Helyszínelők 9 csillagozás

A bizonyítékok nyomában
Paul Roland: Helyszínelők

A bűnözés elleni harcban ma már vezető szerepet játszik a tudomány és a technika. A bűnözők mindig hagynak maguk után apró nyomokat, s ez lesz a vesztük, miután a helyszínelők hozzálátnak a vérfoltok és DNS-minták kielemzésének. Ez a könyv bepillantást enged a bűnügyi szakértők munkájának titkaiba, csakúgy mint a legújabb tudományos eljárásokba.
A kötetből kierül:
* hogyan gyűjtik össze és elemzik a bizonyítékokat
* miféle nyomokra bukkanhatnak a helyszínen és a holttesten
* mi történik a boncolás során
* hogyan állapítja meg a patológus a halál idejét és okát
* hogyan segíthet a DNS-vizsgálat, a toxikológia, a nyomelemzés és az igazságügyi rovartan megcáfolni egy tökéletes alibit
* hogyan használták fel a kriminológiát egy téves ítélet helyrehozására
* hogyan zajlott a nyomozás a valós életből vett esetek során
Paul Roland újságíró a bűnügyek minden vállfaját bemutatja, miközben elénk tárja a helyszínek és a helyszínelők lenyűgöző, bár véres történetét.

Eredeti cím: Crime Scenes

Pannon-Literatúra, Kisújszállás, 2009
Szalay, Kisújszállás, 2007
208 oldal · ISBN: 9789632510880 · Fordította: Havasi Máté

vivi_97>!

Paul Roland: Helyszínelők A bizonyítékok nyomában

Juhé! Már nagyon régen szerettem volna ehhez hasonló könyvet olvasni, csak nem találtam rá. Így hogy véletlen a kezem ügyébe került, nagyon megörültem neki. Külön tetszett, hogy szerepet kap a kriminalisztika kialakulása, hogyan fejlődtek a nyomozási módszerek az évek során, valamint a fejezetek közé kapcsolt gyilkossági esetek.

TiszlaviczMarcsi IP>!

Paul Roland: Helyszínelők A bizonyítékok nyomában

Nagyon élveztem, de jobban tetszett volna, ha több 'friss' ügyet, esetet is tárgyal. A magyar eseteket és helyszínelő munkát már nem is említem :)