Az ​elf 2 csillagozás

Paul Hut: Az elf

… Ardwinna csak a gondolataival, a druidák viszont, akik nem értették a mindent átható ÉLET működésének mikéntjét, és akiknek éppen ezért valóban varázslat volt ez az egész, szertartásosan az égnek emelt kezekkel, hangosan kántálva fogadták a betolakodókat.Azonban még ha különböző módokon csinálták is, a mentális védekezés végeredményben hatásosnak bizonyult.A félelemvarázs működött.A római legionáriusok még jócskán a tisztást körülölelő erdőben megtorpantak, és Ardwinna elégedetten nyugtázhatta a belőlük áradó határtalan félelmet…

Eredeti megjelenés éve: 2019

PublishDrive, 2019

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Paul Hut: Az elf

Nagyon tetszett nekem ez a könyv, még szívesen olvastam volna tovább, bár teljesen befejezett történet volt, és örülök, hogy egy újabb tehetséges hazai szerző könyvét olvashattam.
A történet eredeti volt, szerethető karakterekkel, sokféle különleges lénnyel, főszerepben természetesen egy elf leányzóval. Az ellenfelekről sokáig nem lehetett tudni, mit akarnak és miért, csak azt, hogy elfeket keresnek és útjuk során irtják a druidákat és pusztítják azok szent ligeteit. Mindezt valamilyen sötét boszorkány kedvéért római légiósok teszik.
Egy légiós viszont ellenáll és átáll az elf kisasszony oldalára.
Újabb meglepő fordulatokat tartalmaz a könyv a vége felé és még egy csepp romantika is akad a végére.
A fő motiváció a könyvben az élet értéke és szépsége, legyen az bármilyen rövid, vagy hosszú.

Salminas>!
Paul Hut: Az elf

Nem egészen erre számítottam. Az eleje egy kicsit elviszi az embert. A nyelvezete kissé nehézkes, nem egészen tudtam megfejteni, hogy régies akart lennie vagy a fordítás volt egy kicsit nehezebb. Nehol a betűhibák és a ragok miatt nem érthető mi is akart lenni egészen pontosan.
A torténet egy kicsit lassan indul, rohamtempóban halad de érdekes, főleg hogy érzésre a kelta mondavilág erősen jelen van a történetben. Nem lesz kedvenc, de nem bántam mwg, hogy elolvastam.

Igaz amúgy sem lett volna értelme győzködnie Malikot. Hiszen az csak őrült volt, nem pedig hülye, és Sayida biztosra vette, hogy átlát rajta.
Elvégre időtlen idők óta ismerték egymást.