Tíz ​kicsi boszorkány 15 csillagozás

Paul Ruditis: Tíz kicsi boszorkány

Harvey Kinkle meghívót kap, amiben az áll, hogy a közelgő partira magával vihet egy boszorkányt is – hát van jobb annál, mint amikor Sabrinával bulizhat az ember? Jobb megoldást még Szalem, az alattomos kis trükkök mestere sem tud kitalálni, úgyhogy Sabrina Harveyval tart, hisz mégsem hagyhatja, hogy a fiú egyedül menjen a Másik Világba. Ahogy az már a Másik Világban lenni szokott, szó sincs átlagos Halloween-partiról. A rejtélyes vendéglátónak nyoma sincs, a szedett-vedett „partiarcok” pedig egymás után tűnnek el. Sabrinának fogalma sincs, ki akarná elrontani minden boszorkány kedvenc ünnepét, éppen ezért elhatározza, hogy a végére jár az ügynek, mielőtt ő maradna az egyetlen élő boszorkány…

Eredeti cím: Ten Little Witches

Eredeti megjelenés éve: 2003

M&C, Budapest, 2005
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637342672 · Fordította: Szekeres Kata

george08
Paul Ruditis: Tíz kicsi boszorkány

Nem tetszett, többek között azért mert Sabrinát, ha nem ismerném a tévé sorozatot egy .9-10 éves kislánynak gondolnám, amilyen bugyuta ötletei és döntései vannak.

Ninácska P

– Éppen utazgattunk az időben, és egyszer csak Pompejiben találtuk magunkat, pont mikor kitört a vulkán – magyarázta Zelda. – Most képzeld el, hogy mindenki az életéért fut, de az én húgom egy zacskó mályvacukor után kutat, hogy sütit süthessen.
– Ez egyáltalán nem igaz – mondta Hilda. – A mályvacukor már megvolt. Már csak néhány tábla csokoládéra vadásztam.

Ninácska P

Valamelyikünknek beszélnie kell vele – mondta Zelda. – Valakinek, aki nyugodtan, és hideg fejjel át tudja látni, ő van-e a meghívó mögött… valaki, akit a józan esze megvéd Irma néni ijesztő, mániákus önimádatától… valaki, akiben megvan az a nagyon ritka elegye a magabiztosságnak, az intelligenciának és mindenekelőtt az érzelmi érettségnek.
Némán egymásra meredtek, majd egyszerre kiáltották, hogy: „Én nem”.