Hogyan ​építsünk időgépet? 24 csillagozás

Paul Davies: Hogyan építsünk időgépet?

A világszerte ismert fizikus, Paul Davies műveit szerte a világon sokan olvassák, mert a szerző kivételes képességeinek köszönhetően könnyen érthető formában tudja átadni a legkorszerűbb elméleti kutatások eredményeit is. Ezúttal Davies olyan témát választott, amely már évszázadok óta izgatja az emberek fantáziáját: lehetséges-e az időutazás? Davies egyértelműen az igenlő választ mellett tör lándzsát – feltéve, hogy a téridő szerkezetében mutatkozó néhány csomót sikerül elegyengetni. Davies kissé gúnyos felhanggal magyarázza el, hogy a jövő meglátogatásához semmi egyébre nincs szükségünk, mint egy kis segítségre a gravitációtól, és egy űrhajóra, amely közel fénysebességgel képes haladni.

Eredeti cím: How to Build a Time Machine

Eredeti megjelenés éve: 2001

Vince, Budapest, 2002

Wiggin77 P>!
Paul Davies: Hogyan építsünk időgépet?

Rövid,de velős kis könyv. Az időutazással kapcsolatos elméleti és gyakorlati problémák mellett részletes leírás kapunk arról, hogy hogyan lehetne időgépet építeni. Ráadásul nem is csak egy módozatot oszt meg velünk az író. (Amúgy nem nehéz,csak kell egy ütköztető, egy imploder, egy inflátor és egy differenciátor. Ezek meg szinte minden háztartásban megvannak, nem?)
Meglepő lehet sokaknak, de ahogy Einstein már 1905-ben bebizonyította, az időutazás elméletileg lehetséges. Csak ne lennének olyan kemény feltételei…

Élvezetes, de cseppet sem könnyű olvasmány

kókuszzserbó>!
Paul Davies: Hogyan építsünk időgépet?

Amikor először olvastam időutazásról elismert fizikusoktól, ráadásul mint elméletileg lehetséges – bár technikailag jelenleg nem kivitelezhető – jelenségként, akkor elképesztett a gondolat, hogy ez nem csupán a sci-fi írók fantáziájának szüleménye. Azóta már megtudtam, hogy a relativitáselmélet publikálását követően a jövőbe történő utazás lehetősége elfogadottá vált, hiszen a fizika törvényei ezt megengedik. Persze ma még nem vagyunk képesek ennek megvalósítására, de sosem lehet tudni. Ugyanakkor a múltba történő látogatás már sokkal bonyolultabb, és rengeteg paradoxont is magában hordoz. Mindazonáltal még gondolatkísérletnek is hallatlanul izgalmas volt olvasni erről, és egy-két problémát olyan megvilágításba helyezett a szerző, amelyre én addig nem is gondoltam, s így roppant érdekes összefüggésekre bukkantam.

MrDatalogin>!
Paul Davies: Hogyan építsünk időgépet?

A legegyszerűbben olvasható „fizika” könyv, amivel eddig találkoztam a témában.
Azért mert valami lehetséges, még nem biztos hogy megvalósítható és hogy meg kellene valósítani. Gondolatkísérletnek kiváló volt.

VirusSouljah>!
Paul Davies: Hogyan építsünk időgépet?

Mindig is érdekelt az időutazás témája, olvastam már sokat róla, ennek ellenére kijelenthetem, hogy „tanultam” ebből a könyvből. Az elméletek helytállóak.

Balazs_Ari_2>!
Paul Davies: Hogyan építsünk időgépet?

Erdekes, emeszheto, erteheto meg egy magamfajta nem szakertonek is.

batagy>!
Paul Davies: Hogyan építsünk időgépet?

Az entrópia = hulladékhő. A tökéletlenségek következtében mindig termelődik valamennyi hulladékhő, ezért minden rendszer előbb -utóbb leáll. Az entrópia növekedésével az információ elvesztődik.

Wiggin77 P>!

A rendeltetésszerűen használható időgép létesítésének legfontosabb feltétele, hogy a féreglyuk torkát folyamatosan nyitva kell tartani. Ha azonban a féreglyukat hatékony szállítóeszközként akarjuk használni, akkor annak többnek kell lennie egyszerű átjárónál, amelyen keresztül más helyekre és korokba juthatunk el. Az emberi lényeknek úgy kell átpréselődniük rajtuk, hogy a másik végén épségben és jókedvűen ugorhassanak ki. El kell kerülni például a felhasználók spagettizálódását, ezért a féreglyuk gravitációs tere nem lehet túl vad.

109. -oldal, 3. fejezet - Hogyan építsünk időgépet?

wirwil P>!

Mi történne, ha olyan szerkezetet tudnánk építeni, amely lehetővé teszi emberi lények utazását az időben?