Gyilkosok ​és merénylők lexikona 3 csillagozás

A-tól Z-ig
Paul Patrick: Gyilkosok és merénylők lexikona

Ilyen mű még nem volt a magyar könyvpiacon! A Gyilkosok és merénylők lexikonával egyfajta hiányt szeretnénk pótolni mindazoknak az olvasóknak, akik kíváncsiak arra, kik és milyenek ezek az emberek, akik ilyen tettekre képesek.
Könyvünkben megtalálható a világtörténelem összes ismert és kevésbé ismert banditája, gyilkosa, rablója. Elvetemült gazemberek valóságos panoptikuma kerül az olvasó elé. Könyörtelenek és szenvedélyesek, őrültek és normálisak, sikeresen rejtőzők és már az első tettnél lebukók. Öt világrész alattomos mérgezői, késelői, merénylői. Sorozatgyilkosok, pszichopaták, számítók és spontánok végtelennek tetsző sorával találkozunk a könyv lapjain.
Nemegyszer olyan ravasz bűntényeket ismerünk meg, amelyek előtt – a maguk korában – értetlenül álltak a nyomozók, detektívek.
Sajnos szomorúan jegyezzük meg, hogy a mai korban már alig ismert régi és újabb nagy magyar bűnözőkkel is találkozhatunk e lapokon.

Eredeti megjelenés éve: 1998

Merényi, Pécs, 1998

blianhun>!
Paul Patrick: Gyilkosok és merénylők lexikona

Sok-sok gonosztevő, mindenkiről csak pár mondat.
Némelyik kifejezetten érdekes, meghökkentő.
A sima ABC-sorrend helyett én valami időrendet tartottam volna, hogy pl. lássuk, melyik korszakban „domináltak” a gazdasági, politikai vagy egyéb gyilkosságok, mikor hogyan alakultak a büntetések.