Hét ​nap haladék 6 csillagozás

Paul Henricks: Hét nap haladék

„Öten ültünk az asztal köré, és kezünket az asztallapra fektettük. Láncnak kell létrejönnie. És akkor koncentrálni kell. Sickelka Kurrattal akart kapcsolatot létesíteni, mert Kurratot mindnyájan ismerjük, és így gondolhatunk rá. Már arra gondoltam, hogy semmi sem történik, de egyszerre csak elkezdett imbolyogni az asztal. Akkor aztán kérdéseket tettünk fel. Egyikünk megkérdezte, van-e jelen valaki még, mire az asztal vadul himbálódzni kezdett. Aztán azt mondta valamelyikünk, kép koppanás azt jelenti: nem, egy koppanás: igen. És akkor mindenki emberek nevét mondta, akik már meghaltak, és megkérdeztük, hogy ők-e azok. Az asztal minden esetben kettőt koppantott, amíg egy fiú azt nem kérdezte, hogy Kurrat-e az. Akkor az asztal egy erőset koppantott. És akkor mindnyájan megkérdeztük, hogy mi volt, öngyilkosság, baleset vagy gyilkosság.”

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Albatrosz könyvek Magvető

Magvető, Budapest, 1982
232 oldal · puhatáblás · ISBN: 963271783X · Fordította: Drescher J. Attila

Biró_Krisztina>!
Paul Henricks: Hét nap haladék

Kicsit olyan érzésem volt mintha ez a könyv valaminek a folytatása lenne amit én nem olvastam.

ChEebor>!
Paul Henricks: Hét nap haladék

Kellemes lélektani thriller. Voltaképp egy bentlakásos iskola a helyszín, de az egész annyira a két főhős „párbajára” és a rejtélyes ügyre van írva, hogy minden más szinte el is tűnik. Tulajdonképp a hátborzongató cselekmény és az érdekes, jól megírt fordulatok mellett nincs is más, és a vége sem akkora meglepetés, mint egy klasszikus értelemben vett kriminek. A hangulata, a történet ügyes elmesélése miatt egy olvasást megér.

frtia>!

Mindenki teszi a tőle telhetőt. Küzd és a könyökét használja.

224. oldal A hetedik nap

frtia>!

Először bementem a hivatali szobámba, és a mosdókagyló fölött lógó tükörbe pillantottam. Arcomat voltaképpen ugyanolyannak találtam, mint máskor. Kicsit meglepett, hogy ilyen élmény, amely mégiscsak extrém eset, nem hagy erőteljesebb nyomokat maga után.

218. oldalA hetedik nap