Az ​Anubisz-rejtély (Amerotke 3.) 43 csillagozás

Paul Doherty: Az Anubisz-rejtély

Szinuhe ​felpillantott. Az utolsó csepp bátorsága is elhagyta. Először azt hitte, szellemalakot lát – Anubiszt, a Holtak Istenét, aki az igazság tollpihéjével tett próbára a lelkeket. Aztán az alak megmozdult. Szinuhe felismerte a puha sarut, a bőr hadiszoknyát; a sakálfejet formázó maszk rémisztette meg.
-Elhoztad a könyvet? – a hang szinte kongó volt.
-Igen, igen, persze.
Szinuhe feltérdelt és kinyitotta a bőrzsákot. Apró csípést érzett oldalt a nyakán. Egy szúnyog lenne? Valamilyen rovar? Felemelte a kezét. A gyilkosa némán tornyosult fölötte.

Hatsepszut, II. Tuthmószisz fáraó ambiciózus fiatal özvegye rákényszerítette az egyiptomi társadalmat, hogy elfogadják fáraóként, és a harctéren aratott sikerei az ország határán túl is hirdetik Egyiptom dicsőségét. Anubisz templomában tárgyalások folynak Hatsepszut és a legyőzött mitanni király, Tusratta között a békekötésről, amely betetézné fényes diadalát. Egyetlen éjszaka alatt azonban két rejtélyes… (tovább)

Eredeti cím: The Anubis Slayings

Eredeti megjelenés éve: 2000

Gold Book, Debrecen, 2004
298 oldal · ISBN: 9639437778 · Fordította: Dinya Tamás

Chris_Land I>!
Paul Doherty: Az Anubisz-rejtély

A regény hasonlít az első két részre, bár a leírások ebben a könyvben mintha kevesebbek lettek volna, helyüket átadva a cselekvéseknek, amelyekben kiteljesedik az ármány, intrika, cselszövések, gyilkosságok, hazugságok és átverések sorozata.
Az író szinte ugyanazt a szintet hozta, mint az előző két regényében.

Habók P>!
Paul Doherty: Az Anubisz-rejtély

Kicsit hihetetlen krimi az ókori Egyiptomból. A kor jónak tűnik, a létező szereplők és a kitaláltak is nagyjából úgy viselkednek, ahogy más könyvekből megszoktam. Kivéve az Orvost, aki pont olyan, mint egy mostani igazságügyi orvosszakértő. Jót szórakoztam rajta, de a hangulatnak nem tett jót. maga a történet jobb volt, mint az első kötet.

amanda888 P>!
Paul Doherty: Az Anubisz-rejtély

Nagyon régen elkezdtem ezt a sorozatot, akkor nagy Egyiptom és Hatsepszut lázban égtem, aztán valahogy elmaradoztak ezek a könyvek. Nagy kedvvel vágtam neki egy újabb Amerotke könyvnek, egy történelmi kriminek, mivel ez az egyik kedvencem a műfajon belül.
Első olvasásra tényleg hihetetlen gyilkosságok történnek: emberek, állatok hullanak, kincsek tűnnek el, és még egy elég ingatag békeszerződés is a küszöbön áll. Mindezek az események befolyásolhatják a fáraó, aki ugye nő, hatalmát. Az pedig nem történhet meg, így Amerotkéra hárul a feladat, hogy kibogozza a szálakat. És ő meg is teszi, kicsit veszélybe is kerül, de végül rájön mindenre. Leginkább az jellemzi ezt a „nyomozást”, hogy a legegyszerűbb megoldás a legvalószínűbb. Emiatt egy kicsit kiszámítható, és csökken az izgalom.
Mindazonáltal jó volt olyan kifejezéseket látni, olvasni, mint az Évmilliók háza, Élet Háza, Ezüst háza, Béke Háza, stb. Vagy hogy mennyire fontos volt a halál utáni életre történő felkészülés, mennyire féltek, hogy valaki nem tudja, a szüleit, magát, vagy a családját „tisztességesen” a túlvilágra bocsátani.

patakizs>!
Paul Doherty: Az Anubisz-rejtély

No, itt teljesen hullámzó volt a véleményem.
Olvasás előtt: jaj, ókori Egyiptom…bleeee….kit érdekel
Elkezdtem olvasni: juj, ez tök érdekes, milyen jópofa szavak vannak, milyen kifinomultak az egyiptomiak (kivéve a kismillió gyilkosságot), milyen okos Amerotke, milyen cuki és okos a felesége, milyen tuti nő a fáraócsaj, jaj de jó
Vége: Kicsit uncsi, de azért még érdekes, jaj, de megfejtette a rejtélyt ez az Amerotke

Virágszépe>!
Paul Doherty: Az Anubisz-rejtély

A jó történelmi krimi elég nehéz műfaj, mert szórakoztatónak, de egyben történelmileg hitelesnek illik lennie. Az Anubisz-rejtély az ókori Egyiptomban, Hatsepszut uralkodása alatt játszódik, fordulatos, érdekes történet. A főszereplő Amerotke, a magas rangú bíró, aki vállalja a nyomozást. Sok rejtély, még több gyilkosság, mégis valahogy meseszerű, könnyű olvasmány. A leírások színesek, plasztikusak, valóban könnyű elképzelni a helyszínt, az épületeket, embereket, hitvilágot.

encus625 P>!
Paul Doherty: Az Anubisz-rejtély

Ez a rész most kevésbé tetszett, mint az előző 2. Túl sok benne az áldozat nekem. Összetett könyv ez is, de azért a gyilkos nagyjából kitalálható, ha minden apró dolog nem is.
A leírások, korrajz hasonlóan látványossá teszik az olvasást, mint amit már korábban megszokhattunk.

Gold Book, Debrecen, 2004
298 oldal · ISBN: 9639437778 · Fordította: Dinya Tamás
renasava>!
Paul Doherty: Az Anubisz-rejtély

Az Amoretke ciklus 3. kötete, nekem az első kettő jobban tetszett.

negoti P>!
Paul Doherty: Az Anubisz-rejtély

Nekem ez is tetszett, kb ugyanazt a szintet hozta, mint az előző kötet.

Noferure P>!
Paul Doherty: Az Anubisz-rejtély

Bár a mitanni szál érdekes volt, hiszen róluk nem sokat tudunk, ennek ellenére gyengébbnek éreztem ezt a részt az előző kettőhöz képest. A rejtély megoldása és a gyilkosságok felderítése itt sem olyan egyszerű, de valahogy az egészet elrontja az, hogy már a legelejétől kapunk utalásokat a gyilkos kilétére, vagy legalábbis arra, kik állhatnak a háttérben. És végül spoiler

Noferure P>!

Hirtelen egy patkány rohant végig a padlón, mire a törpe megdermedt. A széket is felborítva talpra ugrott és megragadott egy üres söröskancsót.
– Miféle helynek mered te ezt nevezni? – üvöltött az álmos tekintetű, torzonborz csaposra. – Nem tudod legalább a padlót tisztán tartani?
– A patkányok miatt nem kell aggódnod – vigyorodott el a férfi. – Ezért tartjuk a kígyókat.

Amerotke sorozat · Összehasonlítás