A ​sötét oldal prófétái (Jedi herceg 6.) 18 csillagozás

Paul Davids – Hollace Davids: A sötét oldal prófétái

Ken és Luke a macaab gomba terméséről híres Arzid bolygóra indulnak, hogy Triclops számára gyógyszeralapanyagot hozzanak, ám Kadann fogságába kerülnek.A legfőbb próféta meg akarja szerezni a jedik titkait, s megígéri Kennek, hogy felfedi származása rejtélyét, ha segít neki eljutni az Elveszett Városba…Lehet, hogy ezután a fekete szakállas törpe fog uralkodni a Birodalom fölött, ahogy korábban megjósolták A SÖTÉT OLDAL PRÓFÉTÁI!

Eredeti mű: Paul Davids – Hollace Davids: Prophets of the Dark Side

King, Budapest, 1994
174 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638084057 · Fordította: Trethon Judit

Paul Davids – Hollace Davids: A sötét oldal prófétái

Hát ezen is túl vagyok… Nem is tudom mit írjak; borzasztó, silány sőt rémes. Alulmúlta az összes eddigi részt. Az eddig sem túl izgalmas, vagy értelmes történetnek csináltak egy olyan befejezést aminek nincs vége. Szinte egyetlen történetszálat sem zártak le, minden csupa kérdés, vagy ha valamit megválaszoltak, azt is hiányosan.

A továbbiakban SPOILER alatt egy pár kérdés:
*Mi a francot akar az jelenteni, hogy Ken anyja egy Jedi hercegnő, Ő pedig egy Jedi herceg? Van valahol egy Jedi király, vagy mi?
*A lázadók mi a hajóburkolaton fütyülő asztrodroidért nem mentek le a Jedik elveszett városába, hogy kiaknázzák, az ott lévő információt? ehyelyett:
– Ó nézd ott egy mesterkompjúter ami naprakész infókat tartalmaz a birodalomról!
– Jóvanakkor, kit érdekel?
És még tudnám sorolni, de inkább nem pazarlom rá az időt… éppen eleget vesztegettem erre a sorozatra.

Nightmare I
Paul Davids – Hollace Davids: A sötét oldal prófétái

Legyen már vége! Legyen vége!

Örülök, hogy a kilenc részből csak hat jött össze, mert eredetileg kilenc kötetet terveztek. Amikor a droidok neveit betűkkel írja le, a falra mászok.

Az, hogy végigolvastam a hat kötetet, bizonyítja, hogy mennyire hülye vagyok.

Zorba tönkretesz egy szőnyeget, amit száz ewok 5 éven át szőtt… Úristen…

Triclops foga, aminek a gyökere az agyáig ér, még rémesebb. Amikor megláttam azt a szót, hogy „pókicák” legszívesebben falra másztam volna. A regény írói élnek még? Ha igen, akkor többet nem fognak. Boba Fett előbb-utóbb végez velük.

Amikor Ken azt mondta, hogy Kenobi fia, már majdnem rosszul lettem, de még jó, hogy kiderült, hogy ez nem igaz.

Mindegy. A lényeg, hogy vége van.

És amúgy Zorbával mi történt? Öt év szőnyegszövésre ítélték?

PAVideoStudio
Paul Davids – Hollace Davids: A sötét oldal prófétái

(A fél csillag csak azért van, hogy lehúzza, ráadásul mínuszt nem lehet adni, pedig megérdemelné.)
A sorozat csúcspontja, a legbrutálisabb fordulattal.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/P7pk8f4mXVI

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

Hippoforaccus P

A szelencéket behelyezték a kilövésre készen álló rakétaszondákba, majd útjukra bocsátották azokat az űrbe. Négy irányba repültek – észak, dél, kelet és nyugat felé

Hippoforaccus P

A csővasút elképzelhetetlen sebességgel száguldott. Ken a torkában érezte a gyomrát és tetőtől talpig remegett. Ám a csővasút hirtelen furcsán remegni kezdett. Azután lelassult és félúton megállt. A hajtómű elromlott. Csapdába estek.

Jedi herceg sorozat · Összehasonlítás