Minden ​a te hibád 136 csillagozás

Paul Rudnick: Minden a te hibád

Nyolcvannégy órával ezelőttig Caitlin még soha sem:

ivott alkoholt, nem csókolózott, nem énekelt torkaszakadtából nagy nyilvánosság előtt, legfőképpen nem ejtett túszokat, sőt, kocsit sem lopott

MI? LOPOTT KOCSIT?

Most börtönben ül, és nem tudja, mit mondjon:
a rendőrségnek, a szüleinek, a polgármesternek, a riportereknek, és a Twitter-olvasóknak.

Csak most döbbent rá, hogy:
szerzett egy orr-pearcinget, és – NA NE! AZ OTT EGY TETKÓ?

Az őrült hétvégéért egyedül egyvalakit hibáztat:
a híres unokatestvérét, aki valamikor a legjobb barátnője volt.

Akit az elmúlt négy évben GYŰLÖLT, de közben a szíve mélyén rettenetesen hiányzott neki. NEM, NEM IS!!!

EZ MIND A TE HIBÁD, HELLER HARRIGAN!!!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2018
280 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634573715 · Fordította: Barthó Eszter

Billy Connors · Caitlin Mary Prudence Rectitude Singleberry · Heller Harrigan · Mills Stanwood · Razen · Sophie Schulert · Wyatt Markowitz.

New York

deen>!
Paul Rudnick: Minden a te hibád

A többséggel ellentétben nekem tetszett ez a könyv. A főszereplők, főleg Caitlin, ugyan idegesítőek, és nem is akarok belegondolni, hogy létezik olyan család, ahol a gyerekek ilyen burokban élnek, amitől gyakorlatilag alkalmatlanná válnak a társadalomba való beilleszkedésre és jelentős hátrányban vannak, nos minden téren. Legyen. Heller a sztárok életét éli, de mint oly sok tini sztár, nem tud megbirkózni a sikerrel, ezért önpusztításba kezd. Klisé? Igen, de ettől még működik. A két lány lassan, döcögve, de azért újra visszatalál arra az útra, amin együtt mentek egy darabig, de egy végzetes hiba elválasztotta őket egymástól. Könnyű a másikat hibáztatni mindenért, ahelyett, hogy megbeszélnék a történteket. A cselekmény egyszerű, helyenként abszurd, de humoros, és gördülékeny. Nem kell nagy dologra a számítani a végén, hiszen sejteni lehet, hova fog kifutni a történet és nagy mélységeket sem kell várni, hiszen ez a könyv elsősorban szórakoztat és kevésbé az elgondolkodtatás a célja. Nem csodálkoznék, ha egyszer egy jó kis vígjáték születne belőle.

Molymacska>!
Paul Rudnick: Minden a te hibád

Ez a könyv számomra egy nagy rejtély volt. Kíváncsi voltam rá, mert a cím és kicsit a borító is meg a fülszöveg olyan érzést keltett, ami egy depressziós, öngyilkosjelöltről szólna, aki rengeteg mindenen átment, és végül csak nem sikerült jól semmi sem. Hatalmas spoiler: nem erről szól.
Le kell szögeznem, hogy én utálom a filmekben a vígjátékot. Sőt utálom a konzervnevetős sorozatokat, realityket, és mindenféle hasonló dolgot. Nem nézek tévét se, így a celebekből se kapok semmit (hál istennek) de hogy azokat se szeretem. Erre jön egy könyv, ami egy celebreality vígjátékos akármi, amitől a falat kapartam. De tényleg!
Nem elég, hogy olyan bugyuta sorozatokat találtak ki, amitől a falnak mentem, mint Anna Bannana Hannah Montana vagy az Angyalok háborúja spoiler,de jönnek az őrült rajongók, meg a könyvről elnevezett unokák (jó poén volt Katniss, Bella, Hermione. Jah nem.) aminél én teljesen kiborultam. Nem azért, mert ne így működne, hanem azért, mert a hatalmas túlzásokban már nem is lehetett észrevenni a történet valóságalapját.
Talán az, hogy egy könyv humoros, még nem lenne probléma, de ebben a könyvben az író túl komolyan vette magát. Mármint egy humoros könyvnek túl kevés volt, hiszen rengeteg komoly témát is feszeget, miközben egy komoly, érzékenyítő könyvnek meg semmi volt. Emellett a korosztály is kicsit csúszásban van: a történetet el lehetne adni egy 12-14 éves kis csajszinak, aki imádni fogja, mert éppen a rajongó korszakát éli, miközben szerepelnek benne olyan dolgok (pl alkoholizmus, drog, öngyimöngyi) ami miatt nem lehet egy ilyen korú gyerek kezébe adni. Emiatt viszont a felnőtt olvasók joggal fogják azt mondani, hogy ez nekik nem kell, míg a fiatalabbak nem jutnának hozzá ehhez a könyvhöz. *sóhaj* spoiler
Ami számomra még ezen felül is borzalmas volt, az a szélsőséges karakterek. Mert igen, Hellernek MINDENBEN benne kell lennie, és természetesen úgy kell kinéznie, mint egy sztárnak, de közben persze nincs pénze, hogy részvétet is érezzünk iránta. Caitlinnek persze jó kislánynak kellett lennie, aki szorong és pánikrohama van egy jó hírtől (amúgy a szorongás leírása jó volt. Tényleg ilyen. De ne essünk a ló túloldalára, hogy MINDENTŐL pánikrohama van az embernek, mert nem). Az külön idegesített, hogy a térdzoknit az ártatlanságnak és a menőség teljes ellentétének tartják, mikor szerintem egy teljesen átlagos ruhadarab (miért, miért utálja MINDENKI a térdzoknit?). Emellett természetes a jó kislány keresztény is, csak hogy a vallásnak is legyen egy fricskája (míg a menedzser zsidó. Hmmm nem kellett volna bele legalább még egy vallási szereplő, akit eltúloznak kigúnyolnak?). És még borzasztóan sokáig folytathatnám, mert a könyv ezekből a klisékből építkezik, figurázza ki őket, és rakja bele egy eléggé erőltetett gegsorozatba.
A könyvben néha feltűnt a komoly szál, és ilyenkor kicsit megértettem az egészet. Jó volt olvasni olyankor, de ezek a szálak olyan hamar illantak el, hogy szinte értelme nem volt belerakni sem (nagyon sokan nem szeretik, ha egy érzékenyítő könyv kisregény, így a kedvenceimet sokszor rövidség vádja éri. Minden ilyen olvasónak ajánlom ezt a könyvet.)
Egy ilyen hosszú értékelés után jöhet a kérdés, hogy tényleg minden Heller hibája volt? A válasz pedig nem: ez a könyv, ha másra nem, arra jó, hogy láthassuk, a hibákat nem tolhatjuk folyton másra. Ellenben azt hiszem, ezt nem ebben a korban kell ennyire erősen az arcunkba tolni. Mert hát jó volt, de valahogy az ember mégis azt érezte, hogy nem a szereplők, hanem a külső tömeg, a menőség, a társadalom, a rajongók hibája.
A könyv számomra borzalmas élmény volt, de meg tudom érteni, ha valakinek tetszik. Mondjuk inkább 14 éves érett kislányoknak ajánlom, mint tizenhat felett (mint a könyv borítóján is díszeleg).

SurrealFlash>!

Rövid véleményem a könyvről: :'D

Hosszabb véleményem a könyvről:
Szerintem ott lett elrontva az egész, hogy a fülszövegnek köszönhetően mindenki másra számít! Vad kaland, durva bulizás és társai, de ez csak egy kiragadott pillanat.
Caitlin egy szófogadó és visszahúzódó lány volt és be lett adagolva, hogy Heller maga a sátán, de mégis az ő sztorija tetszett a legjobban. Caitlin kiborító volt és a jelenlétében levegőt sem lehetett venni. Sophie pedig csatlakozott a kiborító karakterek csapatába. Értem, hogy élni akar, és az első két kívánságáig még teljesen elvoltam vele, de az utolsó már durva volt. Heller és Sophie annyira érzéketlenek voltak Caitlinnel szemben, hogy felháborító volt.

Összességében nem volt rossz könyv, bár nekem nem voltak elvárásaim. Voltak pillanatok, amik megmosolyogtattak. :)

kellyolvas P>!
Paul Rudnick: Minden a te hibád

A szerző, Paul Rudnick egy híres amerikai író, forgatókönyv- és színműíró. Számos felnőtteknek írt mű mellett ez a második YA regénye, és egyáltalán nem csodálkoznék, ha film is készülne belőle, ugyanis végig ezt éreztem olvasás közben, mennyivel jobb lenne ezt filmen látni. A fülszöveg alapján választottam a könyvet, könnyed szórakozást ígért, lényegében meg is kaptam ezt, de egészen más aspektusban, mint vártam.
Caitlin meséli a történetet, a bizonytalansági monológok végigkísérik a cselekményt, és ez nekem túl sok volt. A legfurább az egyik csókolózásos rész utáni monológ, amikor gyakorlatilag leribancozza saját magát. Könyörgöm, a 21. században vagyunk! Szóval többet szerettem volna tudni inkább Heller gondolatairól, bár a könyv utolsó harmadában kiderülnek a múlt eseményei ami rátette a bélyegét a kapcsolatukra és a saját életükre is.
Heller tipikus show-business termék, mára már átszövi minden mozdulatát a megfelelés igénye az elvárásoknak, tini sztárként figyelnie kell az öltözködéstől kezdve az étkezésig minden apró részletre. Nincsenek igazi barátai, nagyon kevés ember az, akiben megbízhat, és hiányzik neki a kontroll, ami visszafogja és egyben támogatja is. Sok ilyen Heller létezik a való életben is, akik mindent bevállalnak Hollywood szent ege alatt, a siker és csillogás övezi az életüket, de mégis bizonytalanok a saját tehetségüket illetően. A lejtőre tévedni veszélyes, ráadásul az odavezető lépcsőkre a könnyű szórakozás, bulizás, fű és pia invitál. Hányszor hallottuk már ezt? „Csak ki akartam engedni a gőzt!” És már ott is a függőség.
Azt feltétlen ki kell hangsúlyoznom, hogy a történet egyáltalán nem realista. Olvastam már több könyvet, amiben az egyik fél sztár, és be akarta mutatni a szerző, hogy milyen az élete, a kapcsolatai. Érdekes, hogy az író elég közel áll az iparághoz, mégsem lett hiteles számomra, csupán klisés. Viszont roppant szórakoztató, nagyon gyorsan történnek az események, pörög a cselekmény, és kíváncsi is voltam, hogy alakul a történet. Egyértelműen a humor viszi el a hátán a történetet, a két lány különbözőségéből adódó helyzetek, és Caitlin önmagához képest hihetetlenül merész lépései. A történet nem kapott hangsúlyos szerelmi szálat, csak egy-két aranyos szösszenetet Heller fiatal és jóképű színész kollégáitól, akik szinte lecsapnak az ártatlan és kívülálló Caitlinre, mint egy kívánatos friss gyümölcsre. Ez bőven elég is volt, hiszen a két lány barátságának második esélye a fő mondanivaló.
A szerző meglepett, mert a nyelvezet szerintem jól sikerül, bár lehet, hogy a fordítót illeti a dicséret, de végre nem voltak szépítve az olyan szavak, amik a való életben is durvák. Az már más kérdés, hogy a fülszöveget író személy nincs tisztában a piercing helyesírásával, ettől padlót fogtam.
A könyv standalone, a vége lezárt, de nem volt katarzis élményem, az isteni csoda lett volna. Mégis, a könyv tökéletes választás a könnyed kikapcsolódáshoz, főleg vízparton, napozás közben, vagy egy esős hétvégén garantáltan jó szórakozás.

ap358 P>!
Paul Rudnick: Minden a te hibád

Azt hiszem, itt a fülszöveg mindent elmond. In medias res kezdés, és ebből kiindulva az „elfeledett” éjszaka utáni hajsza ifjúsági, humoros változatát vártam. Na, nem egy Másnaposokat, de legalább egy Hé haver, hol a kocsim szintet.
Ezzel szemben kaptam egy amish Kelly family szerű lányt, aki a hiperszuper híres unokatesója lelki üdvét magára vállalva úgy dönt, jó úton tartja a kis sztárt.
Fiatalok számára rengeteg érdekes dolgot feszeget a könyv, egy kicsit ferdítve, de megmutatja, milyenek a tinisztárok, milyen életük lehet, és miközben mások iskolába járnak, tanulnak, netezgetnek a haverokkal, addigra őket az élet miként gyűri maga alá. (Pia, drog, anyagi ügyek, gyógyszerek) Ellenben ez a komoly vonal úgy el lett parodizálva, hogy néha sírhatnékom támadt.
Tudtommal egy ifjúsági könyv esetében vannak elvárt szabályok, mint pl. segítse a fiatalok gondolkodását, a fejlődését, tanítson, esetleg ha csak szórakoztat, akkor is építsen fel követendő normákat: hősiesség, kitartás, barátság, család, stb.
De itt mi volt? (Ja, bocsánat, az író híres, neki nem kell követnie az elvárásokat.)
Alapból ott van Caitlin: szófogadó, csendes, visszahúzódó, vallásos és rémesen szabálykövető. A jókislányokat be kell vadítani! Nem! Egy ifjúsági könyvben ne tetkót, fegyvert, pasikat adjunk már egy lánynak, aki önmagát keresi. Finomítsuk már azt az útkeresést. Caitlin büszke a családjára, még az édesanyja is abban támogatta, hogy legyen határozottabb, ne csináljunk bolondot a főszereplőből.
A másik ludas: Sophie. Az ő esete a megható és elgondolkodtató vonal lehetett volna, ami Hellert óvatosságra és felelősségvállalásra neveli. Ehelyett Sophie maga lett az ördög, aki elvette a betegsége élét, és ellenszenvet váltott ki belőlem.
Caitlin és Sophie megtestesít mindent, amit nem kéne egy fiatalnak tennie. A felnőttek (Caitlin szülei kivételével) valami rémesek.
Heller az elején egy klisés tinisztárnak tűnt, de ahogy haladt előre a történet, úgy ismerhettem meg egyre jobban, és kezdtem megkedvelni. Az ő vonala tetszett, ha csak róla és Oliverről szólt volna a könyv, akkor többet mondhatott volna, mint így. A 3,5 csillagot csak miatta és a benne rejlő lehetőség miatt adom meg.
Ami a sztorit illeti, minden, csak nem az, amit a fülszöveg ígér. A könyv utolsó pár oldalán esik szó az ominózus éjszakáról, addig főleg az Angyalok háborúja film promócióját követhettem végig. És ez rendkívül idegesített. A karakterekről, valami érdekességről, cselekményről szerettem volna olvasni, nem pedig egy kitalált könyv/film reklámjáról.
Szórakoztatás? Egyszer nevettem, de csak kínomban, méghozzá amikor végeztem és elgondolkodtam, én eszement miért is kezdtem bele.

Rácz_Stefán_Tibor IP>!
Paul Rudnick: Minden a te hibád

Gyanítom, most lesz, aki megrökönyödik, de nekem ez tényleg egy 5 csillagos könyv volt. Pimasz, de szerethető stílus, provokatív, de jól megírt tartalom, kicsit eltúlzott, de imádnivaló főszereplők. Nekem ezt jelentette a Minden a te hibád, miközben olvasás közben végig nagyon jól szórakoztam. És nekem csak ez számít.

Teljes értékelésem a linken:
▶️ http://sorok-kozott.hu/2018/07/konyvkritika-paul-rudnic…

ViRead>!
Paul Rudnick: Minden a te hibád

A legelső dolog, amit észrevettem, amikor a kezembe vettem a könyvet az volt, hogy tipikus tapogatni való borítója van. Igen, tudom, de én már csak ilyen megszállott könyvmoly vagyok. Annyira jó! Van rajta egy csomó kidudorodó meg fényes rész, aaanyira klassz! :D
Ha valaki megkérdezné tőlem, hogy tetszett a Minden a te hibád, azt mondanám, hogy egész jó volt, de nem dobtam tőle hátast. Akkor viszont miért nevettem rajta ennyit? Voltak oldalak, amiket végignevettem, mint valami lökött. :D spoiler
Nem pont erre számítottam, amikor kinyitottam a könyvet, mégis nagyon élveztem. Szuper kikapcsolódás volt, vidám, zakkant történet, tele rengeteg képtelenséggel. Az, hogy Heller híres és őrült, valamint az, hogy Catey egy kis szentfazék, hatlmas volt. Hihetetlenül jól szórakoztam! :D

Jucush84 P>!
Paul Rudnick: Minden a te hibád

A történet nem rossz, bár kevésbé szeretem azokat a könyveket, ahol már az elején lelövik a poént, és csak a visszaemlékezésből olvassuk, hogyan jutnak el a végkifejletig. Valahogy a lányokat sem tudtam megkedvelni. De az tetszett, ahogy végül visszatalálnak egymáshoz. Egyszerű cselekmény, tipikus limonádé könyv, két ellentétes világot egymással szembeállítva, humorral fűszerezve. Könnyed kikapcsolódásnak elmegy.

Britta89>!
Paul Rudnick: Minden a te hibád

Szuper jó egy könyv. Könnyed olvasmány, aranyos szereplőkkel, valóságos egyéniségekkel fűszerezve. Sokan elcsodálkoznak Caitlin jellemén, de a valóságban is találkoztam ilyen emberrel, arról meg nem tehet, hogy a szülei ilyen nevelésben részesítik. Próbál beilleszkedni a másik világba is és keresi a helyét. Valahol megértem, mit miért tesz. A leginkább a bizonytalansága határozza meg és emiatt alakulnak ki a szorongásai is. Aztán-ha csak egy kis időre is- de sikerül felülkerekednie rajta.
Sophie, maga a megtestesült kreativitás. Betegsége ellenére életvildám és a stílusa…egyszerűen nem találok szavakat rá. Imádom a kiscsajt.
Heller pedig…számos nehézség ellenére megáll a lábán és küzd, ezért lett nagyon szimpatikus számomra.
A cselekményét humoros előadásmódban ismerhetjük meg. Mindannyian más kategóriába tartoznak, de egy csapatként őrült dolgokra is képesek. Sokat lehet rajta mosolyogni, hahotázni…ezért nem igen ajánlott csendes helyen való olvasáshoz! :P
Engem sikerült gyorsan beszippantania, szóval szívesen ajánlom.

thevivi0414>!
Paul Rudnick: Minden a te hibád

Kövezzetek meg, de nekem tetszett! :) Az nyilvánvaló, hogy a könyv nem tartalmaz nagy életigazságokat és nincs túl sok mondanivalója, viszont pont emiatt tökéletesen kikapcsolja az embert. Szórakoztató és ennyi elég is. Jó kis nyári olvasmány egy limonádé mellé. :)

Zyzy>!

– Kit hívsz? – érdeklődtem, mert figyelnem kellett, kikkel érintkezik.
– Bérgyilkost keresek. Ismerek egy tagot, aki kétezer dolcsiért lepuffant téged, és eltemet egy jelöletlen sírba.
– Heller csak viccel. Így akar próbára tenni – nyugtatott meg Wyatt.
– A Craiglisten vagyok – folytatta Heller a telefonjára meredve. – Van itt valaki, aki háromszázért és egy adag sült krumpliért vállalja a melót. Még az is benne van az árban, hogy balesetnek álcázza.

Zyzy>!

– Akkor is ügyelned kell a megfelelő étkezésre, ami mind a négy táplálékcsoportot tartalmazza…
– Ami Hollywoodban a cigit, a vodkát, az ásványvizet és a levegőt jelenti.

zuna19>!

– […] Úgy nézett ki, mint Darth Vader és a gonosz Nyugati Boszorkány szerelemgyereke.

zuna19>!

– Üdvözöllek benneteket a Lelkek Univerzumában. Ma az egész emberiség sorsáról kell döntenünk, és ehhez a ti segítségeteket kérem. Készen álltok rá, hogy teljes erőtökkel támogassátok a jó diadalát, vagy fejet hajtsatok a gonosz pusztító hatalma felett?

Rácz_Stefán_Tibor IP>!

Ha lenne halálbüntetés, a Feleségek luxuskivitelben összes szereplője eltűnne a föld színéről.

Bookisztikus>!

A szemfesték nem hazugság, csak a valóság felturbózása.

93. oldal, 17 fejezet-Nincs több fingás!!!

Britta89>!

Ez az újabb ok, amiért imádom a zenét: ez mindenki számára elérhető, közösségi élmény. Nem kerül pénzbe, és amíg az emberek énekelnek, legalább néhány percre elfelejtenek gyűlölni és háborúzni. Nem hiszem, hogy a zene a világ összes problémájára gyógyírt jelent, de mindig a jó irányba terel.

Noémi>!

Volt egy legjobb barátom, de szörnyű dolgok történtek, és onnantól még nehezebben engedtem magamhoz közel az embereket. A tapasztalat azt mutatta, hogy a legjobb barát veszélyes dolog, mert mindent tud rólad. Senki sem tud úgy megbántani, mint a legjobb barátod.

18. fejezet - Mióta vagyok én Camden?

zuna19>!

– Catey! – mosolyog rám a mozi előtt, ahol Hellerrel várom, hogy a vörös szőnyegre léphessen. – Te egy született menedzser vagy! Hála neked, az egész világ bevette, hogy Heller csak egy szerény lányka New Jersey-ből, aki segít másokon, felemelő dalokat énekel, és rettenetes poliészter göncökben jár. Képzeld, még a Twittert is hazavágta, mert a #térdzokni-ra annyian kattintottak, hogy a rendszer egy jó félórára teljesen lefagyott. Ezt nézd!

zuna19>!

– Én tudom, miért vagyok ideges – jelenti ki Heller. – Azért, mert ma este mindenki megtudja, milyen lett a film, és én jól játszottam-e, és, hogy az egész elég sikeres lesz-e ahhoz, hogy a következő részeket is ránk bízzák. Úgy érzem magam, mintha egy kivégzőosztag előtt állnék, csak éppen fegyverek helyett Twitter-üzenetekkel esnek nekem. Hashtag halál.