Mélyponton 27 csillagozás

Hogyan másszunk ki a depresszióból?
Paul Hauck: Mélyponton Paul Hauck: Mélyponton

Ez a könyv mindenkihez szól, akire néhanapján rátör a depresszió, vagy akinek depressziós emberekkel kell együtt élnie, dolgoznia. Gyakorlati tanácsokat is ad: hogyan legyünk úrrá borongós korszakainkon, hogyan rövidítsük le ezeket a periódusokat. Dr. Hauck, a Hétköznapi pszichológia sorozat több, sikeres könyv ének szerzője, a lelki eredetű depresszió három fő okozóját vette bonckése alá: az önvádat – saját viselkedésed éles kritikáját, ami elkerülhetetlenül lelkifurdaláshoz vezet; az önsajnálatot – amikor azért szakad meg a szíved, mert a világ méltánytalanul bánik veled; és a mások sajnálatát – amikor a kelleténél jobban azonosulsz azokkal, akiket az ág is húz, s ezenközben az ő bajukkal még tetézed a magadét.

Eredeti cím: Depression

Eredeti megjelenés éve: 1973

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hétköznapi pszichológia Park

Park, Budapest, 2004
124 oldal · ISBN: 9789635306909 · Fordította: Dezsényi Katalin
Park, Budapest, 2004
124 oldal · puhatáblás · ISBN: 9635306903 · Fordította: Dezsényi Katalin · Illusztrálta: Barka Ferenc
Park, Budapest, 1995
150 oldal · ISBN: 9635301553 · Fordította: Dezsényi Katalin

Katze>!

Paul Hauck: Mélyponton Hogyan másszunk ki a depresszióból?

Igazán hasznos könyv. Megüt, majd megsimogatja az ütés helyét.

halenka I>!

Paul Hauck: Mélyponton Hogyan másszunk ki a depresszióból?

Nagyon sokat köszönhetek ennek a könyvnek. Átsegített egy kisebb mélyponton, és segített az írásban is motivációk és belső konfliktusok terén.

konyvolvaso >!

Paul Hauck: Mélyponton Hogyan másszunk ki a depresszióból?

Érdemes elgondolkodni pár gondolaton. Ajánlásokat tesz hogyan viselkedjünk másokkal és saját magunkkal szemben. Ha nem várjuk el, hogy jó tett helyébe jó történjen velünk akkor nem érhet csalódottság.Jó viszont éérhet és még jobban tudunk neki örülni. Három fő témát érint a könyv:önvád, önsajnálat, mások sajnálatát.

Paul Hauck: Mélyponton Hogyan másszunk ki a depresszióból?

Akadt néhány mondat, amelytől égnek állt a hajam, de összességében tetszett.

Levenzia>!

Paul Hauck: Mélyponton Hogyan másszunk ki a depresszióból?

Hát nagyon érdekes egy írás az biztos. Ha elgondolkodik rajta az ember, akkor persze, oké stb. És igen, lehet így is nézni a dolgokat. De összességében nekem furcsa ez a ne foglalkozz semmivel, engedd el, a másik a hibás stb hozzáállás. Ennyi erővel egy mondattal írhatta volna azt is , hogy kapd be a letojom tablettát és ne agyalj semmin…Csak igazából ha valaki elkezd így élni, hát, szerintem az sem szerencsés.

gellerfigergo>!

Paul Hauck: Mélyponton Hogyan másszunk ki a depresszióból?

Ahogy egyetlen más hasonló könyv esetében sem, úgy e mű szerzőjének zsebében sincs ott a bölcsek köve. Ellenben világos és jól érthető példákkal szemléltet bizonyos problémás viselkedési és gondolkodási mintázatokat, teszi mindezt tömör és lényegre törő módon. Ha valaki úgy érzi, hogy akár a bűntudat, akár a sajnálat érzése gyakran felülkerekedik rajta, megéri pár órát szánni rá.

batagy>!

Paul Hauck: Mélyponton Hogyan másszunk ki a depresszióból?

Mi taszít a mélységbe? Önvád, önsajnálat, sajnálkozás másokon. Hasznos , élvezetes könyv.

Sansa I>!

Több millió gyerek és felnőtt éli az életét úgy, hogy a sebeit nyalogatja, némán szenved, ott sír, ahol senki se látja, mert úgy érzi, nincs joga kiállni az igazáért.

Sansa I>!

Szokásainktól csak rengeteg munka árán és többszöri visszaesés után szabadulhatunk meg.

Kapcsolódó szócikkek: szokás
Sansa I>!

Ha meg akarod őrizni önállóságodat, elég, ha nem vagy hajlandó együttműködni azzal, aki irányítani akar.

Kapcsolódó szócikkek: önállóság
Sansa I>!

…senki, soha, semmikor nem tud felhúzni, ha nem hagyod magad.

Sansa I>!

Nem elég fenyegetőzni, hogy majd ezt meg azt tesszük, foganatja annak van, amit meg is teszünk.

Sansa I>!

Ha érdemtelen embernek hiszed magad, tenni is fogsz róla, hogy semmi érdemes ne történjék veled. Az ember önmaga legádázabb ellensége.

SupSup>!

Ha például barátod lemegy a zöldségeshez és szőlőt, barackot, banánt vesz, de nem vesz almát, akkor mit mond ez neked az almáról? Azt, hogy az alma rossz? Hogy senki sem szereti az almát? Hogy az alma szégyellhetné magát, kaphatna idegösszeroppanást és depressziót?

Kapcsolódó szócikkek: alma · banán · barack · szőlő
Sansa I>!

A sértést magunk követjük el, önmagunk ellen. Az nem olyasmi, amit mások követnek el ellenünk. Ők csak megmondják a véleményüket – mi vesszük zokon a megjegyzést, és sértődünk vérig a gondolattól, hogy mások fejében megfordulhat rólunk olyasmi is, amit elutasítunk.

Kapcsolódó szócikkek: sértés
Athmor>!

Végezetül el kell mondanom még valamit az önsajnálatról. Éspedig azt, hogy gyakran visszafelé sül el, és ellened fordítja azokat, akiket pedig oly kétségbeesetten igyekszel megnyerni magadnak.

Kapcsolódó szócikkek: önsajnálat
Athmor>!

Az önsajnálónak szent meggyőződése, hogy neki nincsenek jogai, azt hiszi, hogy szembeszállni élete párjával rosszabb, mint a magas vérnyomás vagy a migrénes fejfájás, és úgy érzi, hogy valamilyen titokzatos oknál fogva bármiről legyen is szó, mindig a másiknak van igaza és sohasem neki. Ezt a szomorú állapotot még fokozza rettegése, nehogy véletlenül jó véleménnyel legyen magáról, nehogy önzőnek, énközpontúnak véljék, amiben még volna is valami igazság.

Kapcsolódó szócikkek: önsajnálat