Fő ​a nyugalom! 17 csillagozás

Hogyan küzdjük le frusztrációnkat és dühünket?
Paul Hauck: Fő a nyugalom! Paul Hauck: Fő a nyugalom!

Mi történt volna, ha Mrs. Baker visszafelesel alkoholista férjének, amikor az, a kocsmából hazatérve, beléköt? Nem sok: mindösszesen is csak folytatódtak volna a házaspár közti, immár harminc éve szokásos veszekedések. Ám közbelépett dr. Hauck: javaslatai nyomán lehetővé vált, hogy Mrs. Baker tárgyilagosan lássa a férje és az önmaga állapotát, s hogy leküzdje az életüket tönkretevő, célját tekintve egyáltalán nem kifizetődő dührohamokat. Ugye ismerős a helyzet, kedves olvasó?! Van belőlük több is e könyvben, melyekhez dr. Hauck igen egyszerű földhözragadtnak tűnő módszert ajánl: ismerd föl az igazi értéked, és aztán annak megfelelően cselekedj!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hétköznapi pszichológia

Park, Budapest, 2005
152 oldal · ISBN: 9635304692 · Fordította: Dezsényi Katalin
Park, Budapest, 1994
108 oldal · ISBN: 9638227923 · Fordította: Dezsényi Katalin
Park, Budapest, 1990
108 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637970096 · Fordította: Dezsényi Katalin · Illusztrálta: Molnár Gabriella

Kiskópé P>!

Paul Hauck: Fő a nyugalom! Hogyan küzdjük le frusztrációnkat és dühünket?

Hajaaajj de mini betűkkel van ez a könyv nyomtatva a szokásoshoz képest, huu.. tök fura, meg fáradtan kicsit nehéz is. :) Amúgy meg már az előszóban és az 1. részben kiidegelt o.O De azért próbálkozom.. „hogyan legyen úrrá jogos felháborodásán” na még jó, hogy azt elismeri, hogy lehet jogos! :D De az, hogy a piás, az beteg és szegényt inkább sajnáljuk, mint haragudjunk rá, na ott kicsit tikkeltem.. (értem, de de)
A mítoszokkal egyetértek, hogy csak mítoszok, bár van, amelyiket bizonyos szitukban könnyű nem így látni…

17. oldalon vastag kis cím „Olvass tovább és higgadj le!”
Ez az ember engem figyel valahonnan, a múltból amikor írja a jövőbe lát amikor olvasom.. kb pont itt lettem baziideges, hogy bla bla bla mondjad mááár hogy hogyaan.. :D Kész.. de amúgy meg egy kósza példán túl azóta is azt írja, hogy majd ebből a könyvből meg tudod hogyan, ha erre vagy kíváncsi olvasd, ha azt hiszed, hogy ez lesz benne tévedsz, stb stb.. hahh.. egyre kevésbé tudom ezt magyarázkodásnak venni, kezdjen máááár bele..

„ha valaki ostobán választ magának társat” – izé az ostobát azt most a fordító, vagy az író mondta, mert huuu.. kissé erős.

Amúgy meg csomó olyan tényt leír, amire én kérnék statisztikai alátámasztást, mert baromira nem értek egyet…

Hm tök irritáló a 23. oldalig.. el kéne olvasni.. el kéne, hátha van benne azért érdekes.. de uu VALAKI Olvassa el és mondja meg, hogy ez megy-e végig plsss :DDD – ehhe

Paul Hauck: Fő a nyugalom! Hogyan küzdjük le frusztrációnkat és dühünket?

Nagyon szerettem ez a könyvet, hasznos olvasmány.
Kicsit becsapós a címe, mert többnyire a dühről, annak következményeiről ír. Voltak részek amik fárasztottak, de nagyon jó hétköznapi példákkal van tele ami használható és működik.

btunde>!

Paul Hauck: Fő a nyugalom! Hogyan küzdjük le frusztrációnkat és dühünket?

Borzasztóan idegesített az a sok hülyeség, amit az első pár oldalon olvastam. Ritkán fordul elő, hogy félbehagyok könyvet, de ezt viszonylag könnyen el tudtam engedni.

batagy>!

Paul Hauck: Fő a nyugalom! Hogyan küzdjük le frusztrációnkat és dühünket?

Ha a frusztráltság közben képesek vagyunk világosan gondolkodni, akkor a lelki zavarok (düh, félelem, depresszió) nem léphetnek fel.

Emmus>!

Sose feledd, hogy kettőn áll a vásár. Ha nem állsz le vitatkozni, nem is lesz vita. Aki neked ezt vagy azt fel akar hánytorgatni, mondja csak a magáét, az az ő baja. Mint mondtam, minél nyugodtabb vagy, annál hamarbb megnyugszik ő is.

Emmus>!

A segítségre szorulók kilencvenöt százalékának azt kell megtudnia, hogy mi történik vele a jelenben, s nem azt, hogy mi történt évekkel ezelőtt.

Kiskópé P>!

Ne arra törekedjünk tehát, hogy minden egyes határozott megnyilvánulásunkat kordában tartsuk, különben jellegtelen tökfejekké válunk.

13. oldal (Park, 1994)