A ​jedik elveszett városa (Jedi herceg 2.) 23 csillagozás

Paul Davids – Hollace Davids: A jedik elveszett városa

Trioculus magához ragadta a hatalmat.
A Birodalom újjászületett, s felbukkan egy ifjú Jedi-lovag.
Tovább folytatódik a harc a gonosz Galaktikus Birodalom csapatai ellen. A Felkelők Szövetségének hős tagjai, férfiak, nők és idegenek bátran harcolnak azért, hogy elevenen tartsák a szabadságba vetett reményt, és visszaállítsák a Régi Köztársaságot, amelyet a bölcs Szenátus igazgatott és a Jedi-lovagok védelmeztek. Ám most veszedelmes összeesküvés fenyegeti a Szövetség létét. Trioculust, aki megszerezte Darth Vader kesztyűjét, valaki figyelmezteti, hogy császári trónja veszélybe kerülhet, hiszen egy ifjú jedi herceg megdöntheti hatalmát. A Yavin negyedik holdján, az esőerdők mélyén egy fiatal jedi növekedik a föld alatt…

King, Budapest, 1993
180 oldal · ISBN: 9638084014 · Fordította: Trethon Judit · Illusztrálta: Drew Struzan, Karl Kesel

zamil
Paul Davids – Hollace Davids: A jedik elveszett városa

Sikerült az első részt is alul múlniuk.
Egy biztos én nem büntetem tovább magam a sorozattal.

Hippoforaccus P
Paul Davids – Hollace Davids: A jedik elveszett városa

Huhh hát ez még rosszabb, mint az első rész! Trioculus és a kesztyű története egy marhaság, Kenről olyan keveset tudunk meg, hogy az már vicc. Han Solo repülő házat épít?… Ugyan már! És amitől a falra mászok: http://moly.hu/idezetek/532735 Egy köncsvben nem lehet hangefektekkel bűvészkedni! Borzalom, és mégis valami groteszk kíváncsiság van bennem, hogy mi jöhet még. szóval irány a következő rész!

Nightmare I
Paul Davids – Hollace Davids: A jedik elveszett városa

Szokásos, hét fejezetből álló ifjúsági regény. Megismertük az új főszereplőt, a Jedi herceget. Amúgy a Jedi törvények tiltják, hogy egy Jedi uralkodó legyen, vagy bármilyen politikus. Amúgy ez is olyan, mint a Darth Vader kesztűje c. regény. Bár legalább nem voltak benne éneklő bálnák, meg víz alatt közlekedő ISD-k.

Ebe_Endocott
Paul Davids – Hollace Davids: A jedik elveszett városa

Hát ez elég uncsi és semmilyen volt, Ken idegesítő, az egész jedi város, pláne a droidok meg nagyon bárgyúk, de valakinek aki nem ismeri a könyveket vicces elmesélni. Említésre méltó, h az itt kitalált (és versben beszélő :D) Ho'Din faj meghonosult az EUban és több későbbi műben is felbukkannak. Trioculust kicsit sajnáltam :D

Moyandra
Paul Davids – Hollace Davids: A jedik elveszett városa

Nekem ez egy fokkal jobban tetszett mint az első rész, a waladonok valamiért nagyon nem jöttek be a múltkor. A tetszik szó mondjuk túlzás, de most már kíváncsi vagyok mi lesz ennek a vége :D Snoke Loroan koréliai pilóta említésekor akaratlanul is az a Snoke jutott eszembe. Azért vicces lenne ha kiderülne, hogy a Jedi herceg sorozatból vették át a kánonba Snoke alakját :D

Paul Davids – Hollace Davids: A jedik elveszett városa

(A fél csillag csak azért van, hogy lehúzza, ráadásul mínuszt nem lehet adni, pedig megérdemelné.)
Ismét nem jutok szóhoz.
Véleményem és bemutató az alábbi videóban: http://youtu.be/G7vUNl96NJI

Véleményem további Star Wars könyvekről: http://goo.gl/XBEwd

PAVideoStudio

Ken Hanra pillantott. Felismerte őt, hiszen többször látta a fényképét a Jedi Könyvtárban.
– A mindenit, ön Han Solo, ugye? – lelkesedett. Aztán a vukira nézett. – És ön… pedig Csubakka!
Groooowwfffi – válaszolta Csubi helyeslően.
– Mi tudjuk, hogy kik vagyunk, kölyök – szólt közbe Han. – Azt viszont nem tudjuk, hogy te ki vagy és mi a csudát keresel itt?
– A nevem Ken – válaszolta a kisfiú. – Mindig is találkozni akartam magával, Mr. Solo. Ön a legjobb koréliai pilóták egyike az egész galaxisban!
– Hogy érted azt, hogy az „egyike”? – érdeklődött Han. – Ismersz nálam jobbat?
– Snoke Loroan tizenöt standard időegység alatt jutott el innen a Bespin rendszerbe – válaszolta Ken szemrebbenés nélkül. – A Millenium Falcon rekordja ezen a távon tizennyolc standard időegység. Utánanéztem a Jedi Könyvtárban.
Han meglepetten forgatta a szemeit. Ki lehet ez a gyerek?
– Oké, oké, elismerem, hogy meg vagyok hatva a tudásodtól. De Snoke Loroant hajóstól szétlőtték az Endor melletti csatában. Azt hittem, élő koréliai pilótákról beszélünk.

7. fejezet – A Jedik elveszett városa King, 1993)

Baji az én nevem
Üdvözöllek, idegen.
Ho'Din gyógyító vagyok
Minden virág nekem ragyog
Ezekből ered az egészség
Az egyetlen igazi érték.
A Ho'Din gyógyító sose lódít
A kibo növény szemet gyógyít
Vakoknak a világot jeleni
Ám ritka és nehéz meglelni.

47. oldal, 3.fejezet - A Jedik elveszett városa (King, 1993)

– Jegyezd meg ezt a kódot, Luke – folytatta Obi-van. –
Rövidesen rájössz majd a jelentőségére: JE-99-DI-88-E-
00-RŐ. – Ezzel az öreg mester eltűnt.

25. oldal, 1.fejezet - A Jedik elveszett városa (King, 1993)

Hippoforaccus P

Leült és szürcsölgetni kezdte teáját, amely olyan forró volt, hogy más közönséges halandó nyelvéről leégette volna a bőrt.

Jedi herceg sorozat · Összehasonlítás