Reinkarnáció 4 csillagozás

Hihetetlen történetek előző életekről
Paul Roland: Reinkarnáció

Volt-e ​már önnek déjá vu érzése? Volt olyan élménye, mintha nem eléggé erősen kötődne a jelenhez? Érezte azt, hogy már korábban is élt? A reinkarnáció – hogy mindnyájan számtalanszor újjászülettünk már – a legrégebbi vallások, hitrendszerek, filozófiák egyik központi gondolata. Egyre több ember ismeri fel, hogy a reinkarnáció feltárásával közelebb juthatunk ahhoz a központi gondolathoz: kik is vagyunk valójában.
E gazdagon illusztrált könyv lapjain számos bizonyítékra lelhet az olvasó a reinkarnáció létezéséről. Történeteket olvashatnak olyan gyermekekről, akik régen elhalt családtagjaikra ismertek rá korábban soha nem látott fényképek alapján; olyan testvérekről, akik emlékeznek arra, hogyan haltak meg. Olvashatnak arról az emberről, aki a konföderáció tisztjeként harcolt az amerikai polgárháborúban, amit a testén lévő sebhelyek bizonyítanak.
A könyvben közread a szerző egy exluzív interjút Carol Bowmannal, aki az USA egyik leghíresebb regressziós terapeutája, az… (tovább)

Saxum, Budapest, 2009
206 oldal · ISBN: 9789632480596 · Fordította: Ling Judit

Paul Roland: Reinkarnáció Hihetetlen történetek előző életekről

A könyv egy igen különleges témát dolgoz fel. Van aki hisz benne, van aki nem, de nem szabad a hit felől közelítenünk. Vannak korai és mintegy két évszázada jól dokumentált esetek is, s ezekben igen sok hasonló történés és tapasztalás. Ezekből lehetne, kellene következtetéseket levonnunk, bármennyire hihetetlen eredményekre juthatunk is. Én is gyakran kételkedem abban, amit erről gondolok. Persze ahhoz, hogy ezt bárki megtehesse, el kell olvasnia könyvet! Érdekesnek fogja találni, mert már önmagában a téma felvetése is érdekfeszítő. Nem csak hívőknek!

Lechner_Ágnes>!

Paul Roland: Reinkarnáció Hihetetlen történetek előző életekről

Régebben olvastam a könyvet, még az egyetemi könyvesboltból szereztem meg, ott a pszichológia részlegnél találtam annó.
Emlékeim szerint érdekes volt, voltam benne olyan történetek, amik valóban meglepőek.
Nekem összességében tetszett.

Bla IP>!

Ha meg akarod ismerni az előző életedet, tekintsd át a jelenlegi helyzetedet, ha ismerni akarod a jövendő életedet, szemléld meg a jelen cselekedeteit.(Tibeti buddhista tanítás)

Bla IP>!

Az időtől és az anyagtól függetlenül léteztem, úgy éreztem, elválok a testemtől, azt hiszem a szellem válik el így… Azonban továbbra is a testemhez kapcsolt egy olyan fonál, amelyet akár egy sóhajtás is elvághatott volna. A látomásaimat könnyedén félre lehet söpörni, ha a józan észre hallgatunk, azonban minél tovább élek, annál inkább azt gondolom, hogy a racionalitásnak megvannak a maga korlátai.(Charles Lindbergh)

Bla IP>!

A tibetiek a gyakorlatban tesznek hitet a reinkarnáció mellett, amikor megkeresik az elhunyt Dalai Láma utódját.

Bla IP>!

Gyorsan kiszakadtam a lényemből, és tudtam, hogy halott vagyok. Azt is tudtam, hiba azt gondolni, hogy az ember csak úgy meghalhat.(Ernest Hemingway)

Bla IP>!

A világ spirituális hagyományai közül sok úgy véli, hogy az emberi szellemnek nem két, hanem három összetevője van. A zsidó misztikusoktól a keresztények is átvették, elfogadták és belefoglalták a Szentháromság koncepciójába. A későbbiekben ezt az elképzelést félreértelmezték és azt gondolták, hogy külső entitásokra vonatkozik.

Sava végkövetkeztetése így hangzik:
Valóban nyugtalanító gondolat…hogy valahányszor az ember operál, tetteit a páciens felette lebegő asztrális teste megfigyeli…ez izgalmas, de egyben ijesztő lehetőség is.