Gengszterosztag 7 csillagozás

Fedett zsaruk, a maffia és a Los Angelesért folytatott harc
Paul Lieberman: Gengszterosztag

Tíz évvel azelőtt, hogy az FBI egyáltalán elismerte volna a szervezett alvilág létezését, a Los Angeles-i rendőrség már felállított egy nyolcfős egységet, amelynek az volt a feladata, hogy megakadályozza a „nemkívánatos elemek” invázióját. Az osztag két tagja legfőbb céljának a brooklyni származású egykori bokszoló, Mickey Cohen lekapcsolását tekinti, akinek csillaga rakétasebességgel emelkedett mentora, Bugsy Siegel meggyilkolása után, és aki immár 15 éve űz gúnyt a törvényből és a rendből az Angyalok városában. Jack O'Mara őrmester csapdát állít Mickey-nek, hogy bebizonyítsa, már embert is ölt, Jerry Wooster őrmester pedig legfőbb riválisával szövetkezik a maffiózó ellen. Két zsaru – két gengszter. Sorsuk keresztezi egymást és nyomot hagy a város történelmén.

Eredeti megjelenés éve: 2012

I.P.C., Budapest, 2012
598 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636354411 · Fordította: Szántai Zsolt

Jack O'Mara őrmester · Bill Parker · Mickey Cohen · Willie Burns hadnagy

kerva>!
Paul Lieberman: Gengszterosztag

Paul Lieberman: Gengszterosztag Fedett zsaruk, a maffia és a Los Angelesért folytatott harc

A cselekmény igaz történetet ölel fel. Los Angeles, maffiózok, rendőrök…
Segített, hogy már kétszer láttam a filmet, mert elég sok mellékszereplő volt benne, akik csak 1-1 sztori erejéig tűntek fel. Néhol kicsit száraznak találtam a leírást, mert inkább dokumentálva volt, mint regény formájában közölve.
Szerencsére a könyv végén pontosan megtudjuk, kivel mi történt, így nem marad bennünk hiányérzet.

Javíthatatlan>!

Tudják, Chicagóban a gengszterek lefizették a zsarukat, de a melót ők maguk végezték el. Los Angelesben? A zsaruk voltak a gengszterek.

Andrée>!

Ha valaki a pokolban követ le egy bűnt, nem reménykedhet abban, hogy angyalok fognak tanúskodni mellette.

Javíthatatlan>!

A fiúk olyan nőt akarnak feleségül venni, akinek remek lába és nagy melle van, aki szép és szórakoztató, akit szívesen lefektettek volna. A lányok olyan férfihoz akartak feleségül menni, aki jóképű, aki eltartja őket, aki segít nekik abban, hogy végre elkerüljenek a szülői háztól. A párválasztás során senki sem filozofálgatott, mindenki csak a szokványos szempontokat vette figyelembe.

Javíthatatlan>!

O'Mara szerette a sötét dombokat, szeretett végignézni a város távoli fényein. Amikor felértek, fegyvert szorított az egyik fickó füléhez. Nem tervezte el előre mit fog mondani, a szavak egyszerűen kibuktak a száján.
Nem akarsz tüsszenteni?
Erről vált híressé. Fegyver a fülhöz, és pár szuggesztív szó…
Úgy érzed tüsszentened kell? Egy… jó… nagyot?

Kapcsolódó szócikkek: Jack O'Mara őrmester
Javíthatatlan>!

– Úgy tökön fogom rúgni Cohent, hogy az orrán jönnek ki a golyói! – fogadkozott. Fogták a Tommyjaikat, és egyetlen kocsiba zsúfolódtak be, mint a régi szép időkben.

Kapcsolódó szócikkek: Willie Burns hadnagy
Javíthatatlan>!

– Az gyilkosság lenne, és maguk olyat sosem… – kezdte Mickey.
– Nem. Amit mi tennénk, az önvédelem lenne.

Kapcsolódó szócikkek: Mickey Cohen · Willie Burns hadnagy
Javíthatatlan>!

Ha Mickey Cohen megszegi a törvényeket, miért nem tartóztatják le, miért nem vádolják meg valamivel? Mi szükség van erre a nagy felhajtásra, a feszültség állandó fenntartására?

Kapcsolódó szócikkek: Mickey Cohen
Javíthatatlan>!

Úgy tűnik, az osztag tagjai Mickey kergetésével töltik az idejüket. […] A Gengszterosztag tagjai pusztán rabló-pandúrt játszanak, és semmit sem tesznek a szervezett bűnözés ellen.

Javíthatatlan>!

– A rendőrség története nem valami szép – ismerte el. – Nem teremti meg a bizalom légkörét.

Kapcsolódó szócikkek: Bill Parker
Javíthatatlan>!

Vannak olyan gonosz szívű, gonosz szándékú emberek, akik abból tartják fenn magukat, hogy prédának tekintik a társadalmat. Vannak olyan emberek, akik képtelenek uralkodni erős szenvedélyeiken… A rendőrség éppen ezért jött létre, hogy kontrollálja és elnyomja ezeket a gonosz erőket… Időnként előfordul, hogy a gonosz embereknek sikerül kijátszaniuk a szelekciós folyamat érzékelő berendezéseit, és így bejutnak a rendőri szervekbe. Gonosz tetteik, amint fény derül rájuk az egész testületre rossz fényt vetnek.

Kapcsolódó szócikkek: Bill Parker