Fő ​a nyugalom! 15 csillagozás

Hogyan küzdjük le frusztrációnkat és dühünket?
Paul Hauck: Fő a nyugalom! Paul Hauck: Fő a nyugalom!

Mi történt volna, ha Mrs. Baker visszafelesel alkoholista férjének, amikor az, a kocsmából hazatérve, beléköt? Nem sok: mindösszesen is csak folytatódtak volna a házaspár közti, immár harminc éve szokásos veszekedések. Ám közbelépett dr. Hauck: javaslatai nyomán lehetővé vált, hogy Mrs. Baker tárgyilagosan lássa a férje és az önmaga állapotát, s hogy leküzdje az életüket tönkretevő, célját tekintve egyáltalán nem kifizetődő dührohamokat. Ugye ismerős a helyzet, kedves olvasó?! Van belőlük több is e könyvben, melyekhez dr. Hauck igen egyszerű földhözragadtnak tűnő módszert ajánl: ismerd föl az igazi értéked, és aztán annak megfelelően cselekedj!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hétköznapi pszichológia

Park, Budapest, 2005
152 oldal · ISBN: 9635304692 · Fordította: Dezsényi Katalin
Park, Budapest, 1994
108 oldal · ISBN: 9638227923 · Fordította: Dezsényi Katalin
Park, Budapest, 1990
108 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637970096 · Fordította: Dezsényi Katalin · Illusztrálta: Molnár Gabriella

Paul Hauck: Fő a nyugalom! Hogyan küzdjük le frusztrációnkat és dühünket?

Nagyon szerettem ez a könyvet, hasznos olvasmány.
Kicsit becsapós a címe, mert többnyire a dühről, annak következményeiről ír. Voltak részek amik fárasztottak, de nagyon jó hétköznapi példákkal van tele ami használható és működik.

btunde

Paul Hauck: Fő a nyugalom! Hogyan küzdjük le frusztrációnkat és dühünket?

Borzasztóan idegesített az a sok hülyeség, amit az első pár oldalon olvastam. Ritkán fordul elő, hogy félbehagyok könyvet, de ezt viszonylag könnyen el tudtam engedni.

batagy

Paul Hauck: Fő a nyugalom! Hogyan küzdjük le frusztrációnkat és dühünket?

Ha a frusztráltság közben képesek vagyunk világosan gondolkodni, akkor a lelki zavarok (düh, félelem, depresszió) nem léphetnek fel.

Emmus

Sose feledd, hogy kettőn áll a vásár. Ha nem állsz le vitatkozni, nem is lesz vita. Aki neked ezt vagy azt fel akar hánytorgatni, mondja csak a magáét, az az ő baja. Mint mondtam, minél nyugodtabb vagy, annál hamarbb megnyugszik ő is.

Emmus

A segítségre szorulók kilencvenöt százalékának azt kell megtudnia, hogy mi történik vele a jelenben, s nem azt, hogy mi történt évekkel ezelőtt.