltelek meg, Jedi! – kiabált vissza Khedryn.

Hippoforaccus

Khedrynt már ott találták, az ülésben pihent, lábát feltette a műszerfalra. Amikor beléptek, a kapitány biccentett az ablakon túli, kék örvénylés felé.
– Szép mi? – kérdezte. – Azt hallottam, hogy bele lehet őrülni, ha sokáig bámuljuk. Mondjuk, én már évek óta nézem.
– Ez nem feltétlenül támasztja alá az előző állítás ellenkezőjét – válaszolta Marr mosolyogva, majd ő is leült.

sw34

Khedryn majdnem meggondolta magát. Társa helytelenítése ugyanúgy kitöltötte a rendelkezésére álló teret, mint a kintről beszivárgó hőség, és a Junker kapitánya számára az első tiszt véleménye volt a legfontosabb.

sw34

-Hat éve vagyok összezárva vele, Jaden! Hat éve! -mondta.
-Hat standard éve, négy hónapja és tizenkilenc napja -helyesbített Marr.

sw34

Nem vagyok zsoldos – válaszolta. -Csak próbálok megélni valamiből, de a barátaim fontosabbak a pénznél.

Áramlatok sorozat · Összehasonlítás