Darth ​Vader kesztyűje (Jedi herceg 1.) 32 csillagozás

A Halálcsillag megsemmisült.
A Birodalom összeomlott.
De a sötét oldal tovább él.
Luke Skywalker, Leila hercegnő, Han Solo és a Felkelők Szövetsége bátran harcoltak a gonosz Birodalom ellen. Elevenen tartották a szabadságba vetett reményt, és segítettek abban, hogy újra létrejöjjön a Köztársaság, amelyet a bölcs Szenátus igazgat és a Jedi-lovagság védelme és ellenőrzése alatt áll. De most új veszély fenyegeti a Felkelők Szövetségét. Néhány birodalmi előkelőség, akik túlélték a harcokat, most egymással küzdenek a hatalom megszerzéséért. Senki sem tudja, ki fogja megkaparintani a győzelmet, de a sötét oldal prófétái megjövendölik, hogy rövidesen új Császár bukkan majd fel, aki jobb kezén hordja majd a gonosz megsemmisíthetetlen jelképét…
DARTH VADER KESZTYŰJÉT

King, Budapest, 1993
168 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638084006 · Fordította: Trethon Judit · Illusztrálta: Karl Kesel, Benton Jew, Drew Struzan

C-3PO

Paul Davids – Hollace Davids: Darth Vader kesztyűje

Nem tudom eldönteni alapból ilyen vagy csak a fordítás pocsék.
Bugyuta, talán ez a legjobb szó rá, következetlen gyerekes ostobaság. Összefüggéstelen rémálom Star Wars köntösbe (kesztyűbe) csomagolva.
Előjött az olvasás közben a régi vesszőparipám: gyerekek kezébe még kevésbé szabad rosszul megírt könyvet adni mint a felnőttekébe, mert kevésbé tudnak szelektálni és véletlenül elhiszik, hogy ez az irodalom.
Nem az, nagyon nem, még az aljának se szabadna itt kezdődnie.
Ehhez erő kell, és elég sok akarat, ami legyőzi a kétkedés, megy ez neked! még ez is sikerülni fog! (ügyes kislány)
A kis előzetes a következő könyvből kihagytam, nekem már inkább nem ajánlgasson semmit, egy életre elég volt egy is ebből a rettenetből.

zamil P
Paul Davids – Hollace Davids: Darth Vader kesztyűje

Már egyszer neki álltam a könyvnek, és akkor rá kellett jönnöm, hogy ez a könyv igen csak a 10-12 éveseknek íródott. Mint regény, tartalmilag, mint megírás szempontjából értékelhetetlen, de ha úgy nézem, hogy gyerekeknek készült, azt kell mondjam, hogy talán értékelhető. Könnyen olvasható, tele van rajzokkal, és sok a valódi utalás a trilógiára.
Lehet, ha abban a korban olvasom több élményt nyújt, most csak az olvasási százalékomat növelte.
Mivel több részes sorozatról van szó (szerencsémre a többi nincs meg), így nem kínzom magam a többivel.

KiraHun
Paul Davids – Hollace Davids: Darth Vader kesztyűje

Aki azt állítja, hogy ez FAKE, az nagyon is téved. A Star Wars Junior sorozat, melynek ez az első része, nagyon is része a Star Wars univerzumának és mint hivatalos könyv van kiadva. Tehát nem FAKE!

Ettől függetlenül a könyv borzalmas és tényleg gyermekeknek íródott, függetlenül attól, hogy nélküle nem teljes az univerzum.
A történet maga jó lenne, az írásmód ami kegyetlenül lehúzza.

Paul Davids – Hollace Davids: Darth Vader kesztyűje

Hát…ha egy szóval kellene jellemeznem ezt a könyvet, akkor az a „gagyi” lenne. Nem igazán kapja el a Star Wars hangulatot sok, hogy úgy mondjam hülyeséget halmoz össze, mégis kíváncsi vagyok, mi lesz a folytatás. A Waladonos koncertre a végén azért lehet, hogy beneveznék.

Doria09
Paul Davids – Hollace Davids: Darth Vader kesztyűje

A rossz értékelések és a százalék alapján úgy álltam neki a könyvnek, hogy nem volt semmilyen elvárásom, gondoltam kisebbet csalódok :D Nem annyira szörnyű, egynek elmegy, legjobban R2-D2 pittyegésének leírása zavart, illetve a töredelés, az illusztrációk teljesen más helyen voltak, mint a cselekmény.

PAVideoStudio
Paul Davids – Hollace Davids: Darth Vader kesztyűje

(A fél csillag csak azért van, hogy lehúzza, ráadásul mínuszt nem lehet adni, pedig megérdemelné.)
Nem jutok szóhoz…
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/LxpumPCCDWo

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Trillian26
Paul Davids – Hollace Davids: Darth Vader kesztyűje

Nem volt olyan szörnyű könyv, mint amire számítottam. Lehet rajta érezni hogy gyerekeknek írták, de ezt nem éreztem gondnak. A történet igen egyszerű, de sajnos néha igen valószínűtlen vagy az eddig megismerteknek ellentmondó elemeket tartalmaz. spoiler A történet elejébe beleírni Hant és Leiát picit feleslegesnek éreztem, de gondolom lesz még szerepük a folytatásokban. A képek egész jók voltak, csak nem mindig a megfelelő helyen. Kíváncsian várom mit hoz a folytatás.

Lewy_666
Paul Davids – Hollace Davids: Darth Vader kesztyűje

Hát mit ne mondjak, érdekes könyv volt… Valahogy valami jobbra számítottam, kiszámítható és nem túl fordulatos volt, mindössze az mentette meg a 2 csillagtól, hogy ifjúsági regény kategóriàban nem olyan vészes… De nem volt rossz, csak egyszer olvasós.

Moyandra
Paul Davids – Hollace Davids: Darth Vader kesztyűje

Sokkal rosszabbra számítottam, de azért még így is nagyon gyenge volt. C-3PO-n kívül mindenki karakter idegen, Han „álma” pedig kifejezetten nevetséges volt :D Az egy csillagot a viszonylag nem rossz rajzok kapják.

csillagka P

Ezen az útvonalon mentem, amikor utoljára az óriás osztrigák völgyében jártam, a
tengeri hátságon túl. És ez a terület itt – folytatta a kapitány és rábökött egy kis tenger alatti völgyre – ez az a hely, ahol megtaláltam a robbanásból származó roncsokat.

csillagka P

Olyan korszak volt, amelyben a sötét oldal erői kerekedtek felül, s a gonosz
Birodalom uralkodott a galaxisban. Félelem és rettegés söpört végig minden bolygón és holdon.

Hippoforaccus

Luke és Ackbar admirális óvatosan manővereztek a veszélyes szteroid övezetben…

Hippoforaccus

Thripio csüggedten rázta meg a fejét.
– Rabló sétány. Nem ez semmi féleképpen nem a Fűszerbánya körút.

Kapcsolódó szócikkek: C-3PO
Hippoforaccus

Fél térdre ereszkedett és mélyen meghajtotta fejét az uralkodó előtt.
– Lord Trioculus – mondta – legmélyebb birodalmi üdvözletem – ezzel felállt és büszkén elmosolyodott.

Jedi herceg sorozat · Összehasonlítás