Küldetés ​Yoda hegyéről (Jedi herceg 4.) 17 csillagozás

Paul Davids – Hollace Davids: Küldetés Yoda hegyéről

Kadann, a legfőbb sötét próféta a Birodalom új ura akar lenni. A Felkelők Szövetsége a Duru bolygó megmentésére siet, közben előkerül Triclops, a császár igazi fia, aki egyáltalán nem őrült és hatalmas titkok hordozója.

Eredeti mű: Paul Davids – Hollace Davids: Mission from Mount Yoda

Eredeti megjelenés éve: 1993

King, 1994
174 oldal · ISBN: 9638084030 · Fordította: Trethon Judit · Illusztrálta: June Brigman, Karl Kesel

Han Solo · Leia Organa

pwz ISP
Paul Davids – Hollace Davids: Küldetés Yoda hegyéről

Yodának van hegye? :)) – kérdezte olvasás közben tőlem @csartak. Van, volt, lesz? :) Meg még mi minden van ott! :D Na, ezt olvassátok el Ti is. Korábban írtam erről a Jedi herceg/Star Wars Junior (csak a magyar keresztségben) sorozatról, ami ide is pont jó lesz, úgyhogy copy-paste, aztán Ti döntötök: beálltok a Mazochista Pista brigádba (én tag vagyok :D), vagy továbbálltok. Fiatalabb korosztályok – 8-12 évesek – nyugodtan olvashatják, nem kell a felnőttekre, az ő irományaikra – vagyis erre, itt – figyelni! :)

Vigyázat! Felnőtt tartalom következik!

*fejvakarás, fejcsóválás, egyéb látszattevékenységek – csak ne kellene írni erről valamit*
A dolog ott kezdődött, hogy átmentem kutasz-droidba, vagyis jól beleszondáztam az SW Univerzumba. Crispin jó volt, Zahn is, ezt már tapasztaltam, na de mit tud a Davids házaspár együtt? A problémák ott kezdődtek, hogy az a hatrészes sorozat, amibe belenyúltam különböző neveken szerepel – magyarul legalábbis. Van ahol ez a Jedi herceg, máshol – a gyűjteményes, kemény borítós magyar verzióban, 1-6 rész együtt – a Star Wars Junior sorozat címet kapta. Na, akkor mint kiderült a Star Wars Junior angolul egészen mást takar. Angolul az SW I, míg magyarul az SW VI. utánra lehet tenni a történeteket!

Mindenféle egyéb szószaporítás helyett íme két vélemény, amiben van valami:
1. gyakorikerdesek.hu – Melyik a legjobb Star Wars könyv?
Sachia válasza:
Timothy Zahn könyvei nagyon jók. Kevin J. Andersonnal az a gond, hogy az Ifjú jedilovagokat nagyon elcseszte.
Amiket ne olvass el:
Star Wars Junior sorozat
Erőpróba
Ezeket kész kínszenvedés elolvasni.
2. szellemlovas.hu – értékelések és vélemények a magyar nyelvű Star Wars Junior sorozathoz
Nem véletlenül Junior!! Ez egy gyerekeknek szóló mesekönyv, ami az SW univerzumában játszódik. Ha nem így tekintek rá, akkor az új szereplők jellegtelenek, unalmasak, a történet bugyuta, nem is hiszem, hogy 10 év fölött bárki élvezné. A képregényes stílusú hangképző szavak miatt 10 évet öregedtem. (Boooomoooo/ WHAAAHHHAAAWWWAA) A helyesírási hibáktól meg szintén 10-et. (oldalonként legalább kettő) Összegezve ez a könyv felejthető… csak gyerekeknek ajánlott… 3/10
Kapocsi Dániel

Mindennel nem azonosulok a fent leírtakat illetően, de a javával (nem Java :D) igen. Valóban, nagyon képregény „szaga” van a dolognak, annál is inkább mert tele van képekkel, azonos a felépítés, oldalszám, mintha egy film szkriptet „betűsítettek” volna meg! Könnyed kis olvasmányok, a szerzőpáros igyekszik az SW Univerzumban használatos sablonokat használni.
DE – és itt jön a lényeg!!!!! – ha meg akarod ismerni a JJ Abrams által majd legyártott hivatalos folytatások (7-8-9. részek) előtt a Jedi visszatér utáni történeteket (ami így átkerül a nem hivatalos folytatások – és így a különlegességek közé), akkor nincs mese: ezt is el KELL olvasnod! :D

Jelige: Sokat tűrt Odüsszeusz :D :D :D

Hippoforaccus P
Paul Davids – Hollace Davids: Küldetés Yoda hegyéről

Az előző részekhez viszonyítva nem annyira vészes. Ezt úgy értem, hogy nincs tele badarságokkal, kivéve persze (amit még eddig nem említettem), hogy honnan a jóságos szupernóvából szedték a Jedik városában található infókat, főleg azokat amelyek az alapítása után keletkeztek. Ettől eltekintve a történet még mindíg nem mondható izgalmasnak és a „hangefektek” még mindíg idegesítőek.

PAVideoStudio
Paul Davids – Hollace Davids: Küldetés Yoda hegyéről

(A fél csillag csak azért van, hogy lehúzza, ráadásul mínuszt nem lehet adni, pedig megérdemelné.)
Határozott fejlődés! Negatív irányba.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/X4qRnhHm2RQ

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Moyandra
Paul Davids – Hollace Davids: Küldetés Yoda hegyéről

Eddig talán ez volt számomra a mélypont.Titkon reménykedtem valami fejlődő tendenciában, de úgy tűnik hiába. :D Engem a lázadók most kifejezetten idegesítettek holott egyébként nagyon kedvelem őket. Kezdek a sötét oldalnak szurkolni, Trioculust pedig szabályosan sajnáltam :D Nagyon szerencsétlenre sikeredett. Remélem legalább Ken származására adnak majd valami normális magyarázatot.

Trillian26
Paul Davids – Hollace Davids: Küldetés Yoda hegyéről

Végre előkerült Triclops, már nagyon vártam hogy megjelenjen, bár a harmadik szemének képessége meglepett. Kadann pedig végre kinyilatkoztatta saját célját. A lázadók viselkedése talán ebben a könyvben hasonlított a legjobban az igazi jellemükhöz, de még itt is igen távol állt. A Duru bolygó és régészei nem nagyon tetszettek. Már várom hogy kiderüljön kik is a jedi herceg szülei.

Nightmare I
Paul Davids – Hollace Davids: Küldetés Yoda hegyéről

Huh… Pár óra alatt olvastam ki.

Újabb rémes kötet… fúj. Azért valamivel jobb volt, mint a többi, de Triclopsnak miért van vonósugárral ellátott szeme?

Remélem hamar vége lesz a sorozatnak. Többi kötetet nem veszem meg. Majd elolvasom könyvtárban.

Nightmare I

– Nem tetszik ez nekem. – szólalt meg Han Solo, amikor egy különös teremtményt vett észre a hullámmedencében, ahol éppen Leia hercegnővel úszkáltak.
– Ó Han, ez csak egy szeptapusz. – nyugtatta Leia és néhány karcsapással lehagyta a férfit.

Kapcsolódó szócikkek: Han Solo · Leia Organa

Jedi herceg sorozat · Összehasonlítás