Villámolvasás ​teljes elmével 31 csillagozás

Paul R. Scheele: Villámolvasás teljes elmével

A szerző föltalálta a másodpercenkénti 1 oldalas (!) sebességű „olvasást”. (Valójában az információ elme általi „lefényképezése” és villámgyors feldolgozása történik.) Kincset érő tudás, ami elsősorban diákoknak és olyan felnőtteknek hasznos, akiknek nagyobb mennyiségű írott anyagban kell eligazodniuk vagy azt megtanulniuk.

Eredeti megjelenés éve: 1993

Agykontroll, Nyíregyháza, 1996
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 963795919X · Fordította: Miklósfalvi Mária
Agykontroll, Budapest, 1995
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 963795919x

Doro>!
Paul R. Scheele: Villámolvasás teljes elmével

A német felsőm ennek a technikának (is) köszönhetem… Ez nekem elég „referencia” a későbbi tanulásokra nézve :-)

roganedina>!
Paul R. Scheele: Villámolvasás teljes elmével

Engem annyira nem győzött meg. Kicsit olyan megfoghatatlannak érzem. Persze, ez nem jelenti azt, hogy ne működhetne, csak tőlem ez az egész meditációs, nyugalmas technika rém távol áll. Azért még vannak kételyeim, hogy mennyire hasznos az hosszútávon (!), ha információk tömkelegét a tudatalattiban raktározzuk… Lehet kipróbálom majd a gyakorlatban is, de nem nagyon vagyok biztos benne, hogy ez így kerek egész.

vegazus P>!
Paul R. Scheele: Villámolvasás teljes elmével

Volt benne pár hasznos tanács, de magát a módszert nem sikerült elsajátítanom. Különösen a fotóolvasással volt gondom, és arról se vagyok meggyőződve, hogy működhet ez a dolog. A minap kijött egy friss tudományos cikk, ami a gyorsolvasás témáját, eredményességét feszegeti. Erről, és a személyes tapasztalataimről írok az alábbi blogbejegyzésemben: http://konyv-sarok.blogspot.hu/2016/02/villamolvasas-gy…

Maxim>!
Paul R. Scheele: Villámolvasás teljes elmével

A téma magyarországi leghíresebb oktatójától személyesen kaptam tanácsokat, ráadásul teljesen ingyen (oké, egy kávéba került…).
Iskolában kötelezővé tenném, nagyon hasznos, de önmagában kevés. Az alapos elsajátításhoz szükség van a hanganyagra és a munkafüzetre is, valamint az Agykontroll technika is szükséges hozzá.
Sokszor alkalmaztam, sok vizsgára készültem ennek a módszernek a segítségével.

Ardid>!
Paul R. Scheele: Villámolvasás teljes elmével

Ezt könyvből nem olyan könnyű tanulni, nem haszontalan, de nem pótolja a tanfolyamot. Egyébként működik.

joiner>!
Paul R. Scheele: Villámolvasás teljes elmével

Egy nagyszerű tanulási módszert kínál! A könyv önmagában ugyan kevés a módszer elsajátításához, azonban a hanganyaggal és a munkafüzettel kiegészítve egy nagyon jól használható tanulási rendszert alkot. Az elsajátításához szükséges idő csekély (1-2 hét), ám a tökéletes használathoz rengeteg gyakorláshoz van szükség, viszont a gyakorlásra fordított idő többszörösen megtérül.

megan29>!
Paul R. Scheele: Villámolvasás teljes elmével

Az alap ötlet nagyon jó, ha működik akkor meg szuper, nekem nem működött, de lehet csak kevés időt szántam rá és nem hittem benne kellőképpen.

Dezillúzióromboló>!
Paul R. Scheele: Villámolvasás teljes elmével

A technika szépen benne van, de valahogy mégis kevés volt, hogy elsajátítsam. Remélem a hangkazettával végre sikerülni fog.